7.3.2013 0 Comments

Deti a nakupovanie

Nakupovanie patrí k životu. S pribúdajúcim vekom sa potreby a preferencie spotrebiteľov menia. Preferencie sa menia aj v prípade, ak sú v domácnosti deti.

Preto sa agentúra TNS Slovakia rozhodla zrealizovať prieskum medzi rodičmi, ktorí majú doma deti, či už staršie alebo mladšie. Pýtali sme sa na to, ako ovplyvňujú deti svojich rodičov v tom, čo sa bude do domácnosti nakupovať.

Medzi prvých 5 kategórií produktov, pri ktorých majú deti vo veku 1-5 rokov vplyv na nákupné rozhodovanie rodičov patria mliečne výrobky, oblečenie pre deti, hračky, sladkosti a knihy.

U rodičov, ktorí majú deti vo veku 6 - 10 rokov hneď za prvými 5 kategóriami, ktoré sú rovnaké ako u rodičov mladších detí, nasledujú hracie konzoly, ktorých nákup ovplyvňujú deti viac ako štvrtiny (27%) rodičov.

V skupine rodičov detí od 10 do 15 rokov sa do prvej päťky týchto produktov okrem oblečenia, mliečnych výrobkov a sladkostí dostal aj mobilný telefón a notebook či počítač.

Deti vo veku 15-18 rokov ovplyvňujú nákupné rozhodovanie svojich rodičov predovšetkým pri kúpe oblečenia pre tínedžerov, mobilných telefónov, mliečnych výrobkov, notebooku či počítačov a sladkostí.

S pribúdajúcim vekom detí sa menia aj ich preferencie. U mladších detí sa do prvej trojky dostávajú hračky, kde u starších detí vo veku od 10-15 rokov sa hračky ocitajú až na 8. mieste. U detí od 15-18 rokov sa hračky vôbec neobjavujú na popredných miestach, ba priam naopak, zostávajú na konci preferovaných produktov.

Prieskum potvrdil aj fakt, že súčasné mladšie deti sú šikovnejšie a oveľa zručnejšie. Čoho výsledkom je neustály technický pokrok, ktorý obklopuje nás ale aj naše deti. Rodičia si kupujú mobilné telefóny s najmodernejšími funkciami, ktoré sú pre deti istým lákadlom. Polovica rodičov detí vo veku 1 - 5 deklaruje, že ich dieťa vie ovládať notebook/počítač a mobilný telefón.

Podľa vyjadrení viac ako 9 z 10 rodičov detí vo veku od 6 do 10 rokov ovládajú notebook/počítač, mobil či internet. Dve tretiny uvádzajú, že ich dieťa ovláda hraciu konzolu a 45% smartfón či tablet.

Ako uvádzajú rodičia, takmer všetky deti nad 10 rokov ovládajú mobil, notebook/PC, internet a tiež (viac ako 80%) hraciu konzolu, smartfón či tablet.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá