28.1.2016 0 Comments

Creative predstavil SoundBlasterRoarPro: SoundBlasterRoar s osobným PA systémom

Spoločnosť CreativeTechnology Ltd predstavila SoundBlasterRoarPro - výkonný kompaktný Bluetooth reproduktor stvorený pre audio zábavu a profesionálne využitie bezdrôtového osobného PA systému (publicaddresssystem) v spojení s bezdrôtovým mikrofónom CreativeiRoarMic pri prezentáciach, konferenciách alebo verejných vystúpeniach. SoundBlasterRoarPro je prvým z novej profesionálnej série reproduktorov Creative v exkluzívnom matnom čiernom prevedení.

V porovnaní s pôvodným reproduktorom SoundBlasterRoar, reproduktor SoundBlasterRoarPro obsahuje vylepšené meniče pre uhladenejší zvuk, dlhšiu životnosť batérie až na 10 hodín a posuvný prepínač, ktorý umožňuje užívateľom navoliť si rôzne zvukové profily (Warm- Teplý, Neutral - Neutrálny a Energetic, čiže Energický).

"Celá nová profesionálna rada CreativeRoar reproduktorov je navrhnutá tak, aby poskytla výkonný zvuk a zábavu na cestách a zároveň, aby zdvojnásobila výkonnosť nástrojov slúžiacich na oslovenie skupín ľudí v práci, v triedach alebo v kempoch," povedal Low Long Chye, generálny manažér sekcie Audio v spoločnosti Creative.

"Reproduktor SoundBlasterRoarPro spolu s mikrofónom iRoarMic a jeho technológiou RapidTalk™ s nízkou latenciou, nastavuje nové štandardy v kvalite prenosu hlasu a prenositeľnosti, kde dokáže prenosný reproduktor poskytnúť kvalitu zvuku na rovnakej úrovni ako objemné rozhlasové systémy, ktoré sú oveľa väčšie."

Ocenená konštrukcia reproduktora

Reproduktor si zachováva ocenený zvukový výkon a konštrukciu z pôvodného reproduktora SoundBlasterRoar, ale s vylepšením jeho zvukového výkonu. Tak, ako pôvodný SoundBlasterRoar, aj nový reproduktor je skonštruovaný tak, aby ponúkal ohromujúci miestnosť vyplňujúci zvuk z krabičky o veľkosti brožúry. Aj napriek svojej veľkosti a kompaktnosti disponuje tento reproduktor 5-timi reproduktorovými meničmi, vrátane subwoofera, duálnymi ľahkými vysokofrekvenčnými 1.5" meničmi pre vyobrazenie vzdialenej vysokofrekvenčnej disperzie, špičkovým subwooferom, ktorý tlačí basy smerom nahor, plus dva bočné pasívne radiátory, ktoré šíria basy ešte ďalej. SoundBlasterRoarPro disponuje dvoma vysoko výkonnými zosilňovačmi, pričom jeden je určený k zosilneniu hĺbok a stredov a ten druhý je určený k zosilneniu výšok a vďaka tomu produkuje čistú, kvalitnú a vyváženú hudbu bez kompromisov na basoch. V dôsledku toho je SoundBlasterRoarPro schopný poskytnúť miestnosť vyplňujúci zvuk. SoundBlasterRoarPro má extrémnu stabilitu počas prehrávania zvuku aj pri maximálnej hlasitosti, a to vďaka špičkovým basom a stredovému meniču, ktorý je umiestnený vodorovne so svojím ťažiskom položeným dole a tým zvyšuje stabilitu reproduktora, zatiaľ čo jeho pevná konštrukcia rámu individuálne redukuje vibrácie vnútorných komponentov.

Funguje s mikrofónom iRoarMic

Hlavnou črtou, ktorá odlišuje SoundBlasterRoarPro od jeho predchodcu SoundBlasterRoar je, že funguje s úplne novým bezdrôtovým mikrofónom iRoarMic a ponúka vysoko kvalitný silný zvuk s nízkou latenciou pri jeho použití, ako prezentačného nástroja. Mikrofón iRoarMic môžete držať, pripnúť alebo jednoducho zavesiť akokoľvek vám to vyhovuje a je pohodlné pre šírenie komunikácie a výkonu. Disponuje technológiou RapidTalk (čoskoro patentovanou) je to nízkolatenčná bezdrôtová technológia vysokokvalitného zvuku, ktorá umožňuje jednoduchý, rýchly a vysokovýkonný prenos zvuku. iRoar Mic tiež prichádza aj s káblovým jack-om, ktorý umožňuje prehrávanie hudby cez mobilné zariadenia, čím ponúkne užívateľom nízku latenciu pri Karaoke stretnutiach. Konektor mikrofónu tiež ponúka možnosť pripojenia k externému dynamickému alebo elektretovému kondenzátorovému mikrofónu.

Tri voliteľné zvukové profily

Reproduktor SoundBlasterRoarPro umožňuje jednoduché prepínanie medzi 3 prednastavenými profilmi pomocou trojpolohového prepínača. Režim Warm (teplý) ponúka upokojujúci zvuk. Režim Neutral (neutrálny) zaisťuje vyvážený zvuk. Režim Energetic (energický) dodáva hudbe impulzívny náboj a jas.

SoundBlasterRoarPro prichádza s množstvom funkcií:

Integrovaný microSD WMA a MP3 prehrávač

SoundBlasterRoarPro disponuje microSD a MP3 prehrávačom, ktoré umožňujú prehrávanie zvuku priamo z microSD karty, takže užívatelia nepotrebujú mať vždy po ruke svoj telefón, ak si chcú prehrávať hudbu. Prehrávač tiež umožňuje preskočiť zložku tak, aby ste mohli prejsť na svoju skladbu rýchlejšie bez toho, aby ste museli zdĺhavo prechádzať všetky skladby jednotlivo.

Konferenčný reproduktor

Vďaka vstavanému vysoko kvalitnému mikrofónu pre čisté vyobrazenie 360° hlasu dokáže SoundBlasterRoarPro prijímať hovory po pripojení k telefónu cez Bluetooth.

Integrovaný hlasový záznamník

SoundBlasterRoarPro je vybavený integrovaným hlasovým záznamníkom, ktorý využíva vstavaný mikrofón reproduktora umožňujúci nahrávanie všetkých druhov zvukov, ako sú hovory, externé hlasy alebo streamovaná hudba priamo na vloženú microSD kartu, a to stlačením jediného tlačidla. Táto funkcia je ideálna pre nahrávanie hlasových poznámok, prednášok, rozhovorov, konferenčných zasadnutí a obchodných/firemných stretnutí.

Technológie NFC a Bluetooth s Multipoint a podporou HD zvukových kodekov

Reproduktor je možné pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth s využitím aptX® a AAC kodekov pre získanie najvyššej kvality zvuku a čo najnižšej latencie. Taktiež disponuje najnovšou verziou NFC technológie, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché pripojenie k Bluetooth zariadeniam jediným dotykom mobilného NFC zariadenia k reproduktoru. K reproduktoru SoundBlasterRoarPro je možné pripojiť dve Bluetooth zariadenia súčasne.

Režim spánku

Po nastavení režimu spánku, reproduktor SoundBlasterRoarPro postupne znižuje svoju hlasitosť, až sa napokon sám vypne. Táto funkcia umožňuje jemné a postupné zaspávanie, a zároveň šetrí batériu reproduktora tým, že sa po určitej dobe vypne, namiesto toho, aby bol reproduktor zapnutý celú noc. Túto funkciu ocenia aj rodičia, pretože si môžu nahrať vlastné čítanie rozprávky na dobrú noc a potom už len spustiť deťom prehrávanie záznamu nahranej rozprávky, aby zaspali.

USB zvuk so SoundBlaster vylepšeniami

SoundBlasterRoarPro nie je len bezdrôtový reproduktor pre chytré zariadenia. Je možné ho pripojiť k počítaču, Mac-u cez USB, aby ste si mohli vychutnať čistý digitálny zvuk na svojich počítačoch a notebookoch. Pripojenie reproduktora cez USB umožňuje rozšírené spracovanie zvuku v počítači pomocou softvéru na stiahnutie SoundBlasterControl Panel na získanie úplneho prístupu k sade nástrojov SBX ProStudioTM, ktorá inteligentne upravuje zvuk v reálnom čase.

Dva spôsoby využitia batérie

SoundBlasterRoarPro je vybavený batériou s dvomi spôsobmi použitia. Vďaka veľkej 6000 mAh Lítium-Ion dobíjacej batérii ho môžete použiť na nabíjanie telefónov a tabletov alebo na prehrávanie zvuku po dobu viac ako 10 hodín **

Vlastnosti SBX ProStudio*:

  • SBX Crystalizer - Obnovuje "výšky" a "hĺbky", ktoré sú počas kompresie ohrozené, aby vytvoril zvukový zážitok z posluchu, o aký sa snažil umelec
  • SBX SmartVolume - Inteligentne minimalizuje náhle zmeny hlasitosti automatickým nastavením hlasitosti prehrávaného zvuku
  • SBX Dialog Plus - Inteligentne vylepšuje hlasy v hudbe a filmoch pre výrazne jasnejší hlasový rozsah
  • SBX Bass - Jednoznačne vylepšuje zvukový zážitok tým, že rozšíri nízkofrekvenčné tóny
  • SBX Surround - Vytvorí bezprecedentnú úroveň reálneho zvuku vytvorením virtuálnych reproduktorov okolo, nad a pod poslucháčom

* Funkcie reproduktora SoundBlasterRoarPro ako externej zvukovej karty SoundBlaster sú po pripojení k PC/Mac cez USB

** Skutočná životnosť batérie sa líši od spôsobu použitia, nastavenia a okolitých podmienok.

Reproduktor SoundBlasterRoarPro bol predstavený v stánku CreativeLabs, Inc. stánok #30201 v TechEast, LVCC, SouthHall 3, Level 2 na veľtrhu CES International 2016, ktorý sa konal v termíne od 6. - 9. Januára 2016 v LasVegas, Nevada.

Cena a dostupnosť

Cena reproduktora SoundBlasterRoarPro je stanovená na 249.99 EUR. Je dostupný v online obchode na www.creative.com.

Cena mikrofónu CreativeiRoarMic je stanovená na 79.99 EUR a momentálne je dostupný len v online obchode na www.creative.com.

Pre informácie o dostupnosti v predajniach na vašom území, prosím kontaktujte autorizovaných predajcov. Pre viac informácií o reproduktore SoundBlasterRoarPro navštívte prosím webovú stránku www.creative.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá