Image
29.10.2012 0 Comments

Desať nových vlastností Windows 8

windows8_2810.jpg Nová verzia operačného systému Windows je od piatka v predaji. Čo však môže Windows 8 ponúknuť okrem absencie tlačidla Štart a nového používateľského rozhrania?

1. Jednoduché gestá

Gestá oceníte najmä pri používaní zariadenia s dotykovým displejom. Či už to je rýchly pohyb zľava, pomocou ktorého sa prepínajú aplikácie, alebo švih sprava na vyvolanie pravého stĺpca s možnosťami, gestá ponúkajú rôznorodú funkcionalitu.

2. Dlaždice

Výhoda dlaždíc je v tom, že neustále zobrazujú aktuálne informácie bez nutnosti spustenia aplikácie. Vždy tak máte prehľad o vašom e-mailovom účte, prípadne o aktuálnych informáciách v rámci konkrétnej aplikácie. Poteší, že dlaždice si môžete zadefinovať aj pre tzv. uzamknutú obrazovku.

3. Vyhľadávanie

Windows 8 ponúka výborný nástroj na vyhľadávanie. Aplikácie alebo súbory sa dajú vyhľadať priamo z úvodnej obrazovky Start, pričom túto funkcionalitu podporujú aj niektoré aplikácie. Oproti vyhľadávaniu v starších verziách je novinka rýchlejšia a prehľadnejšia.

windows8_1.jpg

4. Reset systému

Windows 8 prináša dve nové funkcie. Refresh a reset systému - prvá menovaná funkcia je vhodná, ak sa počítač správa spomalene. Operačný systém sa v tomto prípade obnoví do pôvodného stavu, ale pri zachovaní súborov a nastavení. Reset vykoná reset zariadenia na továrenské nastavenia vrátane zmazania používateľských účtov.

windows8_2.jpg

5. Synchronizácia

Zariadenia s Windows 8 môžu vďaka využitiu účtu Microsoftu a cloudovej služby navzájom zdieľať informácie a nastavenia. Vďaka tomu, že tieto nastavenia a synchronizácia sú viazané na konkrétny účet, môžete zapožičané zariadenie využiť oveľa efektívnejšie.

6. Multitasking

Priamo na hlavnej obrazovke možno pracovať s dvojicou otvorených aplikácií. Tento multitasking je jednoduchý, intuitívny a efektívny. Rozdelenú obrazovku pre konkrétne aplikácie možno jednoducho meniť.

7. Digitálna nástenka

Nové používateľské rozhranie pripomína digitálnu nástenku. Nielenže si na ňu môžu používatelia pripnúť aplikácie, ale aj konkrétne údaje z aplikácií, napr. vybrané kontakty z aplikácie Ľudia, odkazy na internetové stránky atď.

8. Možnosti zdieľania

Windows 8 je navrhnutý s dôrazom na zdieľanie. Či už ide o integrovaný SkyDrive, alebo o interakciu medzi aplikáciami, stačí stlačiť kláves Windows a H a uvidíte, čo kde môžete zdieľať.

windows8_3.jpg

9. Správca úloh

Nový správca úloh sa týka klasického desktopového rozhrania, ktoré je vo Windows 8 takisto k dispozícii. Výhodou nového správcu úloh je väčšia intuitívnosť, informácie a štatistiky o výkone, zoznam spúšťaných programov po štarte atď. Jednoducho povedané, nový správca úloh ponúka viac informácií a funkcií a má štýlovejšie vyhotovenie.

windows8_4.jpg

10. Používateľské rozhranie

Windows 8 je rýchly operačný systém, ktorý disponuje novým používateľským rozhraním - väčšina spomenutých nových vlastností s ním priamo súvisí. Nové rozhranie je veľmi intuitívne, čo sa týka ovládania na dotykových obrazovkách, v prípade prechodu zo starších verzii Windows si však budete chvíľu zvykať.

Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá