Image
26.2.2016 0 Comments

Cyanogen spustí platformu MOD. Aplikácie Microsoftu sa dostanú ešte bližšie k používateľom Androidu

Microsoft a Cyanogen ohlásili partnerstvo minulý rok a prvým plodom ich spolupráce bolo prenesenie aplikácií a služieb redmondskej spoločnosti do Cyanogen OS, komerčnej alternatívy komunitného CyanogenModu, čo je upravená odnož open source Androidu. Teraz však Cyanogen povýši partnerstvo na ďalšiu úroveň zavedením platformy MOD.

Rozhranie MOD ponúkne univerzálnu modifikáciu základného systému o nové funkcie cez API. Vývojári tak budú môcť oveľa viac ovplyvňovať správanie Androidu ako doteraz. A aj používatelia dostanú možnosť prispôsobiť si časti operačného systému, ktoré im skôr neboli prístupné.

Cyanogen zdôrazňuje, že MOD je navrhnutý tak, aby jeho partneri mohli vyvinúť úplne nové typy aplikácií a používateľských skúseností, ktoré povedú používateľa do „postaplikačnej éry“.

Výrobca Windows je prémiovým štartovacím partnerom pre MOD a vytvoril už množstvo aplikácií, ktoré umožňujú zabudovať služby spoločnosti, ako je napr. Skype či Cortana, do Cyanogen OS.

Hoci Cyanogen a jeho partneri ohlasujú MOD ako revolučný začiatok novej éry, možno by bolo zaujímavé vedieť, ako možnosť jednoduchších a hlbších zásahov používateľov do operačného systému ovplyvní jeho bezpečnosť. Azda sa dozvieme viac už na budúci mesiac, keď bude MOD sprístupnený pre zariadenia s Cyanogen OS 13.0 alebo novším.

Zdroj: neowin.net

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá