2.6.2016 0 Comments

Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, podporí inovatívne nápady spájajúce módu a technológie

Kabelka so solárnymi panelmi, inteligentné športové oblečenie alebo tričko vyrobené na 3D tlačiarni. Skupina Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, aby podporila vývoj módy budúcnosti.

Spolupráca s veľkými menami: Talentom pomôžu aj Intel a Adidas

V medzinárodnej súťaži Fashion Fusion Challenge budú mať mladé talenty z celej Európy jedinečnú príležitosť získať pomoc a inšpiráciu od najväčších odborníkov z odvetví módy a technológií a pretaviť do reality svoje vizionárske koncepty high-tech oblečenia a doplnkov.  

Na súťaži sa podieľajú viacerí renomovaní partneri: Fashion Fusion podporia svojim know-how a materiálmi okrem iných aj globálna technologická spoločnosť Intel, športová značka Adidas a časopis Wired.

Tri súťažné kategórie

Študenti, mladí profesionáli a startupy môžu prihlasovať svoje koncepty do 1. augusta 2016. Práce môžu byť prihlásené do jednej z troch kategórií: Connected Devices & Accessories, Digitally Enhanced Fashion a Smart Services.

Najlepšie nápady bude vyberať odborná porota zložená zo zástupcov viacerých odvetví: Dirk Schönberger (Adidas), Christin Eisenschmid (Intel in Germany), Gesche Joost (Digital Champion), Nikolaus Röttger (Editor-in-Chief, WIRED Germany) a Anita Tillmann (Premium Exhibition).

Výhra 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh

Desiatka vybraných tímov bude môcť doladiť svoje nápady a pripraviť prototypy s pomocou expertov z odvetví módy a technológií na trojmesačnom workshope Fashion Fusion Lab. Okrem odbornej pomoci získajú účastníci ubytovanie a všetky materiály potrebné na zrealizovanie ich nápadov.

Prvá Fashion Fusion Challenge vyvrcholí prezentáciou prototypov na #FASHIONTECH počas Fashion Week-u v Berlíne v januári 2017. Najlepší tím získa 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh v spolupráci s Deutsche Telekomom a jeho partnermi.

Viac informácií a pravidlá pre účastníkov nájdete na fashionfusion.telekom.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá