17.4.2014 0 Comments

Dátové centrum Dell PowerEdge VRTX zaznamenáva celosvetový úspech

Spoločnosť Dell dnes počas konferencie Enterprise Forum vo Frankfurte oznámila nárast počtu užívateľov prvého integrovaného IT riešenia PowerEdge VRTX, ako aj pridanie nových funkcií. Systém, ktorý v šasi veľkosti stolového PC kombinuje servery, dátové úložisko a sieťovú infraštruktúru už používajú zákazníci vo viac ako 50 krajinách sveta. Novinky umožňujú ešte jednoduchšie a efektívnejšie ovládanie celého systému.

PowerEdge VRTX obsahuje všetky súčasti konvergovanej infraštruktúry používanej vo veľkých firmách v zariadení veľkosti pracovného počítača. Umožňuje tak malým a stredným podnikom využívať výhody moderných technológií, ako je cloud, virtualizácia či škálovateľnosť IT prostredia. Vďaka svojim parametrom toto „dátové centrum" našlo využitie vo viacerých odvetviach, najmä v oblasti zdravotníctva, finančných služieb či vzdelávania.

„Snažíme sa prinášať riešenia užitočné nielen pre veľké spoločnosti, ale aj pre ich pobočky, malé a stredné podniky. Predstavené inovácie systému PowerEdge VRTX dokazujú našu neustálu snahu uspokojiť nielen súčasné, ale aj budúce potreby zákazníkov," hovorí Ondřej Bačina, Enterprise Brand Manager spoločnosti Dell. Najnovšia verzia systému prichádza s týmito vylepšeniami:

- Nová úroveň ochrany dát ukrytá priamo v šasi: Dell umožňuje osadiť systém modulom PowerEdge Raid Controller (PERC) s funkciou ochrany dát pomocou RAID.
- Väčšia modifikovateľnosť:
Možnosť osadiť systém dodatočnými serverovými jednotkami, vrátane 4 socketového PowerEdge M820, ktoré rozširujú možnosti použitia o aplikácie business-inteligence (BI), data mining, enterprise resource planning (ERP), supply chain management (SCM) a customer relationship management (CRM).
- Vylepšený manažment systému:
Užívateľské rozhranie nástroja Chassis Management Controller (CMC) je dizajnované rovnako ako najpoužívanejšie nástroje na manažment dátových centier.
- Rozšírená podpora virtualizácie pracovných staníc:
Dell PowerEdge VRTX teraz umožňuje širšie nasadenie technológie Virtual Desktop Infrastructure (VDI) v miestnych a zahraničných pobočkách vďaka voliteľnej podpore grafických kariet (GPUs)


Dostupnosť a ďalšie informácie:

- Všetky nové funckie systému Dell PowerEdge VRTX sú dostupné okamžite
- Viac informácií o systéme nájdete tu: http://dell.to/1pcHXWy Návratnosť investície do konvergovaného systému Dell PowerEdge VRTX si možete jednoducho vypočítať prostredníctvom TCO kalkulačky.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá