4.10.2012 0 Comments

DATALAN obciam a mestám prezradí, ako fungovať lepšie a zároveň ušetriť

Predstavte si mesto s 20 000 obyvateľmi, ktoré bez problémov dokázalo usporiť 15 000 eur na poštových nákladoch, jeho zamestnanci ušetrili 7 500 pracovných hodín, a občania s podnikateľmi ďalších 10 000 hodín času. Na prvý pohľad možno utópia, no v skutočnosti ide o reálny výsledok 50% elektronizácie úradnej agendy tohto mesta. Ako sa takýto modelový príklad dá preniesť do praxe, prezradia v hoteli Sitno vo Vyhniach odborníci na konferencii DATALAN Digitálne mesto 2012.

Digitalizácia a moderné fungovanie akejkoľvek inštitúcie už dávno nie je iba výsadou veľkých nadnárodných korporácií či ústredných orgánov štátnej správy. Jej prínosy pre občanov, ale aj pre efektivitu fungovania verejného sektora, sú výrazne badateľné práve na úrovni samospráv. Majú potenciál vylepšiť život každého obyvateľa v tých najbežnejších situáciách - od odvozu komunálneho odpadu až po platenie miestnych daní a poplatkov.

Jedným z reálnych riešení smerujúcich k tomuto cieľu je práve riešenie DATALAN DIGITÁLNE MESTO postavené na troch pilieroch: Digitálne služby a eDemokracia, Digitálne zastupiteľstvo a Digitálny úrad. Obciam, mestám a ich občanom prináša služby pripravené na mieru, ktoré sú prístupné nielen z osobného počítača, ale aj z mobilu. Na úhradu dane za nehnuteľnosť či vybavenie dokumentov tak stačí par kliknutí. To všetko znamená nielen vyšší komfort pre obyvateľov, ale výsledkom je aj lepšie hospodárenie samospráv. Služby sú pritom pre mestá a obce k dispozícii už od pár eur mesačne, pre občanov sú zadarmo. DATALAN DIGITÁLNE MESTO je dostupné aj vo forme cloudu, ktorého veľkou výhodou je flexibilita a minimálne investície do technológií. Vďaka tomu cloud computing v prostredí Digitálneho mesta prináša jedinečný spôsob informatizácie pre samosprávne inštitúcie, ktorých je na Slovensku približne 2 900.

Práve konferencia DATALAN Digitálne mesto 2012 je ideálnou príležitosťou pre zástupcov samospráv dozvedieť sa viac o tom, ako môže DATALAN pomôcť zvýšiť efektivitu a komfort fungovania ich miest a obcí. Dozvedia sa aj o najnovších novinkách, ktoré DATALAN DIGITÁLNE MESTO prináša, akým je napríklad nový modul Dane a poplatky v informačnom systéme KORWIN, ktorý reaguje na najnovšie zmeny v legislatíve platné už od decembra tohto roka. Inováciou prešiel aj modul na správu pošty, či agendy týkajúcej sa komunálnych odpadov EKSO. Predstavené bude aj doplnenie aplikácie Mesto v mobile, ktorá je od októbra prístupná aj pre smartfóny s operačným systémom Android. Kvality mobilnej aplikácie Mesto v mobile dokazuje aj umiestnenie v užšej nominácii medzi najlepšími IT projektmi roka 2012, ktoré boli vyhlásené na podujatí IT GALA.

Hosťom konferencie bude predstavená aj nová služba na správu požiadaviek REDMINE a k dispozícii budú aj informácie o čerpaní prostriedkov z Operačného programu informatizácia spoločnosti. To všetko v kombinácii s poznatkami a postrehmi ľudí priamo z prostredia samospráv vytvára z konferencie DATALAN Digitálne mesto 2012 unikátnu príležitosť pre samosprávy, ako sa k modelovému príkladu uvedenému na začiatku nielen priblížiť, ale ho aj prekonať.

Prezentácie z konferencie na stiahnutie, spolu s fotografiami a zaujímavosťami z podujatia vám budú k dispozícii na www.datalan.sk/digitalnemesto.

O riešení DATALAN DIGITÁLNE MESTO
- občanom umožňuje vybaviť si väčšinu agendy „z pohodlia obývačky"
- mestám a obciam ponúka až 90 percentnú úsporu nákladov u vybraných modulov pre správu mestskej agendy
- obsahuje spektrum služieb od malých systémov pre obce až po riešenia na mieru pre niekoľko tisíc užívateľov
- jednotlivé riešenia je možné navzájom kombinovať a skladať podľa aktuálnej potreby mesta či obce
- služby je možné prenajať už od pár eur na mesiac, pre občanov sú zadarmo


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá