Image
10.5.2016 0 Comments

Dell zmení svoje meno i zameranie

Firma, ktorá bude zastrešovať spoločný biznis Dellu a EMC po ich spojení, ponesie meno Dell Technologies. Meno Dell zostane len pre klientske systémy, predovšetkým teda osobné počítače, infraštruktúrna časť bude obstarávať divízie s označením Dell EMC.

Dell Technologies teda bude zahŕňať okrem doterajšieho Dellu tiež divíziu úložísk EMC, ďalej firmy Pivotal, Virtustream, čiastočne VMware a tiež dve bezpečnostné obchodné jednotky: RSA a SecureWorks, ako oznámil šéf Dellu Michael Dell na súčasne konané konferencie EMC World v Las Vegas.

Podľa Michaela Della bude Dell Technologies jediná firma, ktorá bude schopná ponúkať kompletné portfólio IT systémov pre firmy - od klasických koncových zariadení až po kľúčové produkty dátových centier a cloudovej infraštruktúry.
Ide o presný opak toho, čím nedávno prešiel Hewlett-Packard, ktorý sa rozdelil do SDVO separátnych jednotiek - Hewlett Packard Enterprise a HP. Podľa Della ide o spôsob, ako môže mať zákazník jediného partnera pre všetky svoje IT potreby.

Konferencia EMC World 2016

EMC na svoje kľúčové konferencie tento týždeň predstavila hneď niekoľko noviniek. Napríklad ide o novú produktový rad úložných polí Unity. Ide o riešenie, ktoré je vhodné pre malé a stredne veľké IT nasadenie a podľa výrobcu sa vyznačuje jednoduchosťou, cenovou dostupnosťou a flexibilitou.

Je dostupná v úplne flashovej, hybridnej, konvergovanej a softvérovo definovať konfiguráciu a zákazníkom vraj dovolí jednoducho prejsť od diskových riešení na technológiu flash.

Nové je aj riešenie Virtustream Storage Cloud, čo je globálna úložná platforma, ktorá ponúka odolnosť a výkon na podnikovej úrovni spolu s webovým škálovaním.

Ďalej ide napríklad o nový cloudový riadiaci panel služieb MyService360, ktorý ponúka takmer v reálnom čase aktualizovaný prehľad o stave celého prostredia zákazníkovho datacentra založeného na technológiách EMC. Riadiaci panel ponúka výkonné analytické a vizualizačné nástroje, ktoré vylepšujú, zdokonaľujú a zjednodušujú interakciu zákazníkov s produktmi EMC.

A konečne produkt Enterprise Copy Data Management (eCDM) predstavuje rozšírenie portfólia produktov EMC pre správu kópií dát, ktoré má pomôcť vyrovnať sa s explozívnym rastom dát a znížiť náklady na ukladanie a správu viac kópií rovnakých dát.
eCDM predstavuje riešenie pre monitorovanie, správu a analýzu kópií dát v celom podniku. Zamedzuje tak vraj plytvanie prostriedkami, ktoré organizácie vynakladajú, ak dáta ukladajú v zlej dátovej vrstve, alebo v prípade, že dáta už vôbec nepotrebujú.

Autor: ComputerWorld

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá