Image
4.9.2012 0 Comments

DeskSMS a TabletSMS: posielajte SMS z vášho PC alebo tabletu

DeskSMS a TabletSMS sú dve aplikácie, ktoré vám umožnia písať krátke textové správy na ktoromkoľvek zariadení. Či už ste na počítači, notebooku alebo tablete, budete môcť odosielať SMS tak, akoby ste ich odoslali priamo z vášho mobilného telefónu. Aplikácie na tento účel využívajú služby Google Gmail a Google Talk. Princíp je jednoduchý. Ak vám na mobil s nainštalovanou aplikáciou DeskSMS príde SMS správa, aplikácia ju automaticky pošle do četu na Google Talk alebo ako správu do vašej e-mailovej schránky na Gmaile - rovnako to funguje aj opačným smerom. Využiť môžete aj webovú verziu aplikácie alebo plugin do internetového prehliadača Chrome či Firefox.

DeskSMS3.jpgDeskSMS2.jpg

Ak budete chcieť posielať SMS len z vášho počítača alebo internetového prehliadača, stačí, ak si nainštalujete aplikáciu DeskSMS a vyberiete si účet Google, cez ktorý budete prijímať a odosielať SMS správy. V prípade, že budete chcieť odosielať/prijímať SMS aj z tabletu, nemusíte používať webovú verziu aplikácie, ale stačí, ak si nainštalujete aplikáciu TabletSMS.

Na tablete tak môžete pomocou SMS komunikovať v aplikácii Google Talk alebo odpísaním na prichádzajúci e-mail. Tabletová verzia aplikácie navyše ponúka aj vlastné používateľské rozhranie, z ktorého môžete tiež odosielať/prijímať SMS správy.

Aby ste neboli zahltení notifikáciami, môžete na mobilnom telefóne s nainštalovanou aplikáciou DeskSMS vypnúť príjem správ cez Google Talk, Gmail alebo internetový prehliadač a jeho pluginy. Samozrejme, jeden z nich musíte ponechať zapnutý. (Na príjem SMS správ v používateľskom prostredí aplikácie TabletSMS musíte ponechať zapnuté notifikácie Google Talk). Príjem SMS správ môžete pre určité kontakty aj úplne zakázať. Stačí, ak v nastaveniach pridáte príslušné čísla do blacklistu.

Aplikácia fungovala tak, ako sme očakávali. Prostredníctvom internetového prehliadača, aplikácie TabletSMS alebo Google Talk či iných četovacích aplikácií tak budete môcť jednoducho komunikovať so svojimi priateľmi prostredníctvom SMS správ aj na iných zariadeniach, ako je váš androidový smartfón. Nezabúdajte, že SMS správy sa spoplatňujú podľa platného cenníka vášho mobilného operátora.

Obidve aplikácie sú zadarmo dostupné na Google Play. Služba však už zadarmo nie je. Po nainštalovaní aplikácie DeskSMS máte 14 dní na jej vyskúšanie. Po uplynutí tohto času si musíte zakúpiť licenciu platnú na jeden rok - zaplatíte za ňu 3,99 €. Využiť môžete In-app platbu prostredníctvom Google Play alebo PayPal.

DeskSMS_index1.png DeskSMS
ClockworkMod
Verzia 1.1.1.0 (30. 8. 2012)
Veľkosť 603 kB
2.2+
Zadarmo

DeskSMS_index2.png TabletSMS by DeskSMS
ClockworkMod
Verzia 1.0.1.5 (2. 9. 2012)
Veľkosť 847 kB
2.2+
Zadarmo

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Produkty

Smart okuliare ponúknu cez rozšírenú realitu rovnaké funkcie ako smart hodinky. Uvidíme ich na CES 2017

01.12.2016 00:19

Výrobca Vuzix sa snaží spojiť svet nositeľnej elektroniky s rozšírenou realitou vo svojich inteligentných slnečných okuliaroch Blade 3000. Majú poskytnúť používateľovi priehľadový displej, ktorý v mno ...

Produkty

ASUS ZenFone 3 Max v predaji už aj na Slovensku. S veľkou 4100 mAh batériou dokáže fungovať v pohotovostnom režime až mesiac

30.11.2016 00:07

Spoločnosť ASUS uviedla do predaja nový smartfón ASUS ZenFone 3 Max. Novinka v portfóliu smartfónov ZenFone 3 ponúka 5,2-palcový HD IPS displej, procesor MediaTek a najmä veľkú 4100 mAh batériu, ktorá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá