12.8.2015 0 Comments

Coolpad - KAŽDÝ CHCE BYŤ COOL

Pozoruhodné číslo - takmer 100 miliónov predaných mobilných telefónov vo svete len za 1. kvartál tohto roka, robí z čínskeho trhu kandidáta, ktorého treba v najbližších rokoch pozorne sledovať. Prečo? Pretože práve čínsky trh nám ukazuje, kam smeruje vývoj budúcich trendov vo svete mobilných telefónov.

Každý zo svetových výrobcov komunikuje nekonečné zoznamy špecifikácií, pričom zvádzajú ostré súboje, kto má väčší displej alebo pamäť. Čo je však skutočne dôležité pre spotrebiteľov? Cena, dizajn alebo fotoaparát? Z rôznych prieskumov vieme, že existuje množstvo funkcií, ktoré dokážu získať vašu pozornosť. Viete však koľko pixelov potrebujete pre dobrú fotografiu? Tušíte koľko jadier má váš smartfón, či koľko ich reálne využíva? Pritom väčšina nášho každodenného používania smartfónu zamestnáva dve jadrá telefónu a zvyšok si užíva nerušený spánok (česť výnimkám). Čo je pre spotrebiteľov skutočne dôležité, je to, aby ich smartfón vyjadroval a zároveň dopĺňal ich osobnosť. A práve Coolpad verí, že inteligentné telefóny predstavujú spôsob života a poskytujú užívateľovi možnosť prispôsobiť si telefón na ich osobnosť. Práve preto je značka svojimi modelmi odhodlaná zabezpečiť, aby každý používateľ mal so svojim cool zariadením jedinečný zážitok!

Pred mesiacom kúpila najväčšia čínska spoločnosť LeTV, ktorá sa zaoberá online streamovaním videa existujúceho výrobcu smartfónov menom Coolpad LTD. Transakcia v hodnote 350 mil. USD prebehla na hongkonskej burze, čím sa LeTV stala druhým najväčším akcionárom. Bohatý obsah z LeTV, ktorý bude v budúcnosti k dispozícii v smartfónoch Coolpad, poskytne nové príležitosti pre globálny prienik, a tiež ukáže úplne nový spôsob využitia smartfónov. Užívatelia tak budú môcť využívať svoj telefón ako televíziu, pričom dôraz bude kladený na obsah tejto služby.

Coolpad, ktorý je štvrtým najväčším výrobcom smartfónov a siedmou najväčšou značkou v tejto oblasti na celom svete, je významným hráčom na trhu už od roku 2003. Pre spoločnosť je nevyhnutne potrebné, aby všetko, čo vyrába v oblasti vedy a technologických inovácií odkazovalo na esenciu značky, jej silu a osobnosť. Pre Coolpad je ponuka cool smartfónov len začiatkom vzťahu medzi ňou a jej zákazníkmi. Fotky, kontakty, súbory a aplikácie sú v skutočnosti to, čo robí zariadenie užívateľov cool. Funkcie, spolu s obsahom z LeTV, vytvárajú nový krok do budúcnosti, ako budeme využívať naše zariadenia.

Značka Coolpad vlastní viac ako 5 tisíc patentov týkajúcich sa mobilných aplikácií, bezdrôtového pripojenia a LTE technológie, telekomunikácií, technológií dualSIM a mnoho ďalších, čo z nej robí jedného z najplodnejších inovátorov na trhu so smartfónmi. Tento silný svetový výrobca vstúpi na európsky trh už v auguste prostredníctvom spoločnosti TCCM, najúspešnejšieho telco distribútora na trhoch v strednej a východnej Európe.

S ktorými cool zariadeniami vstúpi spoločnosť na európske trhy, je ešte stále zahalené rúškom tajomstva, ale s prihliadnutím na výrobnú históriu Coolpadu môžeme určite očakávať LTE smartfón s cool dizajnom a cenou.Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá