2.6.2015 0 Comments

Datacentrá s chladnejšou hlavou dokážu ušetriť až 37 % elektriny

Spoločnosť Schneider Electric uviedla na trh softvérový modul pre svoj balík nástrojov Data Centre Infrastructure Managmente (DCIM) StruxuWare, ktorý zefektívňuje riadenie chladenia v dátových centrách. Nasadenie tohto systému znižuje prevádzkové náklady a zvyšuje ochranu pred zlyhaniami chladiacich systémov.

„Väčšina chladiacich systémov v datacentrách je nastavená tak, aby vždy zabezpečili dostatok chladného vzduchu pre najhorúcejšie komponenty. Menej náročné časti sú tak zväčša prechladené. Výsledkom je teda plytvanie energie aj peňazí," povedal Soeren Brogaard Jensen, viceprezident pre Enterprise Software a Managed Services v Schneider Electric. „Pre manažérov datacentier bolo veľmi náročné, niekedy až nemožné redukovať chladenie bez toho, aby riskovali prehriatie. Na niečo také nemali skrátka dostatok informácií."

Modul Data Center Operation: Cooling Optimize poskytuje manažérom údaje z chladiaceho systému v ich datacentrách. Tieto informácie zahŕňajú napríklad dáta zo zdrojov tepla a chladiacich jednotiek. Na základe nich si môžu vytvoriť reálny obraz o aktuálnych chladiacich nárokoch. Ide o inteligentne poprepájaný systém, takže akákoľvek zmena teploty, nastavenia chladenia, alebo presuny či pridanie komponentov sa premietne do optimalizácie výkonu chladenia.

Po nainštalovaní poskytuje Cooling Optimize operátorom možnosť monitorovať stav datacentra v reálnom čase a meniť chladenie podľa potreby. Systém pomáha predísť akémukoľvek prehriatiu alebo inému zlyhaniu, ktoré by mohlo spôsobiť prehriatie.

Po pilotnom nasadení v datacentre telekomunikačnej spoločnosti Pacific Telco sa podarilo úplne vypnúť 13 klimatizačných jednotiek a ušetriť 37 % elektrickej energie za rok.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá