Image
7.3.2014 0 Comments

Cone – bezdrôtový reproduktor s hlasovým ovládaním prehráva hudbu z internetu a vie, akú hudbu radi počúvate

Cone_back.jpg Startup Aether, ktorý založili bývalí zamestnanci Nokie, Applu a Googlu, uvedie v lete na trh reproduktor Cone za 399 dolárov, určený na streaming hudobných služieb. To by nebolo až také zvláštne. To, čo robí novinku nevšednou, je skutočnosť, že reproduktor nepotrebuje nijaké ďalšie zariadenie. Hudba, ktorá sa prehráva, neprichádza z vášho počítača či telefónu, ale z hudobnej služby na internete, na ktorú sa Cone pripája cez Wi-Fi.

Ako už názov naznačuje, Cone má tvar kužeľa a jeho používateľským rozhraním je mriežka na reproduktore. Ak ju otočíte mierne doprava, začne sa prehrávať iná skladba, otočením doľava si môžete opäť prehrať pieseň, ktorú ste práve počúvali.

cone2 copy.jpg

Po vybalení reproduktora zo škatule síce budete potrebovať počítač alebo mobilné zariadenie s operačným systémom iOS 7 alebo Mac OS X 10.9 Mavericks na jeho prvotné nastavenie, ale potom si už vystačí sám.

A je tu ešte jedna zaujímavá vlastnosť - Cone na základe strojového učenia a histórie počúvania hudby spoznáva vkus používateľa a ponúka mu práve takú hudbu, akú obľubuje.

Hmotnosť reproduktora je 1,3 kg a rozmery 16 (výška) × 16 (šírka) × 15,25 (dĺžka) cm. Má zabudovanú Li-Ion batériu, ktorá vydrží na 8 hodín nepretržitého prehrávania. Disponuje 3-palcovým basovým reproduktorom a duálnym výškovým reproduktorom na „prirodzené stereo".

cone copy.jpg

Cone je síce drahší ako väčšina malých bezdrôtových reproduktorov, ale aj zvládne viac ako priemerný bluetoothový model. Aether teraz spolupracuje so spoločnosťou Nuance, aby do svojho produktu pridal možnosť hlasového ovládania pomocou špeciálneho ovládacieho prvku - stačilo by, aby používateľ na pár sekúnd stlačil tlačidlo a vyslovil názov piesne alebo meno interpreta, ktorého chce počúvať.

Reproduktor by sa mal na trhu objaviť začiatkom leta a bude k dispozícii v dvoch farebných vyhotoveniach - v kombinácii čiernej a medenej alebo bielej a striebornej farby.

Zdroj: theverge.com
pcmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá