7.3.2013 0 Comments

Deti a nakupovanie

Nakupovanie patrí k životu. S pribúdajúcim vekom sa potreby a preferencie spotrebiteľov menia. Preferencie sa menia aj v prípade, ak sú v domácnosti deti.

Preto sa agentúra TNS Slovakia rozhodla zrealizovať prieskum medzi rodičmi, ktorí majú doma deti, či už staršie alebo mladšie. Pýtali sme sa na to, ako ovplyvňujú deti svojich rodičov v tom, čo sa bude do domácnosti nakupovať.

Medzi prvých 5 kategórií produktov, pri ktorých majú deti vo veku 1-5 rokov vplyv na nákupné rozhodovanie rodičov patria mliečne výrobky, oblečenie pre deti, hračky, sladkosti a knihy.

U rodičov, ktorí majú deti vo veku 6 - 10 rokov hneď za prvými 5 kategóriami, ktoré sú rovnaké ako u rodičov mladších detí, nasledujú hracie konzoly, ktorých nákup ovplyvňujú deti viac ako štvrtiny (27%) rodičov.

V skupine rodičov detí od 10 do 15 rokov sa do prvej päťky týchto produktov okrem oblečenia, mliečnych výrobkov a sladkostí dostal aj mobilný telefón a notebook či počítač.

Deti vo veku 15-18 rokov ovplyvňujú nákupné rozhodovanie svojich rodičov predovšetkým pri kúpe oblečenia pre tínedžerov, mobilných telefónov, mliečnych výrobkov, notebooku či počítačov a sladkostí.

S pribúdajúcim vekom detí sa menia aj ich preferencie. U mladších detí sa do prvej trojky dostávajú hračky, kde u starších detí vo veku od 10-15 rokov sa hračky ocitajú až na 8. mieste. U detí od 15-18 rokov sa hračky vôbec neobjavujú na popredných miestach, ba priam naopak, zostávajú na konci preferovaných produktov.

Prieskum potvrdil aj fakt, že súčasné mladšie deti sú šikovnejšie a oveľa zručnejšie. Čoho výsledkom je neustály technický pokrok, ktorý obklopuje nás ale aj naše deti. Rodičia si kupujú mobilné telefóny s najmodernejšími funkciami, ktoré sú pre deti istým lákadlom. Polovica rodičov detí vo veku 1 - 5 deklaruje, že ich dieťa vie ovládať notebook/počítač a mobilný telefón.

Podľa vyjadrení viac ako 9 z 10 rodičov detí vo veku od 6 do 10 rokov ovládajú notebook/počítač, mobil či internet. Dve tretiny uvádzajú, že ich dieťa ovláda hraciu konzolu a 45% smartfón či tablet.

Ako uvádzajú rodičia, takmer všetky deti nad 10 rokov ovládajú mobil, notebook/PC, internet a tiež (viac ako 80%) hraciu konzolu, smartfón či tablet.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá