Image
7.3.2014 0 Comments

Cone – bezdrôtový reproduktor s hlasovým ovládaním prehráva hudbu z internetu a vie, akú hudbu radi počúvate

Cone_back.jpg Startup Aether, ktorý založili bývalí zamestnanci Nokie, Applu a Googlu, uvedie v lete na trh reproduktor Cone za 399 dolárov, určený na streaming hudobných služieb. To by nebolo až také zvláštne. To, čo robí novinku nevšednou, je skutočnosť, že reproduktor nepotrebuje nijaké ďalšie zariadenie. Hudba, ktorá sa prehráva, neprichádza z vášho počítača či telefónu, ale z hudobnej služby na internete, na ktorú sa Cone pripája cez Wi-Fi.

Ako už názov naznačuje, Cone má tvar kužeľa a jeho používateľským rozhraním je mriežka na reproduktore. Ak ju otočíte mierne doprava, začne sa prehrávať iná skladba, otočením doľava si môžete opäť prehrať pieseň, ktorú ste práve počúvali.

cone2 copy.jpg

Po vybalení reproduktora zo škatule síce budete potrebovať počítač alebo mobilné zariadenie s operačným systémom iOS 7 alebo Mac OS X 10.9 Mavericks na jeho prvotné nastavenie, ale potom si už vystačí sám.

A je tu ešte jedna zaujímavá vlastnosť - Cone na základe strojového učenia a histórie počúvania hudby spoznáva vkus používateľa a ponúka mu práve takú hudbu, akú obľubuje.

Hmotnosť reproduktora je 1,3 kg a rozmery 16 (výška) × 16 (šírka) × 15,25 (dĺžka) cm. Má zabudovanú Li-Ion batériu, ktorá vydrží na 8 hodín nepretržitého prehrávania. Disponuje 3-palcovým basovým reproduktorom a duálnym výškovým reproduktorom na „prirodzené stereo".

cone copy.jpg

Cone je síce drahší ako väčšina malých bezdrôtových reproduktorov, ale aj zvládne viac ako priemerný bluetoothový model. Aether teraz spolupracuje so spoločnosťou Nuance, aby do svojho produktu pridal možnosť hlasového ovládania pomocou špeciálneho ovládacieho prvku - stačilo by, aby používateľ na pár sekúnd stlačil tlačidlo a vyslovil názov piesne alebo meno interpreta, ktorého chce počúvať.

Reproduktor by sa mal na trhu objaviť začiatkom leta a bude k dispozícii v dvoch farebných vyhotoveniach - v kombinácii čiernej a medenej alebo bielej a striebornej farby.

Zdroj: theverge.com
pcmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá