Image
13.2.2014 0 Comments

DSLR fotografie čo najjednoduchšie –nový Canon EOS 1200D

Canon dnes predstavuje EOS 1200D - novú digitálnu zrkadlovku (DSLR) základnej triedy, s ktorou je tvorba nádherných fotografií a Full HD videa jednoduchšia a zábavnejšia než kedykoľvek predtým. Fotoaparát EOS 1200D je určený pre nováčikov vo sfére DSLR fotografie, ktorí chcú čo najrýchlejšie dosiahnuť pôsobivé výsledky. Ide o prvý model Canon s aplikáciou EOS Sprievodca pre mobilné zariadenia. Tá ponúka užitočné tipy a návody, ktoré vám pomôžu získať zo svojho nového fotoaparátu maximum. EOS 1200D je kombináciou prvotriedneho zobrazovacieho systému od Canon s množstvom intuitívnych, jednoducho použiteľných ovládacích prvkov a automatických režimov snímania. Každý tak môže zvečniť svoje zážitky v solídnej podobe, bez ohľadu na úroveň zručností a skúseností.

EOS 1200D BEAUTY FSR.jpg

Nová aplikácia EOS Sprievodca a Sprievodca funkciami vám jednoduchým spôsobom predstavia rozloženie a funkcie tlačidiel, takže vzácne životné okamihy zachytíte hneď od začiatku s vyššou istotou. Aplikácia vás prevedie základmi fotografovania rýchlosťou, aká vám najviac vyhovuje. Nájdete tu návody, ako fotografovať obľúbené objekty (napr. ľudí alebo domáce zvieratá), spolu s informáciami o expozičnom čase alebo perspektíve. V sekcii Odstraňovanie problémov zas nájdete užitočné tipy, ako zlepšiť vzhľad fotografií a prekonať najčastejšie sa vyskytujúce prekážky, ako je rozmazanie alebo preexponovanie. Sú tu aj tipy týkajúce sa kompozície pri tvorbe skupinových záberov či krajiniek.

Bohaté detaily
EOS 1200D sa postará o to, aby vzácne spomienky zostali dlhé roky uchované v žiarivých farbách a s bohatými detailmi. Vysokokvalitné fotografie so živými farbami - ideálne na tvorbu veľkoformátových výtlačkov, ktoré potom môžete darovať alebo pyšne vystavovať vo svojom dome - zaistí 18,0 MP snímač APS-C CMOS a procesor DIGIC 4 z dielne Canon. Vaše snímky budú vyzerať rovnako žiarivo aj pri fotografovaní v zhoršenom osvetlení.
9-bodový Systém AF s bodmi zaostrenia v celej ploche záberu zabezpečí, aby boli detaily na snímke čo najostrejšie bez ohľadu na to, čo práve fotografujete. Funkcia rýchleho sériového fotografovania vám umožní vytvoriť sériu záberov rýchlosťou až tri snímky za sekundu - ideálne pri snímaní rýchlej akcie.

Či fotografujete narodeninovú oslavu alebo prázdninové dobrodružstvá, môžete sa vždy spoľahnúť, že váš EOS 1200D vám poskytne tie najlepšie výsledky. Režim Scene Intelligent Auto automaticky zvolí tú najvhodnejšiu kombináciu nastavení fotoaparátu.

Pohyblivé spomienky - záznam videa v kvalite Full HD
Pre životné okamihy, ktoré si chcete uchovať v pohybe, je váš EOS 1200D vybavený možnosťou nakrúcania pôsobivého Full HD videa (1080p). Široká škála funkcií
s jednoduchým ovládaním vám dá tvorivú slobodu pri nakrúcaní pokročilejšieho videa - keď získate väčšiu sebaistotu, môžete sami ovládať expozíciu, zaostrenie aj hlasitosť. Vzácne udalosti tak zostanú uchované tak, ako sa odohrali. O vzhľad profesionálne editovaného videa sa postará režim Videomomentka, ktorý umožňuje vytvoriť sériu krátkych videoklipov a potom ich vo fotoaparáte automaticky spojiť do podoby uceleného filmu.

Umelecká kreativita jediným dotykom tlačidla
Vďaka bohatému výberu kreatívnych filtrov vášho EOS 1200D môžete každému záberu jediným dotykom tlačidla pridať unikátnu atmosféru. Ešte pred zhotovením záberu alebo po ňom si môžete vybrať z piatich obľúbených umeleckých štýlov, napr. Miniatúra, Rybie oko alebo Hračkársky fotoaparát. Okamžite tak svojim snímkam pridáte tvorivý nádych, dramatickú atmosféru alebo jednoducho vytvoríte úplne nový vzhľad.

Určený pre vás
Kompaktný a ľahký EOS 1200D sa jednoducho prenáša, takže vždy môžete zachytiť ten správny okamih. Veľké tlačidlá s intuitívnym rozložením sa jednoducho používajú, aby ste sa aj v pohybe čo najrýchlejšie dostali k potrebným nastaveniam. K vysokej flexibilnosti EOS 1200D prispieva jasný optický hľadáčik, ktorý vám pomôže vytvoriť tú správnu kompozíciu, a 7,5 cm (3,0'') LCD na snímanie v režime Live View. Ostrý displej s rozlíšením 460 000 bodov je dokonalým nástrojom na prezeranie fotografií a videa hneď po ich zhotovení, či už osamote alebo s priateľmi.

A keď budete pripravení urobiť ďalší krok vo svete fotografie, môžete jednoducho vymeniť objektív svojho EOS 1200D za jeden z vyše 70 objektívov Canon EF - každý z nich vám ponúkne novú perspektívu a rozšíri tvorivé možnosti, aby boli vaše fotografie skutočne jedinečné. V aplikácii EOSSprievodca nájdete podrobné informácie o bohatej ponuke kompatibilných objektívov a príslušenstva k vášmu EOS 1200D.

Základné charakteristiky fotoaparátu EOS 1200D:

  • Vysoká kvalita snímok vďaka veľkému snímaču
  • Detailné snímky, ktoré môžete orezať a vytlačiť na veľký formát
  • Zreteľné zábery dokonca aj v slabom osvetlení
  • Jednoducho použiteľný režim Scene Intelligent Auto
  • Sprievodca funkciami a aplikácia EOS Sprievodca pre inteligentné prenosné zariadenia
  • Video v kvalite Full-HD a režim Videomomentka
  • Jasný 7,5 cm (3,0") LCD
  • Popustite uzdu fantázii s kreatívnymi filtrami


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá