Image
19.3.2014 0 Comments

Diera vo WhatsApp umožní hackerom dostať sa k vašej konverzácii

WhatsApp.jpg Bas Bosschert, technický riaditeľ spoločnosti DoubleThink, objavil chybu v šifrovaní vo WhatsApp, ktorá by mohla umožniť ďalšej aplikácii prístup ku konverzácii používateľa. Na svojom blogu zverejnil vlastnú metódu na prístup k četu vo WhatsApp a tvrdí, že zraniteľnosť pretrváva aj po nedávnej veľkej aktualizácii pre Android.

WhatsApp pre Android ukladá konverzácie na pamäťovú kartu v telefóne, ktorá je prístupná pre množstvo ďalších aplikácií, ak im používateľ dá oprávnenie, keď o to požiadajú. Je to skôr otázka infraštruktúry pre Android než diera zívajúca v zabezpečení WhatsApp. Škodlivá aplikácia tak môže získať prístup k databáze s konverzáciami WhatsApp. Vnímaví používatelia možno poznamenajú, že ani nejde o nabúranie, ale skôr problém sandboxingového systému v Androide.

WhatsApp síce nedávno začal šifrovať svoje databázy, ktoré nemožno otvoriť pomocou SQLite, ale Bosschert tvrdí, že vytvoril v Pythone vlastný skript, ktorý dokáže databázu dešifrovať.

Facebook istotne v najbližších mesiacoch zapracuje na zdokonalení bezpečnosti WhatsApp, ale problémy v infraštruktúre Androidu tu ostanú. Android totiž umožňuje akejkoľvek aplikácii pristupovať k dátam iných aplikácií a odosielať ich tretej strane.

Naproti tomu operačný systém iOS zabraňuje aplikáciám v prístupe k dátam mimo vlastného sandboxu, čo znemožní prípadnému malvéru prehrabávať sa v dátach iných aplikácií.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 3

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá