Image
12.8.2015 0 Comments

Ďalšia diera v Androide, problém je s OpenSSL

Bezpečnostní výskumníci spoločnosti IBM objavili spôsob, ako sa možno vinou bezpečnostnej chyby v Androide nabúrať až do 50 % inteligentných telefónov bežiacich na tomto obľúbenom systéme.

Novo objavená chyba sa týka Androidov verzií 4.3 až 5.1, teda okrem Jelly Bean a Lollipop aj najrozšírenejších KitKatov, ktoré bežia na viac ako tretine všetkých zariadení s Androidom. Medzera je obsiahnutá v certifikáte OpenSSL X509 a môže byť zneužitá v rámci komunikácie medzi aplikáciami a webovými službami, do ktorej zdatný hacker ľahko vloží škodlivý kód.

Prostredníctvom príkazov shell potom môže ukradnúť dáta z ktorejkoľvek nainštalovanej aplikácie a na niektorých zariadeniach dokonca modifikovať základný program operačného systému.

V praxi útok vyzerá tak, že útočník do ovládnutého mobilného zariadenia nainštaluje falošnú aplikáciu (IBM simulovaný útok prezentovalo na Facebooku), ktorá sa tvári ako pravá, teda používateľ má minimálnu šancu spoznať, že sa stal obeťou útoku, zatiaľ čo hacker bez ťažkostí kradne jeho dáta.

Škodlivý kód, ktorým možno telefóny nabúrať, výskumníci nezverejnili a zároveň tlmia prípadné obavy. Podľa nich nie je dôvod na paniku. Nielen preto, že k dispozícii už je patch, ale aj preto, že prípadov, keď by bol kód využitý, sa zatiaľ neobjavilo veľa. Na druhej strane prípadný útok je vraj taký dômyselný, že ním možno prekabátiť aj tých najsvedomitejších používateľov dbajúcich na bezpečnosť svojich zariadení.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá