2.6.2016 0 Comments

Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, podporí inovatívne nápady spájajúce módu a technológie

Kabelka so solárnymi panelmi, inteligentné športové oblečenie alebo tričko vyrobené na 3D tlačiarni. Skupina Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, aby podporila vývoj módy budúcnosti.

Spolupráca s veľkými menami: Talentom pomôžu aj Intel a Adidas

V medzinárodnej súťaži Fashion Fusion Challenge budú mať mladé talenty z celej Európy jedinečnú príležitosť získať pomoc a inšpiráciu od najväčších odborníkov z odvetví módy a technológií a pretaviť do reality svoje vizionárske koncepty high-tech oblečenia a doplnkov.  

Na súťaži sa podieľajú viacerí renomovaní partneri: Fashion Fusion podporia svojim know-how a materiálmi okrem iných aj globálna technologická spoločnosť Intel, športová značka Adidas a časopis Wired.

Tri súťažné kategórie

Študenti, mladí profesionáli a startupy môžu prihlasovať svoje koncepty do 1. augusta 2016. Práce môžu byť prihlásené do jednej z troch kategórií: Connected Devices & Accessories, Digitally Enhanced Fashion a Smart Services.

Najlepšie nápady bude vyberať odborná porota zložená zo zástupcov viacerých odvetví: Dirk Schönberger (Adidas), Christin Eisenschmid (Intel in Germany), Gesche Joost (Digital Champion), Nikolaus Röttger (Editor-in-Chief, WIRED Germany) a Anita Tillmann (Premium Exhibition).

Výhra 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh

Desiatka vybraných tímov bude môcť doladiť svoje nápady a pripraviť prototypy s pomocou expertov z odvetví módy a technológií na trojmesačnom workshope Fashion Fusion Lab. Okrem odbornej pomoci získajú účastníci ubytovanie a všetky materiály potrebné na zrealizovanie ich nápadov.

Prvá Fashion Fusion Challenge vyvrcholí prezentáciou prototypov na #FASHIONTECH počas Fashion Week-u v Berlíne v januári 2017. Najlepší tím získa 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh v spolupráci s Deutsche Telekomom a jeho partnermi.

Viac informácií a pravidlá pre účastníkov nájdete na fashionfusion.telekom.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá