2.6.2015 0 Comments

Datacentrá s chladnejšou hlavou dokážu ušetriť až 37 % elektriny

Spoločnosť Schneider Electric uviedla na trh softvérový modul pre svoj balík nástrojov Data Centre Infrastructure Managmente (DCIM) StruxuWare, ktorý zefektívňuje riadenie chladenia v dátových centrách. Nasadenie tohto systému znižuje prevádzkové náklady a zvyšuje ochranu pred zlyhaniami chladiacich systémov.

„Väčšina chladiacich systémov v datacentrách je nastavená tak, aby vždy zabezpečili dostatok chladného vzduchu pre najhorúcejšie komponenty. Menej náročné časti sú tak zväčša prechladené. Výsledkom je teda plytvanie energie aj peňazí," povedal Soeren Brogaard Jensen, viceprezident pre Enterprise Software a Managed Services v Schneider Electric. „Pre manažérov datacentier bolo veľmi náročné, niekedy až nemožné redukovať chladenie bez toho, aby riskovali prehriatie. Na niečo také nemali skrátka dostatok informácií."

Modul Data Center Operation: Cooling Optimize poskytuje manažérom údaje z chladiaceho systému v ich datacentrách. Tieto informácie zahŕňajú napríklad dáta zo zdrojov tepla a chladiacich jednotiek. Na základe nich si môžu vytvoriť reálny obraz o aktuálnych chladiacich nárokoch. Ide o inteligentne poprepájaný systém, takže akákoľvek zmena teploty, nastavenia chladenia, alebo presuny či pridanie komponentov sa premietne do optimalizácie výkonu chladenia.

Po nainštalovaní poskytuje Cooling Optimize operátorom možnosť monitorovať stav datacentra v reálnom čase a meniť chladenie podľa potreby. Systém pomáha predísť akémukoľvek prehriatiu alebo inému zlyhaniu, ktoré by mohlo spôsobiť prehriatie.

Po pilotnom nasadení v datacentre telekomunikačnej spoločnosti Pacific Telco sa podarilo úplne vypnúť 13 klimatizačných jednotiek a ušetriť 37 % elektrickej energie za rok.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá