Image
10.5.2016 0 Comments

Dell zmení svoje meno i zameranie

Firma, ktorá bude zastrešovať spoločný biznis Dellu a EMC po ich spojení, ponesie meno Dell Technologies. Meno Dell zostane len pre klientske systémy, predovšetkým teda osobné počítače, infraštruktúrna časť bude obstarávať divízie s označením Dell EMC.

Dell Technologies teda bude zahŕňať okrem doterajšieho Dellu tiež divíziu úložísk EMC, ďalej firmy Pivotal, Virtustream, čiastočne VMware a tiež dve bezpečnostné obchodné jednotky: RSA a SecureWorks, ako oznámil šéf Dellu Michael Dell na súčasne konané konferencie EMC World v Las Vegas.

Podľa Michaela Della bude Dell Technologies jediná firma, ktorá bude schopná ponúkať kompletné portfólio IT systémov pre firmy - od klasických koncových zariadení až po kľúčové produkty dátových centier a cloudovej infraštruktúry.
Ide o presný opak toho, čím nedávno prešiel Hewlett-Packard, ktorý sa rozdelil do SDVO separátnych jednotiek - Hewlett Packard Enterprise a HP. Podľa Della ide o spôsob, ako môže mať zákazník jediného partnera pre všetky svoje IT potreby.

Konferencia EMC World 2016

EMC na svoje kľúčové konferencie tento týždeň predstavila hneď niekoľko noviniek. Napríklad ide o novú produktový rad úložných polí Unity. Ide o riešenie, ktoré je vhodné pre malé a stredne veľké IT nasadenie a podľa výrobcu sa vyznačuje jednoduchosťou, cenovou dostupnosťou a flexibilitou.

Je dostupná v úplne flashovej, hybridnej, konvergovanej a softvérovo definovať konfiguráciu a zákazníkom vraj dovolí jednoducho prejsť od diskových riešení na technológiu flash.

Nové je aj riešenie Virtustream Storage Cloud, čo je globálna úložná platforma, ktorá ponúka odolnosť a výkon na podnikovej úrovni spolu s webovým škálovaním.

Ďalej ide napríklad o nový cloudový riadiaci panel služieb MyService360, ktorý ponúka takmer v reálnom čase aktualizovaný prehľad o stave celého prostredia zákazníkovho datacentra založeného na technológiách EMC. Riadiaci panel ponúka výkonné analytické a vizualizačné nástroje, ktoré vylepšujú, zdokonaľujú a zjednodušujú interakciu zákazníkov s produktmi EMC.

A konečne produkt Enterprise Copy Data Management (eCDM) predstavuje rozšírenie portfólia produktov EMC pre správu kópií dát, ktoré má pomôcť vyrovnať sa s explozívnym rastom dát a znížiť náklady na ukladanie a správu viac kópií rovnakých dát.
eCDM predstavuje riešenie pre monitorovanie, správu a analýzu kópií dát v celom podniku. Zamedzuje tak vraj plytvanie prostriedkami, ktoré organizácie vynakladajú, ak dáta ukladajú v zlej dátovej vrstve, alebo v prípade, že dáta už vôbec nepotrebujú.

Autor: ComputerWorld

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá