1.10.2012 0 Comments

DATALAN pomáha mestám a obciam byť bližšie k svojim občanom

Kvalitnejšie elektronické služby pre samosprávy a ich občanov, ktoré plne zohľadňujú nielen najnovšie legislatívne zmeny, ale aj trendy vo vývoji moderných informačných technológií. To je hlavná téma tohtoročnej odbornej konferencie DATALAN Digitálne mesto 2012, ktorú už 2. októbra organizuje spoločnosť DATALAN v hoteli Sitno vo Vyhniach. Určená je nielen pre predstaviteľov samospráv, ale vítaní sú aj zástupcovia médií.

„Vývoj inovatívnych riešení pre samosprávu je pre nás skutočnou výzvou. Ich funkčnosť a aktuálnosť totiž každý obyvateľ danej obce alebo mesta pocíti doslova na vlastnej koži - či už pri komunikácii s miestnymi úradmi, platení miestnych daní, poplatkov za odvoz odpadu alebo za psa, až po vypĺňanie rôznych elektronických formulárov," hovorí Ján Vaculčiak zo spoločnosti DATALAN, vedúci oddelenia zodpovedný za rozvoj a realizáciu IT riešení a služieb v samospráve. Aj preto spoločnosť na konferencii predstaví novinky vo svojom informačnom systéme KORWIN, ktoré reagujú na nové legislatívne pravidlá týkajúce sa miestnych daní a poplatkov.

Vďaka praktickým ukážkam sa návštevníci dozvedia viac aj o portáli Digitalnemesto.sk, o službe na evidenciu požiadaviek REDMINE, ako aj o nových moduloch pre efektívnu správu mestských, či obecných dokumentov a spisov. Predstavitelia miest a obcí si budú môcť vyskúšať jednoduché zdieľanie podkladov a materiálov, alebo prípravu a kontrolu rozpočtového plánu. Predstavené budú aj najnovšie vylepšenia v aplikácii Mesto v mobile, ktorá je už k dispozícii pre operačný systém iOS a nová verzia bude pripravená aj na používanie v smartfónoch s najrozšírenejším mobilným operačným systémom Android. So svojimi skúsenosťami sa s hosťami konferencie podelia aj priamo zástupcovia samospráv. Napríklad, mesto Trstená priblíži svoje poznatky o novej registratúre v informačnom systéme KORWIN, k dispozícii bude aj pohľad mesta Bardejov na nové dane a poplatky.

„Miera využívania on-line služieb nie je na Slovensku dostatočná, a to aj napriek ich jednoznačnému potenciálu. Podľa údajov Európskej komisie sme tretí od konca spomedzi 32 krajín Európy. Riešenia, ktoré ponúkame, to vedia zmeniť," hovorí Ľuboš Petrík, sales manažér pre strategické projekty samosprávy v DATALANe.

Spoločným menovateľom konferencie DATALAN Digitálne mesto 2012 preto bude, rovnako ako aj v minulosti, zjednodušenie života ľudí v regiónoch a zefektívnenie práce mestských a obecných úradov. O tom, že sa DATALANu v tejto oblasti už dlhodobo darí prichádzať stále s novými víziami a možnosťami, svedčí aj vysoká popularita podujatia. V minulom roku sa ho zúčastnilo viac než 150 zástupcov samospráv a podobne vysoká účasť sa očakáva aj v tomto roku.

O riešení Digitálne mesto
- občanom umožňuje vybaviť si väčšinu agendy „z pohodlia obývačky"
- mestám a obciam ponúka až 90 percentnú úsporu nákladov u vybraných modulov pre správu mestskej agendy
- obsahuje spektrum služieb od malých systémov pre obce až po riešenia na mieru pre niekoľko tisíc užívateľov
- jednotlivé riešenia je možné navzájom kombinovať a skladať podľa aktuálnej potreby mesta či obce
- služby je možné prenajať už od pár eur na mesiac, pre občanov sú grátis


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá