2.6.2015 0 Comments

Datacentrá s chladnejšou hlavou dokážu ušetriť až 37 % elektriny

Spoločnosť Schneider Electric uviedla na trh softvérový modul pre svoj balík nástrojov Data Centre Infrastructure Managmente (DCIM) StruxuWare, ktorý zefektívňuje riadenie chladenia v dátových centrách. Nasadenie tohto systému znižuje prevádzkové náklady a zvyšuje ochranu pred zlyhaniami chladiacich systémov.

„Väčšina chladiacich systémov v datacentrách je nastavená tak, aby vždy zabezpečili dostatok chladného vzduchu pre najhorúcejšie komponenty. Menej náročné časti sú tak zväčša prechladené. Výsledkom je teda plytvanie energie aj peňazí," povedal Soeren Brogaard Jensen, viceprezident pre Enterprise Software a Managed Services v Schneider Electric. „Pre manažérov datacentier bolo veľmi náročné, niekedy až nemožné redukovať chladenie bez toho, aby riskovali prehriatie. Na niečo také nemali skrátka dostatok informácií."

Modul Data Center Operation: Cooling Optimize poskytuje manažérom údaje z chladiaceho systému v ich datacentrách. Tieto informácie zahŕňajú napríklad dáta zo zdrojov tepla a chladiacich jednotiek. Na základe nich si môžu vytvoriť reálny obraz o aktuálnych chladiacich nárokoch. Ide o inteligentne poprepájaný systém, takže akákoľvek zmena teploty, nastavenia chladenia, alebo presuny či pridanie komponentov sa premietne do optimalizácie výkonu chladenia.

Po nainštalovaní poskytuje Cooling Optimize operátorom možnosť monitorovať stav datacentra v reálnom čase a meniť chladenie podľa potreby. Systém pomáha predísť akémukoľvek prehriatiu alebo inému zlyhaniu, ktoré by mohlo spôsobiť prehriatie.

Po pilotnom nasadení v datacentre telekomunikačnej spoločnosti Pacific Telco sa podarilo úplne vypnúť 13 klimatizačných jednotiek a ušetriť 37 % elektrickej energie za rok.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá