7.3.2013 0 Comments

Deti a nakupovanie

Nakupovanie patrí k životu. S pribúdajúcim vekom sa potreby a preferencie spotrebiteľov menia. Preferencie sa menia aj v prípade, ak sú v domácnosti deti.

Preto sa agentúra TNS Slovakia rozhodla zrealizovať prieskum medzi rodičmi, ktorí majú doma deti, či už staršie alebo mladšie. Pýtali sme sa na to, ako ovplyvňujú deti svojich rodičov v tom, čo sa bude do domácnosti nakupovať.

Medzi prvých 5 kategórií produktov, pri ktorých majú deti vo veku 1-5 rokov vplyv na nákupné rozhodovanie rodičov patria mliečne výrobky, oblečenie pre deti, hračky, sladkosti a knihy.

U rodičov, ktorí majú deti vo veku 6 - 10 rokov hneď za prvými 5 kategóriami, ktoré sú rovnaké ako u rodičov mladších detí, nasledujú hracie konzoly, ktorých nákup ovplyvňujú deti viac ako štvrtiny (27%) rodičov.

V skupine rodičov detí od 10 do 15 rokov sa do prvej päťky týchto produktov okrem oblečenia, mliečnych výrobkov a sladkostí dostal aj mobilný telefón a notebook či počítač.

Deti vo veku 15-18 rokov ovplyvňujú nákupné rozhodovanie svojich rodičov predovšetkým pri kúpe oblečenia pre tínedžerov, mobilných telefónov, mliečnych výrobkov, notebooku či počítačov a sladkostí.

S pribúdajúcim vekom detí sa menia aj ich preferencie. U mladších detí sa do prvej trojky dostávajú hračky, kde u starších detí vo veku od 10-15 rokov sa hračky ocitajú až na 8. mieste. U detí od 15-18 rokov sa hračky vôbec neobjavujú na popredných miestach, ba priam naopak, zostávajú na konci preferovaných produktov.

Prieskum potvrdil aj fakt, že súčasné mladšie deti sú šikovnejšie a oveľa zručnejšie. Čoho výsledkom je neustály technický pokrok, ktorý obklopuje nás ale aj naše deti. Rodičia si kupujú mobilné telefóny s najmodernejšími funkciami, ktoré sú pre deti istým lákadlom. Polovica rodičov detí vo veku 1 - 5 deklaruje, že ich dieťa vie ovládať notebook/počítač a mobilný telefón.

Podľa vyjadrení viac ako 9 z 10 rodičov detí vo veku od 6 do 10 rokov ovládajú notebook/počítač, mobil či internet. Dve tretiny uvádzajú, že ich dieťa ovláda hraciu konzolu a 45% smartfón či tablet.

Ako uvádzajú rodičia, takmer všetky deti nad 10 rokov ovládajú mobil, notebook/PC, internet a tiež (viac ako 80%) hraciu konzolu, smartfón či tablet.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá