8.1.2016 0 Comments

Darujte jedlo s Uber!

Tí, pre ktorých boli uplynulé sviatky štedré, budú mať možnosť pomôcť ostatným. Už tento štvrtok 7. januára 2016 medzi 13:00 a 20:00 hod. bude môcť každý darovať cez aplikáciu Uber potraviny tým, ktorí to najviac potrebujú. Stačí si zapnúť aplikáciu, službu nastaviť na Daruj jedlo a objednať vozidlo, ktoré darované potraviny vyzdvihne úplne bezplatne.

V Bratislave už tento štvrtok bude môcť každý, kto má po sviatkoch nadbytok potravín, darovať jedlo ľuďom v núdzi. Umožní to služba Daruj jedlo, ktorú Uber pripravil v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska. Uber chce touto formou pomôcť vyzbierať potraviny pre tých, ktorí sú v ťažkej životnej situácii a nemali tak napríklad možnosť cez sviatky hodovať. Vďaka zbierke potravín si môže ktokoľvek s aplikáciou Uber zdarma objednať špeciálne vozidlo, ktoré trvanlivé potraviny naloží a odvezie do skladu Potravinovej banky Slovenska.

Ako to bude celé fungovať? Stačí si otvoriť aplikáciu Uber kedykoľvek medzi 13:00 a 20:00, nastaviť službu na Daruj jedlo a úplne zadarmo vyžiadať vozidlo, ktoré príde vyzdvihnúť dary v Bratislave v priebehu niekoľkých minút. V každom aute bude sedieť dobrovoľník, ktorý bude s prevzatím jedla pomáhať. Všetky dary budú odovzdané do zbierky, prerozdelené podľa potreby neziskovým organizáciám a ďalej posunuté ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú. Do zbierky budú prijímané trvanlivé potraviny, ako sú fazuľa, hrach, šošovica, ryža, hladká múka, krúpy, detská krupica, cestoviny, instantné polievky, rybacie konzervy, paštéty, nátierkové maslo, kryštálový cukor, instantná káva, bylinkové čaje, porciovaný čaj (ovocný), citrodeko, olej, soľ, vegeta a rôzne koreniny.

„Vítame každú podobnú príležitosť pomôcť čoraz väčšiemu počtu potrebných. V dnešnej dobe je veľmi dôležité uvedomiť si, že popri nás žije množstvo tých menej šťastných, ktorí takúto pomoc privítajú," uviedol Marko Urdzik z Potravinovej banky Slovenska.

„Po minuloročnej úspešnej zbierke potravín v Prahe sme sa rozhodli tentokrát uskutočniť túto zbierku paralelne v Bratislave, Prahe a Budapešti. Veríme, že sa stretneme so záujmom ľudí aj v Bratislave a pomôžeme čo najväčšiemu počtu ľudí," povedal Matej Beňuška, marketingový manažér Uber Bratislava.

Viac informácií o zbierke nájdete na newsroom.uber.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá