Image
11.3.2014 0 Comments

Detský náramok Kidsport zobrazuje polohu vašich potomkov na smartfóne

kidsport.png Vodotesný náramok Kidsport, ktorý bol predstavený na serveri Indiegogo, umožňuje rodičom kedykoľvek skontrolovať na smartfóne, kde sa ich deti práve nachádzajú. A ak dieťa potrebuje pomoc rodiča, môže na tri sekundy stlačiť núdzové tlačidlo na jeho boku. Rodič dostane na svoj smartfón textové upozornenie. Takisto dostane varovanie v prípade, ak niekto zloží náramok z ruky dieťaťa alebo ho vypne.

Náramok je zhotovený z mäkkého a pružného silikónu, ponúka sa v rôznych farbách a v troch veľkostiach: malý (110 - 133 mm), stredný (134 - 150 mm) a najväčší (151- 170 mm).

Kidsport obsahuje modul GPS, ktorý je schopný udať polohu dieťaťa s presnosťou na 3 metre. Lítiovo-polymérová batéria vydrží na dva celé dni používania náramku. Potom ju možno dobiť z elektrickej siete alebo pripojením na port USB počítača. O stave batérie informuje indikačná LED dióda.

kidsport_schema.png

Náramok odosiela lokalizačné údaje dvoma spôsobmi - buď podľa zvolenej časovej schémy (napr. každých 10 minút), alebo na požiadanie (stlačením tlačidla na aktualizáciu údajov v aplikácii). Mobilná aplikácia je k dispozícii pre iOS a Android, dostupná je aj webová aplikácia.


Aplikácia umožňuje vytvoriť rodinný účet s menami detí a každému priradiť zodpovedajúci náramok. Na integrovaných mapách Googlu potom môžete sledovať, kde sa deti práve nachádzajú. Vo webovej aplikácii sa dá prepnúť aj na priestorové mapy Street View.

kidsport_street_view.png

Náramok na lokalizáciu využíva GPS, GLONASS a satelitné signály SBAS a bude fungovať vo viac než 115 krajinách sveta.

Autori náramku chcú nazbierať peniaze na jeho hromadnú výrobu na serveri Indiegogo. Cieľová suma je 100 000 dolárov, zatiaľ sa zhromaždilo viac ako 52 000 dolárov, no kampaň potrvá až do konca marca. Kidsport si možno predobjednať od 129 dolárov, v prípade úspešnej kampane by sa dodávky mali začať v auguste.

Zdroj: indiegogo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá