Image
6.9.2016 0 Comments

Čo vieme o iPhone 7? Bude mať 2,4 GHz procesor, viac pamäte a duálny fotoaparát

Hoci Apple odhalí svoj nový smartfón až zajtra, v médiách sa už cez víkend objavili správy obsahujúce zoznam noviniek. Údaje pochádzajú zo spoľahlivého zdroja, zverejnil ich totiž Ming-Chi Kuo, ktorý sa už viackrát blysol solídnymi predpoveďami o produktoch Applu. Jeho správa obsahuje už dávnejšie úniky, ale aj niekoľko nových detailov. Tu sú niektoré z nich.

Nový čip A10 od TSMC – bude taktovaný na 2,4 – 2,45 GHz, no Apple vraj môže frekvenciu o čosi znížiť pre nižšie teploty a spotrebu energie.

Interná pamäť 32 GB, 128 GB a 256 GB – platí pre oba modely (iPhone 7 aj iPhone 7 Plus).  Ten vyšší bude obsahovať 3 GB DRAM na podporu duálneho fotoaparátu, zatiaľ čo iPhone 7 zostane pri 2 GB.

Päť farebných variantov – okrem zvyčajného strieborného, zlatého a ružovkastého to bude aj čierny (dark black), ktorý nahradí odtieň vesmírna sivá (Space Gray), a podľa Kua má pribudnúť piata farba – klavírna čierna (piano black).

Zlepšená odolnosť proti vode na úrovni IPX7 – znamená to, že zariadenie znesie postriekanie, sprchovanie a dokonca ho krátkodobo možno namočiť do vody do hĺbky 1 metra.

Absencia slúchadlového jacku – Apple bude dodávať v balení slúchadlá Lightning EarPods a adaptér Lightning na 3,5 mm jack. Odstránením konektora sa uvoľní miesto na upgrade reproduktora a nový senzor na zdokonalenie Force Touch.

Reproduktor na hovory bude zlepšený pridaním nového audiozosilňovača – stane sa tak z neho plnohodnotný reproduktor, čo umožní stereofónny zvuk pri držaní zariadenia v polohe na šírku.

Domovské tlačidlo bude citlivé na tlak a pri jeho stlačení pribudne haptická spätná väzba.

Displeje budú mať rovnakú veľkosť a rozlíšenie ako pri iPhone 6s a 6s Plus, ale obraz bude kvalitnejší, pretože budú schopné zobraziť širší farebný priestor vďaka technológii prevzatej z 9,7" iPadu Pro.

iPhone 7 Plus bude mať duálny objektív na zadnom fotoaparáte. Náklady Applu sa tak zvýšia asi o 40 dolárov, je teda možné, že iPhone 7 Plus bude drahší ako iPhone 6s Plus. Oba objektívy budú mať rozlíšenie 12 Mpx, jeden bude širokouhlý 6P s väčším snímačom a optickou stabilizáciou obrazu, druhý bude teleobjektív 5P s menším senzorom.

Modernizovaný bude aj blesk zadného fotoaparátu – bude mať 4 LED diódy (dve s teplým a dve so studeným svetlom). Nový bude aj senzor okolitého osvetlenia, ktorý umožní lepšiu kvalitu obrazu.

Kuo spomína aj možné zlepšenie senzora priblíženia, ktorý by mohol prejsť z LED na laserovú technológiu, čím sa zvýši rýchlosť jeho reakcie, bude fungovať na väčšiu vzdialenosť a potenciálne aj rozpoznávať gestá.

Zdroj: macrumors.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá