21.11.2012 0 Comments

Dell odhalil v Paríži novinky v oblasti dátovej architektúry

Nové dátové polia dosahujú oproti predchádzajúcej generácii až 100 % vyšší výkon. Dell ako prvý prináša vo svojich systémoch aj 16 gigabitovú optickú technológiu prenosu dát medzi serverom, prepínačom a dátovým úložiskom, ktorá zdvojnásobuje kapacitu prenosu dát.

Novinky predstavené na parížskom Dell Storage Forum posúvajú možnosti architektúry fluid data, vďaka čomu môžu zákazníci lepšie optimalizovať svoje dáta počas celého životné cyklu. „Podstata IT a význam dátových centier pre firmy sa mení. Naši zákazníci čelia novým výzvam, musia sa vysporiadať s pribúdajúcim množstvom systémov od rôznych, často navzájom si konkurujúcich dodávateľov. A to v celej šírke. Od klientských počítačov a zariadení, cez cloudové systémy až po konvergovanú infraštruktúru," hovorí Darren Thomas, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Dell Storage. „Dell využíva vo svojich riešeniach end-to-end storage architektúru, pri ktorej sa dáta optimalizujú počas celého životného cyklu. Využívame pritom inteligentné výpočtové modely a automatizáciu. Fluid architektúra, ako ju poňal Dell, prináša možnosti, ktoré zvýšia výkon dátových centier tak, že zákazníci sa môžu sústrediť na riadenie biznisu."

Dell Compellent and PowerVault MD3 zvyšuje výkon a automatizáciu
Dell predstavil softvér určený na prácu a organizáciu diskových polí Dell Compellent Storage Center 6.3, ktorý zlepšuje výkon a rozšíriteľnosť diskových polí Dell Compellent. Tandem Storage Center 6.3 s radičmi Compellent SC8000 môže pri spracovaní podnikových dosiahnuť až o 100 % vyšší výkon oproti predchádzajúcim verziám. Okrem toho je Dell prvým dodávateľom riešení pre uchovávanie dát, ktorý vo svojich systémoch využíva optický kanál s rýchlosťou 16 Gb - a to medzi serverom, prepínačom a úložiskom. Výsledkom je dvojnásobná šírka pásma a tým rýchlejší prístup ku kľúčovým podnikovým dátam a aplikáciám.

Diskové polia Dell Compellent sú navrhnuté pre stredne veľké až veľké podniky a cloud computingové systémy. Podľa analýzy IDC White Paper mali inštalácie typu Compellent takmer dvakrát dlhšiu životnosť (6,9 roka) oproti konkurenčným riešeniam (3,5 roka).

Vylepšený systém Dell PowerVault MD3 ponúka najmä zvýšenú ochranu dát, vyššiu výkonnosť, rozsiahlejšiu kapacitu a virtualizáciu, pričom je navrhnutý tak, aby zaručoval až 99,999 % dostupnosť diskových polí.

Ďalšie informácie:
• Dell Storage Forum Online Press Kit obsahuje podrobnosti, obrázky a videá.
• Sledujte Dell Storage Forum na Twitteri
• Novinky z Dell Storage Forum na Facebooku


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá