21.1.2014 0 Comments

Deloitte predpovedá masívny nárast predaja fabletov v tomto roku

V tomto roku inteligentné telefóny väčších rozmerov spájajúce mobilné telefóny a tablety do jedného zariadenia, tzv. fabletu, predbehnú v predaji tradičné tablety o 25 mld. USD. Uvádza to trináste vydanie štúdie spoločnosti Deloitte Prognózy vývoja v oblasti TMT. Celkový celosvetový objem predaja smartfónov, tabletov, osobných počítačov, TV setov a hracích konzol prekoná podľa Deloitte v tomto roku hranicu 750 mld. USD.

Veľký záujem vyvolajú aj nositeľné technológie, ktorých sa predá vyše 10 miliónov kusov, 50 miliónov domácností zdvojnásobí počet predplatených televíznych služieb. Štúdia tiež predpokladá, že v nasledujúcich rokoch sa tento rast stabilizuje, nakoľko využitie jednotlivých typov zariadení sa bude čoraz viac prepájať.

Ako uviedol manažér spoločnosti zodpovedný za IT poradenstvo Radovan Benčík, napriek značnej neistote súvisiacej s nositeľnými technológiami sa očakáva, že záujem spotrebiteľov vytvorí lukratívny trh s tržbami z predaja okuliarov, hodiniek a fitnes náramkov v objeme 3 mld. USD. "Okrem toho očakávame zdvojnásobenie objemu platených televíznych služieb, čo je v rozpore s prognózami z predchádzajúcich rokov, ktoré predpovedali skôr odklon od nákladných káblových pripojení," upozornil Benčík.

Trh so smartfónmi s výnosmi vo výške 375 mld. USD v roku 2014 u všetkých vekových kategórií dosahuje vrchol predajnosti. Jedinú výnimku predstavuje veková kategória nad 55 rokov, kde sa tento rok očakáva prudký nárast v používaní týchto zariadení. "Presvedčiť užívateľov narodených v dobe populačnej explózie, aby v plnej miere využívali všetky funkcie svojich inteligentných telefónov a nepoužívali ich len ako "tradičné" mobilné telefóny, je obrovskou príležitosťou pre mobilných operátorov. Užívatelia však musia byť ochotní spolupracovať, nakoľko očakávame, že štvrtina užívateľov z tejto vekovej kategórie si nestiahne ani jednu aplikáciu," dodal Benčík.

Deloitte tiež predpokladá, že v rámci služby okamžitého posielania správ cez mobil budú v roku 2014 tvoriť 70 % všetkých správ odoslaných z mobilných telefónov, čo však prinesie len 3 % z celkových výnosov, upozornil riaditeľ na oddelení consultingu Peter Horovčák. Každý deň sa z mobilných telefónov odošle 70 miliárd správ, z čoho len 21 miliárd budú predstavovať SMS správy.

Výnosy z odoslaných SMS správ sa však tento rok odhadujú na približne 100 mld. USD, pričom výnosy zo služieb instant messaging sa očakávajú len vo výške 2 mld. USD. "Počet správ zaslaných v rámci služieb instant messaging, ako aj počet SMS správ sa v celosvetovom meradle zvýši, aj keď niektoré rozvinuté trhy môžu zaznamenať zníženie objemu SMS správ," uzavrel Horovčák.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá