Image
17.3.2015 0 Comments

Ďalšia verzia Android Wear bude podporovať Wi-Fi a ovládanie gestami

android-wear.jpg Apple nedávno zverejnil možnosti svojich inteligentných hodiniek Apple Watch, no svoju platformu pre nositeľné zariadenia stále zdokonaľuje aj Google. Podľa oboznámeného zdroja má Android Wear v novej verzii podporovať Wi-Fi, čo znamená, že hodinky budú fungovať aj vtedy, keď pripojenie Bluetooth nie je k dispozícii. Väčšina hodiniek s Android Wear má už zabudovanú funkciu Wi.Fi, takže jej aktivovanie sa uskutoční jednoduchou aktualizáciou softvéru.

Ďalšia novinka sa týka ovládania gestami. Používatelia budú môcť pohybom zápästia prechádzať medzi notifikáciami a záložkami Google Now, nebudú teda musieť použiť druhú ruku, aby potiahli prstom po displeji. Zlepšiť sa má aj používateľské rozhranie, aby používatelia získali ľahší prístup k aplikáciám a kontaktom. Na vyhľadanie aplikácie je teraz potrebný slovný povel alebo prechod do ďalšej úrovne menu poklepaním.

Apple chce v oblasti smart hodiniek dohnať náskok platformy Android Wear najmä podporou robustného ekosystému aplikácií a služieb pre Apple Watch. No ani Google nezaháľa a na svojom blogu čoraz častejšie hovorí o Android Wear, pričom sa snaží získať pre svoju platformu viac vývojárov aplikácií.

No porovnávanie Apple Watch a Android Wear nemá priveľký zmysel, pretože obe platformy sú uzavreté - používatelia androidových zariadení nemôžu využiť Apple Watch, používatelia iPhonov zasa nemôžu použiť Android Wear. Práve preto obe spoločnosti budú pracovať na zachovaní akejsi parity medzi funkciami, aby zabránili používateľom v prechode na druhú platformu, ak si chcú kúpiť nové inteligentné hodinky.

Vzhľadom na súčasnú veľkosť trhu so smart hodinkami sa môžu zdať tieto obavy bezvýznamné. No ak sa Apple a Google aj naďalej budú držať svojej cesty, zostane tento trh malý ešte veľmi dlho.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá