Image
3.3.2016 0 Comments

Creative BlasterX P5

» Vytvoriť na poli slúchadiel typu in-ear kvalitný zvukový výstup je výrazne ťažšie ako pri bežných slúchadlách. Spoločnosť Creative sa o to pokúsila modelom P5, ktorý je súčasťou progamingového modelového radu BlasterX.

Na dizajne si dali tvorcovia záležať a už pri prvom pohľade vidno, že ide o prémiový produkt. Charakter zvuku je prekvapivo bohatý. Zdá sa, že tieto slúchadlá robia ­maximum, ktoré im 7 mm meniče dovolia. Aj človek ovplyvnený predsudkami k in-ear modelom musí uznať, že tu skutočne našiel dobre definované basy, správne vykreslené stredy aj ostré výšky. Jediný háčik je v tom, že slúchadlá treba zasunúť do ucha o čosi hlbšie, ako je pri tomto type bežné, čo môže niekomu fyzicky prekážať.

Reprodukcia je čistá a presná. Dovolíme si tvrdiť, že pri správnej polohe v uchu a vyššej hlasitosti je kvalita reprodukcie porovnateľná so slúchadlami s oveľa väčšími meničmi. Dosiahnuteľná hlasitosť je pritom veľmi vysoká, no ani jej najvyššie hodnoty nespôsobia skreslenie. Výrobca sľubuje odhlučnenie proti 95 % okolitých zvukov a po dôkladnom otestovaní môžeme tento údaj potvrdiť. Ten, kto potrebuje čo najviac charakteristiku zvuku prispôsobiť momentálnej požiadavke, môže použiť softvér BlasterX Acoustic Engine, ktorý obsahuje prednastavené zvukové profily, roztriedené podľa herného žánru aj podľa konkrétnych herných titulov. Vďaka tomu bude zvuk znieť inak pri adventúre a inak napríklad pri pretekárskej či akčnej hre.

Mikrofón je nasmerovaný k ústam používateľa

Prívodný kábel je pomerne tenký, ale chráni ho husté textilné opletenie. V ňom sa skrýva aj menšia nevýhoda. Odhlučnenie je veľmi dobré, no zvuky, ktoré vznikajú trením opletenia o oblečenie a prenášajú sa po kábli do vašich uší, môžu byť dosť rušivé. Našťastie sa to nedeje vždy a neplatí to pre všetky textílie. Na kábli sa nachádza aj ovládač s vypínačom mikrofónu a funkčným tlačidlom na realizáciu hovorov. Prekážalo nám však to, že ovládač je umiestnený veľmi vysoko smerom k slúchadlu a nezaškodil by mu regulátor hlasitosti, ktorý by pri hraní prinášal výhody. Vypínač mikrofónu je posuvný a výrobca sa týmto spôsobom zrejme snaží vyhnúť zvuku tlačidla, ktorý bežne druhá strana môže počuť. ­Mikrofón je nasmerovaný k ústam používateľa, čo zabezpečuje dobrú hlasitosť snímania. Súčasťou balenia je aj šikovné puzdro kruhového tvaru, ktoré sa pohodlne zmestí do vrecka košele. Pritom pojme okrem slúchadiel aj dodávanú rozdvojku pre zariadenia so separovanými portmi jack na slúchadlá a mikrofón aj náhradné zakončenia slúchadiel v rôznych veľkostiach.

Verdikt

Creative BlasterX P5 je in-ear herný headset, ktorý vás prekvapí svojou vysokou kvalitou reprodukcie. Menšia nevýhoda tkvie v nutnosti zasunutia slúchadiel dosť hlboko do ucha, aby bol charakter zvuku plný. Kvalita vyhotovenia aj výbava si zaslúžia pochvalu a okrem pár menej dôležitých detailov odporúčame tieto slúchadlá aj náročnému hráčovi, ktorý využije ich mobilitu. Korunu modelu nasadzuje cena, ktorá je v pomere k úžitkovej hodnote dobre nastavená.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Synology DS216play: Dvojdiskový centralizátor dát

08.12.2016 14:49

Synology, najväčší výrobca zariadení NAS, si je dôležitosti sieťových úložísk dobre vedomý, čoho výsledkom je aj inovovaný model s prívlastkom play. Hardvér a softvér Použitý je procesor ARM STiH412 ...

Recenzie

Štvorkamerový dohľadový systém Securia

09.12.2016 14:42

V balení nájdete všetko potrebné na monitorovanie vnútorných a vďaka odolnosti kamier aj vonkajších priestorov. Ak nepočítame upevňovanie kamier na strop, stenu či iné vhodné miesto, vybudovanie uzavr ...

Recenzie

Grafická karta Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G: Plnotučný entry level

09.12.2016 00:00

Koncom októbra sa začali predávať architektonicky aktuálne grafické karty nVidia z najnižšieho segmentu pre stolové počítače. Nenechajte sa zmiasť, stále sú to pomerne výkonné grafiky. Úplne najnižšia ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá