Image
17.3.2015 0 Comments

Ďalšia verzia Android Wear bude podporovať Wi-Fi a ovládanie gestami

android-wear.jpg Apple nedávno zverejnil možnosti svojich inteligentných hodiniek Apple Watch, no svoju platformu pre nositeľné zariadenia stále zdokonaľuje aj Google. Podľa oboznámeného zdroja má Android Wear v novej verzii podporovať Wi-Fi, čo znamená, že hodinky budú fungovať aj vtedy, keď pripojenie Bluetooth nie je k dispozícii. Väčšina hodiniek s Android Wear má už zabudovanú funkciu Wi.Fi, takže jej aktivovanie sa uskutoční jednoduchou aktualizáciou softvéru.

Ďalšia novinka sa týka ovládania gestami. Používatelia budú môcť pohybom zápästia prechádzať medzi notifikáciami a záložkami Google Now, nebudú teda musieť použiť druhú ruku, aby potiahli prstom po displeji. Zlepšiť sa má aj používateľské rozhranie, aby používatelia získali ľahší prístup k aplikáciám a kontaktom. Na vyhľadanie aplikácie je teraz potrebný slovný povel alebo prechod do ďalšej úrovne menu poklepaním.

Apple chce v oblasti smart hodiniek dohnať náskok platformy Android Wear najmä podporou robustného ekosystému aplikácií a služieb pre Apple Watch. No ani Google nezaháľa a na svojom blogu čoraz častejšie hovorí o Android Wear, pričom sa snaží získať pre svoju platformu viac vývojárov aplikácií.

No porovnávanie Apple Watch a Android Wear nemá priveľký zmysel, pretože obe platformy sú uzavreté - používatelia androidových zariadení nemôžu využiť Apple Watch, používatelia iPhonov zasa nemôžu použiť Android Wear. Práve preto obe spoločnosti budú pracovať na zachovaní akejsi parity medzi funkciami, aby zabránili používateľom v prechode na druhú platformu, ak si chcú kúpiť nové inteligentné hodinky.

Vzhľadom na súčasnú veľkosť trhu so smart hodinkami sa môžu zdať tieto obavy bezvýznamné. No ak sa Apple a Google aj naďalej budú držať svojej cesty, zostane tento trh malý ešte veľmi dlho.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá