Image
22.7.2014 0 Comments

Dark Mail chce znemožniť sledovanie emailovej komunikácie. Úplne.

INT_darkmail_217.jpg Aj keď niektoré služby šifrujú emailovú komunikáciu, metadáta obvykle šifrované nie sú. To chce zmeniť nový projekt Dark Mail.

Metadáta obsahujú napr. informácie o tom, kto a komu posiela email. NSA vďaka tomu dokáže sledovať komunikáciu a „pospájať" ľudí. Hoci dnes existujú aj služby, ktoré šifrujú metadáta, tie nedokážu komunikovať s ostatnými službami. Avšak Dark Mail má byť univerzálny systém, ktorý je kompatibilný s existujúcimi emailovými klientami.

Na projekte pracuje Ladar Levison, majiteľ služby Lavabit. Koncept protokolu vymyslel už pred šiestimi rokmi, ešte predtým, ako mal problémy so štátnymi úradmi. Tie ho prinútili zavrieť službu, pretože nespolupracoval a odmietol odovzdať dešifrovacie SSL kľúče. Mimochodom, Lavabit používal aj Edward Snowden. Na vývoji Dark Mailu sa podieľa aj v minulosti odsúdený hacker Stephen Watt. Ten sa v minulosti prostredníctvom sniffovacieho programu zaplietol do multimiliónového podvodu.

Dark Mail bude pozostávať z viacerých častí - serverového softvéru Magma Classic a Magma Dark a samotného protokolu Dark Mail. Ten by mal v budúcnosti nahradiť existujúce protokoly, pri zachovaní kompatibility s terajšími službami.

Projekt je inšpirovaný infraštruktúrou siete Tor, ktorá pozostáva z tisícok serverov na celom svete. Dark Mail má fungovať na podobnom princípe a obmedziť nešifrované dáta iba na doménu, odkiaľ a kam email smeruje.

Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá