Image
18.12.2015 0 Comments

Darčeky si cez internet kúpte najlepšie do dnes

Ak máte vyhliadnutý darček z e-shopu, neváhajte a kúpte ho teraz. Len do piatku 18. decembra vám totiž väčšina internetových obchodov garantuje, že stihne tovar doručiť pod vianočný stromček. Piatok je teda optimálnym dňom na posledné nákupy, kedy doručenie do Vianoc garantuje 93 % e-shopov a potom tento počet klesá. „Ešte cez predvianočný víkend vám dodanie tovaru pod stromček garantujú vyše tri štvrtiny e-shopov, ktoré sa zapojili do programu Garancia doručenia do Vianoc," vysvetlil Jan Kriegel z Heureky.

„Pri objednávkach do 21. decembra garantujú dodanie tovaru už len asi dve tretiny e-shopov. Tento termín by som však bral ako najneskorší vhodný. Po ňom totiž doručenie garantuje len tretina e-shopov, s príchodom sviatkov sú totiž e-shopy aj dopravcovia zaneprázdnení," dodal Kriegel. Pre jednoduchšiu orientáciu sú e-shopy, ktoré sa zapojili do akcie, označené ikonkou s hraničným dátumom, do ktorého možno nakúpiť ešte na Ježiška.

Ak nestihnete nakúpiť ani 22. decembra, máte poslednú šancu stihnúť to napríklad vďaka osobnému odberu, má to však svoje úskalia. Uistite sa však, že v tomto prípade je už váš tovar dostupný vo výdajni, a nie je ešte len na ceste.

Najmä staršie deti a dospeláci túžia pod stromčekom nájsť technologické novinky. Adrenalín a možnosť zachytiť zážitky stavia outdoorovú kameru typu GoPro na poprednú priečku. Druhou rozšírenou kategóriou darčekov budú inteligentné hodinky a ďalšie „wearables", ktorými si merajú telesné funkcie športovci. Notoricky známymi stálicami zostávajú tablety a telefóny.

Cez Vianoce sa nakupuje najviac

Sezóna vianočných nákupov je každoročne ťahúňom celého roka v rámci internetového predaja. Celkovo za rok 2015 minú Slováci v e-shopoch zhruba 703 miliónov eur, čo predstavuje nárast asi o 15 %. Vyplýva to zo štatistík nezávislého porovnávača cien Heureka.sk. V prvom polroku vzrástol obrat e-commerce zhruba o pätinu oproti vlaňajšku. Letná sezóna tempo rastu síce spomalila, ale vianočná sezóna bude opäť silná a vďaka tomu znovu sa na internetu očakáva očakávame rekordný obrat e-commerce.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

V roku 2020 pretečie cloudom 14,1 zettabajtu. Je na takúto premávku Slovensko pripravené?

08.12.2016 00:14

Podľa záverov novej štúdie Cisco Global Cloud Index  dosiahne do roku 2020 ročný objem cloudovej dátovej premávky až 14,1 zettabajtov (ZB). To znamená, že v porovnaní s rokom 2015, keď celková premávk ...

Prieskumy trhu

Slovenskí žiaci zaostávajú v matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti

07.12.2016 00:07

Slovensko v porovnaní s priemerom krajín OECD zaostáva vo všetkých troch oblastiach – matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti. Výsledky slovenských 15-ročných žiakov sú podľa medzináro ...

Prieskumy trhu 1

Analytici zverejnili hlavné predpovede o digitálnej budúcnosti

07.12.2016 00:13

Hlavné predpovede na rok 2017 a nasledujúce roky vychádzajú z troch hlavných vplyvov postupujúcej digitálnej inovácie: skúseností a zapojenia používateľov (zákazníkov), inovácie v oblasti biznisu a se ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá