9.6.2014 0 Comments

Detská Univerzita Komenského avizuje 12. ročník

Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave pripravujú už 12. ročník letnej univerzity pre deti vo veku od 9 do 14 rokov. Počas letných prázdnin, teda v júli a auguste, prinesie Detská Univerzita Komenského približne 360 malým študentom šancu objavovať nové témy formou vysokoškolských prednášok. Medzi prednášajúcimi budú tradične univerzitní profesori, docenti aj vedci, ktorí zaujímavé rozprávanie o vede či technike prispôsobia veku detí. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Štulajterová z marketingu a PR Divadla Aréna.

Detská Univerzita Komenského odštartuje v stredu 2. júla o 8:30 v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave slávnostnou imatrikuláciou za prítomnosti rektora Univerzity Komenského v Bratislave Karola Mičietu a riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru. Počas ceremónie zaznie hymna Detskej Univerzity Komenského a študenti dostanú svoje prvé univerzitné indexy. Úvodnú prednášku na tému "Prečo Európa?" prednesie podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Pre študentov Detskej Univerzity Komenského je počas leta pripravených deväť prednášok. Dozvedia sa na nich odpovede na otázky ako: "Prečo klavír hrá?", "Prečo sme Slováci a nie trebárs Hotentoti?", "Prečo neplávame ako ryby?". Medzi mnohými zaujímavými prednášajúcimi odpovie napríklad profesor Justin Benesch z Oxfordskej univerzity na otázku: "Prečo kilo má kilo?", priblížila program 12. ročníka Detskej Univerzity Komenského Katarína Štulajterová.
Cyklus prednášok je obohatený o dobrovoľný program - sprievodné podujatia a workshopy.

K tradičným aktivitám patrí kariérny, architektonický a hip-hopový workshop, exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej národnej galérii, Slovenskom národnom múzeu, Slovenskej filharmónii alebo výlet loďou k Danubiana Meulensteen. Malí študenti môžu navštíviť armádne priestory v Kuchyni na Záhorí, školu v prírode v chránenej oblasti Planinka či výrobný závod Volkswagen. Vysokému záujmu sa teší Hodina otázok a odpovedí v parlamente. "Novinkami v aktuálnom ročníku sú exkurzia v Národnej banke Slovenska a prehliadka najstaršej mincovne v Kremnici," dodala Štulajterová.

Detská Univerzita Komenského (DUK) vznikla v Bratislave v roku 2003 z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru. Počas uplynulých jedenástich ročníkov Detskú Univerzitu Komenského absolvovalo 3 250 študentov, z ktorých mnohí sú už absolventmi univerzít nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Viac informácií možno nájsť na webstránke Detskej Univerzity Komenského možno nájsť na jej webstránke - http://www.duk.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá