9.6.2014 0 Comments

Detská Univerzita Komenského avizuje 12. ročník

Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave pripravujú už 12. ročník letnej univerzity pre deti vo veku od 9 do 14 rokov. Počas letných prázdnin, teda v júli a auguste, prinesie Detská Univerzita Komenského približne 360 malým študentom šancu objavovať nové témy formou vysokoškolských prednášok. Medzi prednášajúcimi budú tradične univerzitní profesori, docenti aj vedci, ktorí zaujímavé rozprávanie o vede či technike prispôsobia veku detí. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Štulajterová z marketingu a PR Divadla Aréna.

Detská Univerzita Komenského odštartuje v stredu 2. júla o 8:30 v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave slávnostnou imatrikuláciou za prítomnosti rektora Univerzity Komenského v Bratislave Karola Mičietu a riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru. Počas ceremónie zaznie hymna Detskej Univerzity Komenského a študenti dostanú svoje prvé univerzitné indexy. Úvodnú prednášku na tému "Prečo Európa?" prednesie podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Pre študentov Detskej Univerzity Komenského je počas leta pripravených deväť prednášok. Dozvedia sa na nich odpovede na otázky ako: "Prečo klavír hrá?", "Prečo sme Slováci a nie trebárs Hotentoti?", "Prečo neplávame ako ryby?". Medzi mnohými zaujímavými prednášajúcimi odpovie napríklad profesor Justin Benesch z Oxfordskej univerzity na otázku: "Prečo kilo má kilo?", priblížila program 12. ročníka Detskej Univerzity Komenského Katarína Štulajterová.
Cyklus prednášok je obohatený o dobrovoľný program - sprievodné podujatia a workshopy.

K tradičným aktivitám patrí kariérny, architektonický a hip-hopový workshop, exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej národnej galérii, Slovenskom národnom múzeu, Slovenskej filharmónii alebo výlet loďou k Danubiana Meulensteen. Malí študenti môžu navštíviť armádne priestory v Kuchyni na Záhorí, školu v prírode v chránenej oblasti Planinka či výrobný závod Volkswagen. Vysokému záujmu sa teší Hodina otázok a odpovedí v parlamente. "Novinkami v aktuálnom ročníku sú exkurzia v Národnej banke Slovenska a prehliadka najstaršej mincovne v Kremnici," dodala Štulajterová.

Detská Univerzita Komenského (DUK) vznikla v Bratislave v roku 2003 z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru. Počas uplynulých jedenástich ročníkov Detskú Univerzitu Komenského absolvovalo 3 250 študentov, z ktorých mnohí sú už absolventmi univerzít nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Viac informácií možno nájsť na webstránke Detskej Univerzity Komenského možno nájsť na jej webstránke - http://www.duk.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá