Image
30.9.2014 0 Comments

Datacard CD800

Zariadenie na tlač plastových kariet je využiteľné pri potrebe vytlačiť identifikačné karty pre zamestnancov alebo účastníkov konferencie, prípadne študentom v škole. Toto zariadenie umožňuje tlač na plastové karty a navyše sa dá aj ľahko prenášať. Môžete ho teda nosiť so sebou na rôzne akcie. Pri vytváraní nových registrácií budete môcť za krátky čas vytvoriť plnohodnotnú kartu pre účastníka.

CD800.jpg

Datacard CD800 s otvoreným krytom vstupného zásobníka

Pozrite si špeciálnu tlačiareň určenú na produkciu kariet s označením Datacard CD800.

Inštalácia a možnosti

Sprevádzkovanie takejto tlačiarne nevyžaduje zvláštne vedomosti. Stačí nainštalovať ovládač a po pripojení k počítaču môžete začať tlačiť. Poskytuje jediný tlačový formát, a to 5,41 × 8,59 cm, čo je presne rozmer plastovej kartičky. Do zásobníka sa dá vložiť aj kartička rôznej hrúbky. Vďaka tomu možno vytvárať nielen karty ID, ale napríklad aj vizitky. Vstupný podávač má kapacitu 100 kariet, no výrobca dbal aj na praktické detaily. V tomto prípade k nim patrí vstup na prioritné vloženie karty. Pod zásobníkom je totiž malá štrbina, do ktorej môžete vložiť kartu pod všetky ostatné. Ak potrebujete rýchlo vytlačiť mimo plánu s už založenými kartami, toto je správna voľba. Na tlač sa používa špeciálna páska, ktorá obsahuje zároveň aj ochrannú fóliu. Vďaka tomu sa farba na plastovej kartičke udrží a nezotrie sa. Je odolná aj proti vode.

OtvorenyKryt.jpg

Otvorený horný kryt - tu sa vykonáva výmena farebnej pásky

Rozšírenie

Na test sme mali model, ktorý umožňoval duplexnú tlač v jednom procese. Dá sa zakúpiť aj model bez tejto jednotky, ktorú môžete neskôr dokúpiť. Takisto možno dokúpiť rozširujúci vstupný zásobník s kapacitou 200 kariet (114 EUR) a výstupný na 100 kariet (150 EUR). Po pridaní výstupného zásobníka musí byť tlačiareň prednou časťou mimo stola, pretože zásobník presahuje úroveň základne.

Technické parametre

Tlačové parametre sú odlišné, predsa len nejde o bežnú tlačiareň. Podstatné však je, že si zachováva jednoduché ovládanie a obsluhu pri prípadných chybách. Jednak sa hlásenie zobrazí na displeji zariadenia a takisto na počítači. Každá chyba má svoj kód, vďaka ktorému ľahko zistíte, o čo presne ide. LCD panel je podsvietený, no podľa našich skúseností ho veľmi potrebovať nebudete. Tlač môže prebiehať z počítača, a to z akéhokoľvek programu s možnosťou tlače. Odporúčame však využiť špecializovanú aplikáciu IDCentre. V jednoduchšej verzii je zadarmo súčasťou balenia. Neumožňuje však hromadné načítanie kontaktov a komplexnú správu databázy. Menšie organizácie vystačia s jednoduchšou verziou, väčšie zase ocenia hromadnú tlač a hromadné nastavenia údajov pre držiteľov kariet.

Rozlíšenie tlače je 300 × 300 dpi, prípadne 300 × 600 dpi na zlepšenie ostrosti textov a čiarových kódov 1D a 2D. Výrobca uvádza tlač 220 kariet za hodinu v plnofarebnom režime. To zhruba zodpovedá nášmu testu kariet. Podľa servisných páuz sme sa pohybovali na úrovni 14 ÷ 17 sekúnd na jednu kartu. Dalo by sa povedať, že tlač je bezokrajová, no úzky prúžok na každej strane zostane. Je však tenší ako 1 mm, takže túto drobnosť nevnímame ako nevýhodu. V rámci konektivity môžete využiť rozhranie USB 2.0 alebo eternetový konektor.

Verdikt PC REVUE

Tlač vlastných kariet týmto zariadením je nadmieru jednoduchá. Výrobca tak dáva možnosť tlačiť vlastné karty priamo na rôznych konferenciách. Navyše si ho môžete uzamknúť vďaka slotu Kensington. Datacard CD800 sa dá ľahko prenášať. Jeho rozmery sú 53,8 × 22,4 × 22,4 cm a hmotnosť je 5,4 kg. Súčasťou mechanizmu je aj čistiaci valček na zbavenie karty tých najväčších nečistôt. Aj karty mierne znečistené odtlačkami prstov sú stále vhodné na potlač. Ide o prepracované zariadenie, ktoré má vysokú úžitkovú hodnotu.

Cena: 2280 EUR za duplexnú verziu
Zapožičal: Robinco


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá