Image
18.12.2015 0 Comments

Darčeky si cez internet kúpte najlepšie do dnes

Ak máte vyhliadnutý darček z e-shopu, neváhajte a kúpte ho teraz. Len do piatku 18. decembra vám totiž väčšina internetových obchodov garantuje, že stihne tovar doručiť pod vianočný stromček. Piatok je teda optimálnym dňom na posledné nákupy, kedy doručenie do Vianoc garantuje 93 % e-shopov a potom tento počet klesá. „Ešte cez predvianočný víkend vám dodanie tovaru pod stromček garantujú vyše tri štvrtiny e-shopov, ktoré sa zapojili do programu Garancia doručenia do Vianoc," vysvetlil Jan Kriegel z Heureky.

„Pri objednávkach do 21. decembra garantujú dodanie tovaru už len asi dve tretiny e-shopov. Tento termín by som však bral ako najneskorší vhodný. Po ňom totiž doručenie garantuje len tretina e-shopov, s príchodom sviatkov sú totiž e-shopy aj dopravcovia zaneprázdnení," dodal Kriegel. Pre jednoduchšiu orientáciu sú e-shopy, ktoré sa zapojili do akcie, označené ikonkou s hraničným dátumom, do ktorého možno nakúpiť ešte na Ježiška.

Ak nestihnete nakúpiť ani 22. decembra, máte poslednú šancu stihnúť to napríklad vďaka osobnému odberu, má to však svoje úskalia. Uistite sa však, že v tomto prípade je už váš tovar dostupný vo výdajni, a nie je ešte len na ceste.

Najmä staršie deti a dospeláci túžia pod stromčekom nájsť technologické novinky. Adrenalín a možnosť zachytiť zážitky stavia outdoorovú kameru typu GoPro na poprednú priečku. Druhou rozšírenou kategóriou darčekov budú inteligentné hodinky a ďalšie „wearables", ktorými si merajú telesné funkcie športovci. Notoricky známymi stálicami zostávajú tablety a telefóny.

Cez Vianoce sa nakupuje najviac

Sezóna vianočných nákupov je každoročne ťahúňom celého roka v rámci internetového predaja. Celkovo za rok 2015 minú Slováci v e-shopoch zhruba 703 miliónov eur, čo predstavuje nárast asi o 15 %. Vyplýva to zo štatistík nezávislého porovnávača cien Heureka.sk. V prvom polroku vzrástol obrat e-commerce zhruba o pätinu oproti vlaňajšku. Letná sezóna tempo rastu síce spomalila, ale vianočná sezóna bude opäť silná a vďaka tomu znovu sa na internetu očakáva očakávame rekordný obrat e-commerce.


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá