Image
22.7.2014 0 Comments

Dark Mail chce znemožniť sledovanie emailovej komunikácie. Úplne.

INT_darkmail_217.jpg Aj keď niektoré služby šifrujú emailovú komunikáciu, metadáta obvykle šifrované nie sú. To chce zmeniť nový projekt Dark Mail.

Metadáta obsahujú napr. informácie o tom, kto a komu posiela email. NSA vďaka tomu dokáže sledovať komunikáciu a „pospájať" ľudí. Hoci dnes existujú aj služby, ktoré šifrujú metadáta, tie nedokážu komunikovať s ostatnými službami. Avšak Dark Mail má byť univerzálny systém, ktorý je kompatibilný s existujúcimi emailovými klientami.

Na projekte pracuje Ladar Levison, majiteľ služby Lavabit. Koncept protokolu vymyslel už pred šiestimi rokmi, ešte predtým, ako mal problémy so štátnymi úradmi. Tie ho prinútili zavrieť službu, pretože nespolupracoval a odmietol odovzdať dešifrovacie SSL kľúče. Mimochodom, Lavabit používal aj Edward Snowden. Na vývoji Dark Mailu sa podieľa aj v minulosti odsúdený hacker Stephen Watt. Ten sa v minulosti prostredníctvom sniffovacieho programu zaplietol do multimiliónového podvodu.

Dark Mail bude pozostávať z viacerých častí - serverového softvéru Magma Classic a Magma Dark a samotného protokolu Dark Mail. Ten by mal v budúcnosti nahradiť existujúce protokoly, pri zachovaní kompatibility s terajšími službami.

Projekt je inšpirovaný infraštruktúrou siete Tor, ktorá pozostáva z tisícok serverov na celom svete. Dark Mail má fungovať na podobnom princípe a obmedziť nešifrované dáta iba na doménu, odkiaľ a kam email smeruje.

Zdroj: wired.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá