22.10.2012 0 Comments

Dell prichádza s novými zariadeniami pripravenými na Windows 8

Novinky od spoločnosti Dell prinášajú intuitívny dotykový zážitok, vyššiu bezpečnosť a manažovateľnosť. Spĺňajú nároky zákazníkov, ktorí v dnešnej uponáhľanej dobe nerobia kompromisy a očakávajú estetický a štýlový dizajn v kombinácii s kvalitným prevedením.

Spoločnosť Dell predstavila tri nové zariadenia zo svojho nadchádzajúceho jesenného portfólia: XPS 12, XPS One 27 a Inspiron One 23. Systémy budú v najbližších dňoch dostupné v celej Európe. Dell navyše pridal možnosť vybrať si Windows 8 ako operačný systém doterajšie modely XPS, Inspiron, Latitude, OptiPlex a Precision.

XPS 12 predstavuje dve zariadenia v jednom: plnohodnotný laptop, ktorý sa jednoducho premení na dotykový tablet ponúkajúci všetky výhody dotykového zariadenia. Dotykový displej vsadený do špeciálneho rámu umožňuje jedným otočením zmeniť notebook na tablet. V režime tabletu displej plne prekrýva klávesnicu, čím ju chráni pred znečistením a rozliatím tekutiny. Full HD displej ponúka až o 90 % viac pixelov než štandardný HD displej čo umožňuje pohodlné čítanie a znamená omnoho väčší zážitok pri sledovaní displeja.

Model XPS One 27 All-in-One je pre svoj displej s extrémne vysokým rozlíšením a výkonnou grafike ideálny pre multimediálnu tvorbu a zábavu. Je dizajnovaný s ohľadom na úsporu priestoru, no napriek tomu disponuje až 27-palcovým Wide Quad HD displejom, ktorý má o 78 % viac pixelov než štandardný Full HD displej a kĺbovým podstavcom, s ktorým je možné ho nakloniť až do 60°uhla. V spojení s dotykovou technológiou sa tak otvárajú nové možnosti jeho využitia. Či už človek navrhuje digitálne veľdielo alebo si užíva HD zábavu, XPS One 27 poskytuje výkon, zvuk, grafiku a rozlíšenie pre skvelý multimediálny zážitok.

Spoločnosť Dell pred Vianocami aktualizuje aj ďalšie úspešné zariadenia. Model XPS 13 v novej konfigurácii sa bude predávať aj s čipsetom Ivy Bridge. To mu zabezpečí v porovnaní s predchádzajúcou generáciou až dvojnásobný výkon. Počítač Inspiron One 23 All-in-One s Full HD displejom v priestorovo úspornom dizajne bude dostupný v konfigurácii s dotykovým displejom, ktorý je navrhnutý pre zábavu, vzdelávanie aj potešenie celej rodiny.

Zariadenia budú dostupné pre slovenský trh po oficiálnom uvedení nového operačného systému Windows 8.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá