2.6.2016 0 Comments

Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, podporí inovatívne nápady spájajúce módu a technológie

Kabelka so solárnymi panelmi, inteligentné športové oblečenie alebo tričko vyrobené na 3D tlačiarni. Skupina Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, aby podporila vývoj módy budúcnosti.

Spolupráca s veľkými menami: Talentom pomôžu aj Intel a Adidas

V medzinárodnej súťaži Fashion Fusion Challenge budú mať mladé talenty z celej Európy jedinečnú príležitosť získať pomoc a inšpiráciu od najväčších odborníkov z odvetví módy a technológií a pretaviť do reality svoje vizionárske koncepty high-tech oblečenia a doplnkov.  

Na súťaži sa podieľajú viacerí renomovaní partneri: Fashion Fusion podporia svojim know-how a materiálmi okrem iných aj globálna technologická spoločnosť Intel, športová značka Adidas a časopis Wired.

Tri súťažné kategórie

Študenti, mladí profesionáli a startupy môžu prihlasovať svoje koncepty do 1. augusta 2016. Práce môžu byť prihlásené do jednej z troch kategórií: Connected Devices & Accessories, Digitally Enhanced Fashion a Smart Services.

Najlepšie nápady bude vyberať odborná porota zložená zo zástupcov viacerých odvetví: Dirk Schönberger (Adidas), Christin Eisenschmid (Intel in Germany), Gesche Joost (Digital Champion), Nikolaus Röttger (Editor-in-Chief, WIRED Germany) a Anita Tillmann (Premium Exhibition).

Výhra 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh

Desiatka vybraných tímov bude môcť doladiť svoje nápady a pripraviť prototypy s pomocou expertov z odvetví módy a technológií na trojmesačnom workshope Fashion Fusion Lab. Okrem odbornej pomoci získajú účastníci ubytovanie a všetky materiály potrebné na zrealizovanie ich nápadov.

Prvá Fashion Fusion Challenge vyvrcholí prezentáciou prototypov na #FASHIONTECH počas Fashion Week-u v Berlíne v januári 2017. Najlepší tím získa 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh v spolupráci s Deutsche Telekomom a jeho partnermi.

Viac informácií a pravidlá pre účastníkov nájdete na fashionfusion.telekom.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá