Image
6.10.2015 0 Comments

Ďalšie závažné chyby v Androide. Možno ho hacknúť cez súbory MP3 a MP4

Bezpečnostná spoločnosť Zimperium, ktorá nedávno objavila v Androide závažnú chybu Stagefright, prišla s ďalším odhalením.

„Stagefright 2.0", ako vedci nazvali nový súbor zraniteľností, sa nachádza v kóde na podporu zvukových súborov MP3 a videa vo formáte MP4. Prvá chyba v knižnici libutils ovplyvňuje Android od verzie 1.0, ktorá bola vydaná v roku 2008. Druhá zraniteľnosť v knižnici libstagefright sa nachádza v Androide 5.0 a vyššom.

Kombinácia týchto dvoch chýb umožňuje útočníkovi vzdialene spustiť na Androide 5.0 a vyššom ľubovoľný kód. Chyby možno zneužiť pri prvotnom spracovaní súborov MP3 a MP4 s cieľom zobraziť informácie o skladbe či videu. Zariadenia môžu byť hacknuté napríklad pri návšteve podvrhnutej stránky, prezeraní alebo prehrávaní podvrhnutého súboru.


Spoločnosť Zimperium oznámila túto chybu bezpečnostnému tímu Androidu už 15. augusta, očakáva sa, že oprava na zariadenia Nexus dorazí tento týždeň. Len čo bude oprava k dispozícii, Zimperium pridá do svojej aplikácie Stagefright Detector možnosť určiť, ktoré zariadenia sú ešte zraniteľné.

Vzhľadom na to, že sa v knižnici médií našlo v krátkom čase toľko závažných chýb ovplyvňujúcich veľké množstvo zariadení, tím Zimperium odporúča v budúcej hlavnej verzii Androidu prepísať tieto knižnice od základu bezpečnejším spôsobom.


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá