Image
11.3.2014 0 Comments

Detský náramok Kidsport zobrazuje polohu vašich potomkov na smartfóne

kidsport.png Vodotesný náramok Kidsport, ktorý bol predstavený na serveri Indiegogo, umožňuje rodičom kedykoľvek skontrolovať na smartfóne, kde sa ich deti práve nachádzajú. A ak dieťa potrebuje pomoc rodiča, môže na tri sekundy stlačiť núdzové tlačidlo na jeho boku. Rodič dostane na svoj smartfón textové upozornenie. Takisto dostane varovanie v prípade, ak niekto zloží náramok z ruky dieťaťa alebo ho vypne.

Náramok je zhotovený z mäkkého a pružného silikónu, ponúka sa v rôznych farbách a v troch veľkostiach: malý (110 - 133 mm), stredný (134 - 150 mm) a najväčší (151- 170 mm).

Kidsport obsahuje modul GPS, ktorý je schopný udať polohu dieťaťa s presnosťou na 3 metre. Lítiovo-polymérová batéria vydrží na dva celé dni používania náramku. Potom ju možno dobiť z elektrickej siete alebo pripojením na port USB počítača. O stave batérie informuje indikačná LED dióda.

kidsport_schema.png

Náramok odosiela lokalizačné údaje dvoma spôsobmi - buď podľa zvolenej časovej schémy (napr. každých 10 minút), alebo na požiadanie (stlačením tlačidla na aktualizáciu údajov v aplikácii). Mobilná aplikácia je k dispozícii pre iOS a Android, dostupná je aj webová aplikácia.


Aplikácia umožňuje vytvoriť rodinný účet s menami detí a každému priradiť zodpovedajúci náramok. Na integrovaných mapách Googlu potom môžete sledovať, kde sa deti práve nachádzajú. Vo webovej aplikácii sa dá prepnúť aj na priestorové mapy Street View.

kidsport_street_view.png

Náramok na lokalizáciu využíva GPS, GLONASS a satelitné signály SBAS a bude fungovať vo viac než 115 krajinách sveta.

Autori náramku chcú nazbierať peniaze na jeho hromadnú výrobu na serveri Indiegogo. Cieľová suma je 100 000 dolárov, zatiaľ sa zhromaždilo viac ako 52 000 dolárov, no kampaň potrvá až do konca marca. Kidsport si možno predobjednať od 129 dolárov, v prípade úspešnej kampane by sa dodávky mali začať v auguste.

Zdroj: indiegogo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá