Image
7.3.2014 0 Comments

Cone – bezdrôtový reproduktor s hlasovým ovládaním prehráva hudbu z internetu a vie, akú hudbu radi počúvate

Cone_back.jpg Startup Aether, ktorý založili bývalí zamestnanci Nokie, Applu a Googlu, uvedie v lete na trh reproduktor Cone za 399 dolárov, určený na streaming hudobných služieb. To by nebolo až také zvláštne. To, čo robí novinku nevšednou, je skutočnosť, že reproduktor nepotrebuje nijaké ďalšie zariadenie. Hudba, ktorá sa prehráva, neprichádza z vášho počítača či telefónu, ale z hudobnej služby na internete, na ktorú sa Cone pripája cez Wi-Fi.

Ako už názov naznačuje, Cone má tvar kužeľa a jeho používateľským rozhraním je mriežka na reproduktore. Ak ju otočíte mierne doprava, začne sa prehrávať iná skladba, otočením doľava si môžete opäť prehrať pieseň, ktorú ste práve počúvali.

cone2 copy.jpg

Po vybalení reproduktora zo škatule síce budete potrebovať počítač alebo mobilné zariadenie s operačným systémom iOS 7 alebo Mac OS X 10.9 Mavericks na jeho prvotné nastavenie, ale potom si už vystačí sám.

A je tu ešte jedna zaujímavá vlastnosť - Cone na základe strojového učenia a histórie počúvania hudby spoznáva vkus používateľa a ponúka mu práve takú hudbu, akú obľubuje.

Hmotnosť reproduktora je 1,3 kg a rozmery 16 (výška) × 16 (šírka) × 15,25 (dĺžka) cm. Má zabudovanú Li-Ion batériu, ktorá vydrží na 8 hodín nepretržitého prehrávania. Disponuje 3-palcovým basovým reproduktorom a duálnym výškovým reproduktorom na „prirodzené stereo".

cone copy.jpg

Cone je síce drahší ako väčšina malých bezdrôtových reproduktorov, ale aj zvládne viac ako priemerný bluetoothový model. Aether teraz spolupracuje so spoločnosťou Nuance, aby do svojho produktu pridal možnosť hlasového ovládania pomocou špeciálneho ovládacieho prvku - stačilo by, aby používateľ na pár sekúnd stlačil tlačidlo a vyslovil názov piesne alebo meno interpreta, ktorého chce počúvať.

Reproduktor by sa mal na trhu objaviť začiatkom leta a bude k dispozícii v dvoch farebných vyhotoveniach - v kombinácii čiernej a medenej alebo bielej a striebornej farby.

Zdroj: theverge.com
pcmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá