Image
8.1.2016 0 Comments

D5 - nová vlajková lod medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami od spoločnosti Nikon

Spoločnosť Nikon odhalila celkom nový fotoaparát D5 - digitálnu jednookú zrkadlovku formátu FX, ktorá poskytuje profesionálom a nadšencom, ktorí nerobia kompromisy, prístup k neuveriteľnému výkonu a presnosti. Nezáleží na tom, ako ďaleko vás vaša vízia zavedie, tento fotoaparát je pripravený ísť ešte ďalej.

Fotoaparát D5 je plne vybavený vyrovnať sa ambíciám prostredníctvom fenomenálnych snímok a spĺňa nároky najťažších fotografických výziev, ktoré naň čakajú. Vo fotoaparáte je 153-bodový systém automatického zaostrovania novej generácie, ktorý ponúka výnimočne širokouhlé pokrytie bez ohľadu na to, či snímate preteky alebo na červenom koberci. Najvyššia rozšírená citlivosť v histórii spoločnosti Nikon skutočne umožňuje snímať za hranicou toho, čo oko dokáže vidieť. A filmárom, ktorí idú do extrému, funkcia D-Movie teraz umožňuje zaznamenávať videosekvencie s rozlíšením 4K UHD (ultravysoké rozlíšenie) vo fotoaparáte.


Dirk Jasper, Manager, Professional Products, Nikon Europe, vysvetľuje: „Fotoaparát D5 posúva hranice možností snímania a odolnosti ako ešte nikdy doteraz. Keď vás fotografovanie zavedie do extrémnych prostredí snímania a máte iba jedinú príležitosť získať záber, tento fotoaparát to dokáže. Číry obrazový výkon fotoaparátu D5 je výnimočný a profesionáli z rôznych fotografických disciplín využijú výhody ergonomických zlepšení a zlepšení pracovného postupu fotoaparátu. Všetky tieto zlepšenia boli implementované na základe odozvy od fotografov a výrazným spôsobom znížia stresové faktory, ktoré sú súčasťou profesionálnej fotografie."

Súhrn hlavných funkcií

Nová generácia automatického zaostrovania: s neuveriteľnými 153 zaostrovacími bodmi a 99 krížovými snímačmi. Citlivosť automatického zaostrovania až -4 EV (ISO 100, 20 °C) umožňuje vynikajúci výkon pri slabom osvetlení. Objekty na okrajoch je možné zistiť jednoducho a snímanie vo zvislej polohe sa výrazne zlepšilo vďaka implementácii krížových snímačov okolo okraja zaostrovacieho poľa. Vďaka novej jednotke automatického zaostrovania AF ASIC je automatickému zaostrovaniu vždy vyhradený maximálny výpočtový výkon.

Nový snímač merania a nový obrazový snímač: celkom nový 20,8-megapixelový obrazový snímač CMOS formátu FX a 180 000-pixelový snímač merania RGB poskytujú fenomenálne presné rozpoznanie objektu a detaily na snímkach. Stupňovanie odtieňov je bohatšie a presnejšie a nový systém spracovania obrazu EXPEED 5 zaručuje, že kvalita snímok bude bezprecedentne vysoká naprieč štandardným rozsahom citlivosti ISO.

Výkon a presnosť: môžete snímať frekvenciou až 12 snímok za sekundu so sledovaním automatickej expozície a s automatickým zaostrovaním so sledovaním objektu, prípadne snímať frekvenciou až 14 snímok za sekundu s predsklopením zrkadla. Automatické zaostrovanie so sledovaním objektu a viditeľnosť v hľadáčiku sú pri snímaní rýchlej nepredvídateľnej akcie výrazne lepšie.

Vysokovýkonná vyrovnávacia pamäť: môžete zaznamenať až 200 snímok vo formáte NEF (RAW) alebo veľkých snímok vo formáte JPEG v jednej vysokorýchlej sérii. Stačí to na pokrytie celého finále v šprinte na 100 m bez toho, aby ste zložili prst z tlačidla spúšte.

Fenomenálna citlivosť - od jasného slnečného svetla až po astronomický súmrak: možnosti môžete posunúť podľa potreby až za hranicu bežných možností vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 až 102 400 rozšíriteľnej až na ekvivalent hodnoty ISO 3 280 000 pri nastavení Hi 5. Zažijete výnimočne čistý obrazový výkon naprieč celým štandardným rozsahom citlivosti ISO.

Videosekvencie s vysokým rozlíšením 4K/UHD: snímajte videosekvencie s rozlíšením 4K (3 840 × 2 160 pixelov), frekvenciou 30p/25p/24p a natívnym orezaním pixelov v pomere 1 : 1, čo zaručuje najvyššiu kvalitu obrazu. Videosekvencie s rozlíšením Full HD (1 080p) môžete snímať frekvenciami až 50p/60p vo viacerých formátoch.

Vysokorýchlostný záznam snímok a 4-násobne rýchlejší prenos údajov: obrovské zrýchlenie pracovného postupu vďaka dvom novým slotom na karty XQD, novému portu USB 3.0 na vysokorýchlostný prenos veľkého množstva údajov, až 4-násobne rýchlejšiemu bezdrôtovému pripojeniu a 2-násobne rýchlejšiemu pripojeniu ako je Ethernet.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá