12.3.2013 0 Comments

Deutsche Telekom a IBM budujú inteligentnejšie mestá

Spoločnosti Deutsche Telekom a IBM (NYSE: IBM) oznámili spoluprácu pri poskytovaní integrovaných riešení, ktoré umožnia mestám a ich obyvateľom dokonalejšie využívanie služieb vďaka inteligentnému zberu a analýze dát. Smarter Cities riešenia budú postavené na expertných znalostiach IBM ťažiacich zo spolupráce s viac ako tisíckou miest po celom svete a zo skúseností Deutsche Telekom v oblasti M2M riešení a pokročilých sieťových pripojení.

M2M komunikačné systémy umožňujú automatizovanú výmenu informácií medzi koncovými zariadeniami v podobe rôznych priemyselných strojov, vozidiel, či kontajnerov, ako aj s centrálnym dispečingom. Pomocou senzorov vložených do širokej škály systémov, ktorými môžu byť semafory, prostriedky verejnej hromadnej dopravy, parkovacie miesta a iné M2M technológie môžu informovať o stave systému, ktorý je monitorovaný prostredníctvom internetu v reálnom čase. Kombinácia tejto technológie s odbornými znalosťami IBM pri budovaní inteligentnejších miest umožní mestám využívať inteligentný rozhodovací systém, ktorý im bude poskytovať v reálnom čase služby v oblasti riadenia dopravy, optimalizácie ciest a bude schopný predikovať čas príchodov autobusov a vlakov, a manažovať parkovacie kapacity.

Riešenia pre inteligentnejšie mestá od spoločností Deutsche Telekom a IBM poskytnú samosprávam významnú úsporu nákladov ako aj lepšie využitie ich existujúcej infraštruktúry a zlepšenie plánovania zdrojov. Vďaka týmto riešeniam budú môcť mestá rýchlejšie navrhovať a rozvíjať ďalšiu generáciu inteligentných systémov, ktoré zlepšia ich podmienky v oblasti trvalo udržateľného rozvoja. Zlepší sa aj kvalita životnej úrovne obyvateľov mestských aglomerácií, ktorí budú dostávať informácie o meškaniach v autobusovej alebo vlakovej doprave už pri zakúpení cestovného lístka, budú si vedieť ľahšie nájsť miesta na parkovanie a získajú lepší prístup k veľkému množstvu informácií a služieb.

„M2M technológie majú obrovský rastový potenciál, pretože dávajú nášmu každodennému životu skutočnú pridanú hodnotu," povedal Thomas Kiessling, produktový a inovačný šéf Deutsche Telekom. „Spoločná iniciatíva pri budovaní inteligentnejších miest nám poskytuje príležitosť pracovať s mestami kdekoľvek na svete a ponúkať im plnohodnotné verejno prospešné riešenia, ktoré podporia v budúcnosti ich ekonomický rast." „Pociťujeme silnejúci dopyt po inováciách zo strany miest. Táto naša spoločná iniciatíva ukazuje, ako IBM pracuje so svojimi zákazníkmi a partnermi na hľadaní nových ciest, ktoré by vyriešili problémy, s ktorými zápasia naši klienti," povedal Michael J Dixon, generálny riaditeľ IBM Global Smarter Cities.

IBM v rámci spolupráce s Deutsche Telekom prinesie svoje expertné znalosti v oblasti inteligentnejších miest a bude dodávať technologické systémy, ktoré spájajú dáta z rôznych aplikácií a koncových zariadení v reálnom čase. Zároveň sprostredkuje premenu obrovského množstva dát na užitočné informácie, ktoré pomôžu robiť mestám správne rozhodnutia pri riadení infraštruktúry. Spoločnosť Deutsche Telekom do spolupráce zapojí svoj globálny M2M ekosystém, ktorý sprostredkuje jednotlivým koncovým zariadeniam pripojenie do tohto ekosystému a možnosť komunikovať navzájom.

Viac informácií nájdete Tu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá