Image
11.3.2014 0 Comments

Detský náramok Kidsport zobrazuje polohu vašich potomkov na smartfóne

kidsport.png Vodotesný náramok Kidsport, ktorý bol predstavený na serveri Indiegogo, umožňuje rodičom kedykoľvek skontrolovať na smartfóne, kde sa ich deti práve nachádzajú. A ak dieťa potrebuje pomoc rodiča, môže na tri sekundy stlačiť núdzové tlačidlo na jeho boku. Rodič dostane na svoj smartfón textové upozornenie. Takisto dostane varovanie v prípade, ak niekto zloží náramok z ruky dieťaťa alebo ho vypne.

Náramok je zhotovený z mäkkého a pružného silikónu, ponúka sa v rôznych farbách a v troch veľkostiach: malý (110 - 133 mm), stredný (134 - 150 mm) a najväčší (151- 170 mm).

Kidsport obsahuje modul GPS, ktorý je schopný udať polohu dieťaťa s presnosťou na 3 metre. Lítiovo-polymérová batéria vydrží na dva celé dni používania náramku. Potom ju možno dobiť z elektrickej siete alebo pripojením na port USB počítača. O stave batérie informuje indikačná LED dióda.

kidsport_schema.png

Náramok odosiela lokalizačné údaje dvoma spôsobmi - buď podľa zvolenej časovej schémy (napr. každých 10 minút), alebo na požiadanie (stlačením tlačidla na aktualizáciu údajov v aplikácii). Mobilná aplikácia je k dispozícii pre iOS a Android, dostupná je aj webová aplikácia.


Aplikácia umožňuje vytvoriť rodinný účet s menami detí a každému priradiť zodpovedajúci náramok. Na integrovaných mapách Googlu potom môžete sledovať, kde sa deti práve nachádzajú. Vo webovej aplikácii sa dá prepnúť aj na priestorové mapy Street View.

kidsport_street_view.png

Náramok na lokalizáciu využíva GPS, GLONASS a satelitné signály SBAS a bude fungovať vo viac než 115 krajinách sveta.

Autori náramku chcú nazbierať peniaze na jeho hromadnú výrobu na serveri Indiegogo. Cieľová suma je 100 000 dolárov, zatiaľ sa zhromaždilo viac ako 52 000 dolárov, no kampaň potrvá až do konca marca. Kidsport si možno predobjednať od 129 dolárov, v prípade úspešnej kampane by sa dodávky mali začať v auguste.

Zdroj: indiegogo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá