Image
30.12.2015 0 Comments

Čo očakávať od iPadu Air 3?

Príchod ďalšej generácie iPadu je očakávaný v prvom kvartáli roka 2016 a už teraz je tu pár zaujímavých špecifikácií, ktoré by nový iPad mohol ponúknuť. Či sa Apple rozhodne pokračovať v malých zmenách a zlepšeniach alebo ponúkne úplne nový dizajn, to sa dozvieme, až keď bude predstavený.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Ku spoločnosti KGI Securities Apple nezakomponuje novú technológiu 3D Touch do iPadu Air 3,pretože pre Apple je nereálne zahrnúť túto technológiu do nových iPadov. Je možné, že 3D Touch budú mať až ďalšie generácie aj preto, že už teraz je to jedna z najnáročnejšie vyrábaných častí iPhonu 6S. Súčasný high-end iPad Pro 3D Touch nepodporuje.

Fotoaparát

iPad Air spolu s iPadom Air 2 disponujú 8-megapixelovou kamerou, preto by bola zmena v ďalšej generácii iPadu vítaná, aj keď iPady nie sú primárne používané na fotenie tak ako iPhone. Fotoaparátom podobným tomu v 6S by však Apple nič nepokazil. Blesk by sa takisto hodil, keďže doteraz nebol pridaný ani v jednom iPade, dokonca ani v iPade Pro.

IPad_3_camera.jpg

Cena

Cenovka každého nového iPadu nasleduje predošlú generáciu. Nebude teda prekvapivé, ak aj ďalší iPad bude stáť rovnako ako iPad Air 2 na začiatku predaja. Ak Apple nenavrhne a nevyrobí tablet, ktorý bude "dokonalý" a ponúkne niečo iné ako len nový procesor, dôvod na zvyšovanie ceny tu nie je.

Pamäť a výkon

Mnoho ľudí kritizuje Apple za predaj 16 GB iPadu či iPhonu aj preto, že v roku 2015 je 16 GB naozaj veľmi málo. Číslo 16 by sa mohlo odsunúť nabok a najlacnejším variantom by mal byť model s 32 GB úložiskom za cenu 16 GB. iPad Air 3 by mal byť výkonný aj vďaka procesoru A9 alebo A9X spolu s 2 alebo 4 GB RAM.

Displej

Rozlíšenie displeja Retina použitého v iPade nebolo menené od roku 2012 spolu s iPadom 4. Je pravda, že displej je ostrý, ale v porovnaní s iPhonom ľahko rozoznáš jednotlivé pixely. Podľa viacerých analytikov Apple použije displej so 4K rozlíšením (2334 × 3112), čo by bol poriadny skok od súčasného rozlíšenia iPadu Air 2 (1532 × 2048).

ipad-mini-retina-201410-gallery5.jpg

Batéria

Batérie použité v iPadoch sú vo všeobecnosti dobré, ale batéria s dlhšou výdržou, ako má tá v iPade Air 2 (7340 mAh), by nebola na zahodenie. Rozmery a stenčovanie iPadu si možno vyžiadajú svoju obeť a dúfajme, že Apple nepoužije menej výkonnú batériu z predošlého modelu.

Apple by sa mal zamerať na skutočné zlepšovanie svojich produktov ako celku, a nielen na jednotlivé časti, neustále zlepšovať o malé krôčiky svoje produkty, ale už konečne prísť s niečím odlišným. Mať produkt značky Apple neznamená vlastniť len placku s logom jablka, ale skutočnú kvalitu a výkon, za ktorý sa oplatí zaplatiť nemalú sumu.

10869-3325-141022-iPad_Air_2-Teardown-l.png

Zdroj: Svetapple.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá