21.11.2012 0 Comments

Dell odhalil v Paríži novinky v oblasti dátovej architektúry

Nové dátové polia dosahujú oproti predchádzajúcej generácii až 100 % vyšší výkon. Dell ako prvý prináša vo svojich systémoch aj 16 gigabitovú optickú technológiu prenosu dát medzi serverom, prepínačom a dátovým úložiskom, ktorá zdvojnásobuje kapacitu prenosu dát.

Novinky predstavené na parížskom Dell Storage Forum posúvajú možnosti architektúry fluid data, vďaka čomu môžu zákazníci lepšie optimalizovať svoje dáta počas celého životné cyklu. „Podstata IT a význam dátových centier pre firmy sa mení. Naši zákazníci čelia novým výzvam, musia sa vysporiadať s pribúdajúcim množstvom systémov od rôznych, často navzájom si konkurujúcich dodávateľov. A to v celej šírke. Od klientských počítačov a zariadení, cez cloudové systémy až po konvergovanú infraštruktúru," hovorí Darren Thomas, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Dell Storage. „Dell využíva vo svojich riešeniach end-to-end storage architektúru, pri ktorej sa dáta optimalizujú počas celého životného cyklu. Využívame pritom inteligentné výpočtové modely a automatizáciu. Fluid architektúra, ako ju poňal Dell, prináša možnosti, ktoré zvýšia výkon dátových centier tak, že zákazníci sa môžu sústrediť na riadenie biznisu."

Dell Compellent and PowerVault MD3 zvyšuje výkon a automatizáciu
Dell predstavil softvér určený na prácu a organizáciu diskových polí Dell Compellent Storage Center 6.3, ktorý zlepšuje výkon a rozšíriteľnosť diskových polí Dell Compellent. Tandem Storage Center 6.3 s radičmi Compellent SC8000 môže pri spracovaní podnikových dosiahnuť až o 100 % vyšší výkon oproti predchádzajúcim verziám. Okrem toho je Dell prvým dodávateľom riešení pre uchovávanie dát, ktorý vo svojich systémoch využíva optický kanál s rýchlosťou 16 Gb - a to medzi serverom, prepínačom a úložiskom. Výsledkom je dvojnásobná šírka pásma a tým rýchlejší prístup ku kľúčovým podnikovým dátam a aplikáciám.

Diskové polia Dell Compellent sú navrhnuté pre stredne veľké až veľké podniky a cloud computingové systémy. Podľa analýzy IDC White Paper mali inštalácie typu Compellent takmer dvakrát dlhšiu životnosť (6,9 roka) oproti konkurenčným riešeniam (3,5 roka).

Vylepšený systém Dell PowerVault MD3 ponúka najmä zvýšenú ochranu dát, vyššiu výkonnosť, rozsiahlejšiu kapacitu a virtualizáciu, pričom je navrhnutý tak, aby zaručoval až 99,999 % dostupnosť diskových polí.

Ďalšie informácie:
• Dell Storage Forum Online Press Kit obsahuje podrobnosti, obrázky a videá.
• Sledujte Dell Storage Forum na Twitteri
• Novinky z Dell Storage Forum na Facebooku


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá