29.10.2012 0 Comments

DATALAN ocenený zlatom a špeciálnou cenou za prínos na ITAPA 2012

DATALAN získal v súťaži Cena ITAPA prestížne ocenenia a potvrdil, že v oblasti informačných technológií patrí k slovenskej špičke. Zvíťazil s riešením Mesto v mobile v kategórii Nové služby a prijal aj špeciálne ocenenie za prínos v oblasti informatizácie a vzdelávania. Ceny ITAPA boli udelené počas galavečera, ktorý sa konal 24. októbra 2012 v Bratislave.

DATALAN získal zlato za mobilnú aplikáciu Mesto v mobile, ktorá je na Slovensku unikátna svojim rozsahom on-line služieb pre občanov. Riešenie realizované pre Bratislavský samosprávny kraj pomohlo skvalitniť služby a zjednodušilo komunikáciu medzi obyvateľmi a krajom. Za pár týždňov si Mesto v mobile stiahlo vyše 2000 užívateľov. Ocenenie prevzali Michal Klačan, člen predstavenstva DATALAN a Martin Berta, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja.

„Mobilná aplikácia prináša informácie, ktoré občanom uľahčia a spríjemnia život", informoval Martin Berta. „Pomáha nám promptne reagovať na ich podnety a prínosom je aj v oblasti, ktorá je pre nás prioritou - v doprave a bezpečnosti."

Mesto v mobile môžu občania využívať bezplatnea informácie majú v reálnom čase a stále poruke.
„Teší ma, že DATALAN získal v oblasti nových služieb cenu ITAPA druhý rok po sebe. Inovácie a nové technológie sú jednou z našich hlavných priorít a záleží nám na tom, aby ľuďom prinášali komfort, a vyššiu kvalitu a dostupnosť služieb," zhodnotilMichal Klačan. Kvality mobilnej aplikácie potvrdzuje nielen aktuálne ocenenie, ale aj užšia nominácia v rámci IT PROJEKTOV roka 2012 na výročnom oceňovaní IT GALA.

Viac o riešení nájdete na www.datalan.sk/mestovmobile

Na tohtoročnom podujatí ITAPA bola udelená aj špeciálna cena - za prínos v oblasti informatizácie bol ocenený unikátny projekt Slovenská infraštruktúra pre vysokovýkonné počítanie (SIVVP). Dodávateľom projektu je spoločnosť DATALAN. „Projekt je na Slovensku unikátny z pohľadu výkonu a možností využitia. Toto jedinečné technologické zázemie posunie hranice našej vedy o veľký kus vpred," uviedol Marek Paščák, člen predstavenstva DATALAN.

Súčasťou projektu je prvý slovenský superpočítač Aurel, ktorý je umiestnený vo Výpočtovom stredisku Slovenskej akadémie vied. Superpočítač má teoretický výkon cca 96 TFLOPs, a spolu s ďalšími vysokovýkonnými výpočtovými systémami, ktoré sa v rámci projektu inštalovali na ústavoch SAV a partnerských univerzitách, dosiahne celý systém SIVVP teoretický výkon približne 136 TFLOPs.

Medzi primárne úlohy superpočítača budú patriť výpočty pre oblasti ako fyzika, výskum materiálov, kvantová fyzika, fyzikálna chémia, biochémia, či medicína a virológia. Superpočítač má okrem prínosu pre vedeckú komunitu veľký význam aj pre bežných ľudí. S výsledkami jeho výkonu budeme môcť profitovať v medicíne, bezpečnejších materiáloch v automobilovom priemysle a podobne.

Teším sa na projekty, ktorých výsledky sa rýchlo dokážu odzrkadliť aj na kvalite nášho každodenného života," uviedol riaditeľ Výpočtového strediska SAV Tomáš Lacko a dodal, že vďaka superpočítaču, ktorý patrí medzi TOP 500 najvýkonnejších zariadení sveta, sa naša krajina posunie na špičku v technologickom zázemí vedy v regióne strednej a východnej Európy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá