Image
26.2.2016 0 Comments

Cyanogen spustí platformu MOD. Aplikácie Microsoftu sa dostanú ešte bližšie k používateľom Androidu

Microsoft a Cyanogen ohlásili partnerstvo minulý rok a prvým plodom ich spolupráce bolo prenesenie aplikácií a služieb redmondskej spoločnosti do Cyanogen OS, komerčnej alternatívy komunitného CyanogenModu, čo je upravená odnož open source Androidu. Teraz však Cyanogen povýši partnerstvo na ďalšiu úroveň zavedením platformy MOD.

Rozhranie MOD ponúkne univerzálnu modifikáciu základného systému o nové funkcie cez API. Vývojári tak budú môcť oveľa viac ovplyvňovať správanie Androidu ako doteraz. A aj používatelia dostanú možnosť prispôsobiť si časti operačného systému, ktoré im skôr neboli prístupné.

Cyanogen zdôrazňuje, že MOD je navrhnutý tak, aby jeho partneri mohli vyvinúť úplne nové typy aplikácií a používateľských skúseností, ktoré povedú používateľa do „postaplikačnej éry“.

Výrobca Windows je prémiovým štartovacím partnerom pre MOD a vytvoril už množstvo aplikácií, ktoré umožňujú zabudovať služby spoločnosti, ako je napr. Skype či Cortana, do Cyanogen OS.

Hoci Cyanogen a jeho partneri ohlasujú MOD ako revolučný začiatok novej éry, možno by bolo zaujímavé vedieť, ako možnosť jednoduchších a hlbších zásahov používateľov do operačného systému ovplyvní jeho bezpečnosť. Azda sa dozvieme viac už na budúci mesiac, keď bude MOD sprístupnený pre zariadenia s Cyanogen OS 13.0 alebo novším.

Zdroj: neowin.net

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá