Image
22.7.2014 0 Comments

Dark Mail chce znemožniť sledovanie emailovej komunikácie. Úplne.

INT_darkmail_217.jpg Aj keď niektoré služby šifrujú emailovú komunikáciu, metadáta obvykle šifrované nie sú. To chce zmeniť nový projekt Dark Mail.

Metadáta obsahujú napr. informácie o tom, kto a komu posiela email. NSA vďaka tomu dokáže sledovať komunikáciu a „pospájať" ľudí. Hoci dnes existujú aj služby, ktoré šifrujú metadáta, tie nedokážu komunikovať s ostatnými službami. Avšak Dark Mail má byť univerzálny systém, ktorý je kompatibilný s existujúcimi emailovými klientami.

Na projekte pracuje Ladar Levison, majiteľ služby Lavabit. Koncept protokolu vymyslel už pred šiestimi rokmi, ešte predtým, ako mal problémy so štátnymi úradmi. Tie ho prinútili zavrieť službu, pretože nespolupracoval a odmietol odovzdať dešifrovacie SSL kľúče. Mimochodom, Lavabit používal aj Edward Snowden. Na vývoji Dark Mailu sa podieľa aj v minulosti odsúdený hacker Stephen Watt. Ten sa v minulosti prostredníctvom sniffovacieho programu zaplietol do multimiliónového podvodu.

Dark Mail bude pozostávať z viacerých častí - serverového softvéru Magma Classic a Magma Dark a samotného protokolu Dark Mail. Ten by mal v budúcnosti nahradiť existujúce protokoly, pri zachovaní kompatibility s terajšími službami.

Projekt je inšpirovaný infraštruktúrou siete Tor, ktorá pozostáva z tisícok serverov na celom svete. Dark Mail má fungovať na podobnom princípe a obmedziť nešifrované dáta iba na doménu, odkiaľ a kam email smeruje.

Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 9

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá