Image
4.9.2012 0 Comments

DeskSMS a TabletSMS: posielajte SMS z vášho PC alebo tabletu

DeskSMS a TabletSMS sú dve aplikácie, ktoré vám umožnia písať krátke textové správy na ktoromkoľvek zariadení. Či už ste na počítači, notebooku alebo tablete, budete môcť odosielať SMS tak, akoby ste ich odoslali priamo z vášho mobilného telefónu. Aplikácie na tento účel využívajú služby Google Gmail a Google Talk. Princíp je jednoduchý. Ak vám na mobil s nainštalovanou aplikáciou DeskSMS príde SMS správa, aplikácia ju automaticky pošle do četu na Google Talk alebo ako správu do vašej e-mailovej schránky na Gmaile - rovnako to funguje aj opačným smerom. Využiť môžete aj webovú verziu aplikácie alebo plugin do internetového prehliadača Chrome či Firefox.

DeskSMS3.jpgDeskSMS2.jpg

Ak budete chcieť posielať SMS len z vášho počítača alebo internetového prehliadača, stačí, ak si nainštalujete aplikáciu DeskSMS a vyberiete si účet Google, cez ktorý budete prijímať a odosielať SMS správy. V prípade, že budete chcieť odosielať/prijímať SMS aj z tabletu, nemusíte používať webovú verziu aplikácie, ale stačí, ak si nainštalujete aplikáciu TabletSMS.

Na tablete tak môžete pomocou SMS komunikovať v aplikácii Google Talk alebo odpísaním na prichádzajúci e-mail. Tabletová verzia aplikácie navyše ponúka aj vlastné používateľské rozhranie, z ktorého môžete tiež odosielať/prijímať SMS správy.

Aby ste neboli zahltení notifikáciami, môžete na mobilnom telefóne s nainštalovanou aplikáciou DeskSMS vypnúť príjem správ cez Google Talk, Gmail alebo internetový prehliadač a jeho pluginy. Samozrejme, jeden z nich musíte ponechať zapnutý. (Na príjem SMS správ v používateľskom prostredí aplikácie TabletSMS musíte ponechať zapnuté notifikácie Google Talk). Príjem SMS správ môžete pre určité kontakty aj úplne zakázať. Stačí, ak v nastaveniach pridáte príslušné čísla do blacklistu.

Aplikácia fungovala tak, ako sme očakávali. Prostredníctvom internetového prehliadača, aplikácie TabletSMS alebo Google Talk či iných četovacích aplikácií tak budete môcť jednoducho komunikovať so svojimi priateľmi prostredníctvom SMS správ aj na iných zariadeniach, ako je váš androidový smartfón. Nezabúdajte, že SMS správy sa spoplatňujú podľa platného cenníka vášho mobilného operátora.

Obidve aplikácie sú zadarmo dostupné na Google Play. Služba však už zadarmo nie je. Po nainštalovaní aplikácie DeskSMS máte 14 dní na jej vyskúšanie. Po uplynutí tohto času si musíte zakúpiť licenciu platnú na jeden rok - zaplatíte za ňu 3,99 €. Využiť môžete In-app platbu prostredníctvom Google Play alebo PayPal.

DeskSMS_index1.png DeskSMS
ClockworkMod
Verzia 1.1.1.0 (30. 8. 2012)
Veľkosť 603 kB
2.2+
Zadarmo

DeskSMS_index2.png TabletSMS by DeskSMS
ClockworkMod
Verzia 1.0.1.5 (2. 9. 2012)
Veľkosť 847 kB
2.2+
Zadarmo

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá