Image
2.6.2014 0 Comments

Computex 2014: ASUS so záplavou produktov + video z predstavenia

Šéf spoločnosti ASUS Jonney Shih na tlačovke tesne pred začiatkom výstavy Computex v Taipei predstavil množstvo nových produktov. ASUS aktuálne oslavuje 25 rokov inovácii, a preto je tento rok naozaj bohatý na novinky. Všetko začalo notebookom Zenbook NX500, ktorý predstavuje prenosný laptop s pokročilými technológiami, ďalej to bol 32-placový 4K/UHD monitor ProArt PA328Q 4K a rýchly 3-pásmový 802.11ac Wi-Fi router. Nasledoval úplne nový 8-palcový tablet FonePad s 3G pripojením a možnosťou telefonovania, a 7- a 8-palcové vyhotovenia tabletov MeMO Pad.

ASUSKomplet.jpg

Päť produktov v jednom

Najzaujímavejšie boli dva naposledy predstavené produkty: Transformer Book V, čo je úplne prvé zariadenie, ktoré v sebe kombinuje až 5 zariadení - laptop v troch rôznych vyhotoveniach (Windows, Android), tablet (Windows i Android) a smartfón s Androidom. Ako laptop funguje Transformer Book V ako zariadenie s dotykovým displejom a klávesnicou a beží na ňom Windows 8.1 a Android 4.4 KitKat. Displej tabletovej časti je 12,5-palca, smartfón má uhlopriečku 5 palcov a zariadenie používa spojenie základnej časti a smartfónu.

Na klávesnici je špeciálne tlačidlo, ktorým sa pripína Windows a Android. Základom je procesor Intel Core, kapacita SSD disku je až 1 TB. Transformer Book V pracuje po vysunutí displeja ako Windows a Android tablet, keď je do zariadenia zasunutý smartfón, prepnutie medzi Windows a Android je potom otázkou dotyku prsta na displej. K dispozícii je aj pripojenie na sieť 4G/LTE. Transformer Book V prichádza s batériou 2500 mAh, čo predstavuje 10 hodinovú výdrž pri prehliadaní internetu.

TransformerBookV.jpg

TransformerBookV-2.jpg

TransformerBookV-3.jpg

Ultraprenosný notebook so super displejom

Transformer Book T300 Chi je ultraprenosný notebook s odnímateľným displejom s uhlopriečkou 12,5-palcov. Kapacita pamäte siaha do 128 GB a je to zatiaľ úplne najtenší notebook s 12,5-palcovým displejom na svete. Využijú ho hlavne mobilní používatelia, ktorí žiadajú možnosť práce náročnej na výkon + hry, videá a hudbu. ASUS Transformer Book T300 Chi je zariadenie typu 2 v jednom, poháňa ho nízkonapäťový procesor Intel Core.

Je tenší ako väčšina súčasných ultraprenosných notebookov, tablet má po vysunutí z klávesnice hrúbku len 7,3 mm. Korunou krásy je vysoké rozlíšenie displeja, ktoré dosahuje 2560 × 1440 bodov a ide o IPS displej. T300 Chi podporuje aj sieť 4G. Videli sme tiež nový all-in-one počítač AiO PT2001 s 19,5-palcovým dotykovým displejom.

TransformerBookT300Chi.jpg

TransformerBookT300Chi-2.jpg

Nová séria ASUS Fonepad a MeMO Pad

Fonepad 8 predstavuje 8-palcový tablet so zabudovanou 3G konektivitou. Je to plne funkčný telefón s možnosťou hlasovej komunikácie. Displej zaberá až 72,2 % prednej plochy, rámček okolo neho má 5 mm. Rozlíšenie je HD (1280 × 800) a ide o IPS displej. Vo výbave je 64-bitový 4-jadrový procesor Intel Atom Z3560 1,8 GHz, tablet má tak dostatok výkonu na náročné aplikácie a hry. Vpredu je dvojica reproduktorov a podpora ASUS SonicMaster zaručuje vysokú kvalitu zvuku.

FonePad7a8.jpg

MeMO Pad 7 je a 7-palcový 64-bitový tablet, bez možnosti hlasovej komunikácie. Vpredu je dvojica stereoreproduktov s technológiou SonicMaster, poskytuje tak dobrú kvalitu pri vysokých aj nízkych tónoch. MeMO Pad 7 kombinuje svoj IPS displej a podporou Miracast, čo umožňuje prehrávať video na televízore alebo projektore. Pomocou aptX CSR bluetooth sa tablet dá spárovať napr. s bezdrôtovými slúchadlami. Vo výbave je 5 megapixelová zadná a 2 mpix predná kamera, obe s podporou PixelMaster (podporuje fotenie takmer v úplnej tme). Špecialitou sú režimy Time Rewind, Selfie a Always in Focus, čo spríjemňuje fotenie. MeMO Pad 7 poháňa 64-bitový Intel Atom Z3745 (maximálne 1,86GHz).

ASUSMemoPad.jpg

MeMO Pad 8 je zatiaľ najľahší 8-palcový LTE tablet s vysokým výkonom. Poháňa ho 64-bitový Intel Atom Z3580 s taktom 2,3 GHz, a MeMO Pad 8 je tak predurčený pre aplikácie, ktoré si pýtajú svoj výkon. Podporuje siete Wi-Fi 802.11ac a LTE. Jeho displej odoláva poškriabaniu, keďže je chránený pomocou Corning Gorilla Glass 3. Napriek veľkosti displeja 8-palcov sa pohodlne drží v jednej ruke. Váži len 299 gramov, jeho hrúbka je 7,45 mm a celkovo je veľmi kompaktný.

ASUSMemoPad2.jpg

Fonepad a MeMO Pad sú vybavené novým rozhraním ZenUI, čo zjednodušuje ich používanie. Celkovo je tu asi 1000 softvérových vylepšení a vizuálnych efektov a zvukov.

Pre rýchlejší internet

ASUS RT-AC3200 je extra rýchly 3-pásmový 802.11ac router, ktorý poskytuje prenosovú rýchlosť 3200 Mbit/s. Špeciálne je určený pre náročné prenosy hlavne v kolektíve viacerých pracovníkov. Pritom sa dá nastaviť individuálne rýchlosť pre jednotlivé pripojené stanice. Je vybavený grafickým rozhraním na jednoduchú konfiguráciu, monitorovanie prevádzky a adaptívne prispôsobenie prevádzky požiadavkám (QoS). Podporuje IPv6, vo výbave sú aj technológie na zabránenie útoku zvonka.

Router.jpg

Router-2.jpg

4K/UHD monitor

ASUS ProArt PA328Q je 32-palcový monitor pre rozlíšenie ultra-high-definition. Je určený profesionálom, ktorí potrebujú pracovať s najjemnejšími detailami obrazu. Pomer strán je 16:9, hustota pixelov je 138 ppi), PA328Q tak obsahuje viac ako 8 miliónov pixelov. Bez používateľskej kalibrácie poskytuje presné farby, kalibruje sa totiž individuálne priamo vo výrobnom závode. Svietivosť je 350cd/m², monitor poskytuje 10-bitovú reprezentáciu farieb. Na jeho zadnej strane nájdete DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2, HDMI 2.0 / MHL 3.0, HDMI 1.4 a 4 porty USB 3.0.

ProArtMonitorPA328Q.jpg

ProArtMonitorPA328Q-2.jpg

Pre skutočných profesionálov

Zenbook NX500 predstavuje notebook s veľmi zaujímavým vyhotovením. Má atraktívne tenké hliníkové telo, vo výbave je procesor Intel Core i7 a grafická kata NVIDIA GeForce GTX 850M s 2 GB GDDR5 video pamäti. Podporuje 802.11ac Wi-Fi a SATA 3 RAID 0, čo všetko znamená, že ide o mimoriadny výkon vhodný napr. na strih videa. K tomu pripočítajte jeho 4K/UHD displej s podporou VisualMaster technology.

15,6-palový displej dosahuje rozlíšenie 3840 × 2160 bodov. Aj v tomto prípade je displej individuálne kalibrovaný vo výrobnom závode a je tak určený napr. aj pre profesionálnu prácu s fotografiami. Navyše je tu zvuk s podporou Bang & Olufsen, a teda máme čo robiť s naozaj zaujímavým notebookom pre profesionálov.

ZenBookNX500.jpg

ZenbookNX500Porovnanie.jpg


Ondrej Macko

Computex, Taipei


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá