Image
30.12.2015 0 Comments

Čo očakávať od iPadu Air 3?

Príchod ďalšej generácie iPadu je očakávaný v prvom kvartáli roka 2016 a už teraz je tu pár zaujímavých špecifikácií, ktoré by nový iPad mohol ponúknuť. Či sa Apple rozhodne pokračovať v malých zmenách a zlepšeniach alebo ponúkne úplne nový dizajn, to sa dozvieme, až keď bude predstavený.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Ku spoločnosti KGI Securities Apple nezakomponuje novú technológiu 3D Touch do iPadu Air 3,pretože pre Apple je nereálne zahrnúť túto technológiu do nových iPadov. Je možné, že 3D Touch budú mať až ďalšie generácie aj preto, že už teraz je to jedna z najnáročnejšie vyrábaných častí iPhonu 6S. Súčasný high-end iPad Pro 3D Touch nepodporuje.

Fotoaparát

iPad Air spolu s iPadom Air 2 disponujú 8-megapixelovou kamerou, preto by bola zmena v ďalšej generácii iPadu vítaná, aj keď iPady nie sú primárne používané na fotenie tak ako iPhone. Fotoaparátom podobným tomu v 6S by však Apple nič nepokazil. Blesk by sa takisto hodil, keďže doteraz nebol pridaný ani v jednom iPade, dokonca ani v iPade Pro.

IPad_3_camera.jpg

Cena

Cenovka každého nového iPadu nasleduje predošlú generáciu. Nebude teda prekvapivé, ak aj ďalší iPad bude stáť rovnako ako iPad Air 2 na začiatku predaja. Ak Apple nenavrhne a nevyrobí tablet, ktorý bude "dokonalý" a ponúkne niečo iné ako len nový procesor, dôvod na zvyšovanie ceny tu nie je.

Pamäť a výkon

Mnoho ľudí kritizuje Apple za predaj 16 GB iPadu či iPhonu aj preto, že v roku 2015 je 16 GB naozaj veľmi málo. Číslo 16 by sa mohlo odsunúť nabok a najlacnejším variantom by mal byť model s 32 GB úložiskom za cenu 16 GB. iPad Air 3 by mal byť výkonný aj vďaka procesoru A9 alebo A9X spolu s 2 alebo 4 GB RAM.

Displej

Rozlíšenie displeja Retina použitého v iPade nebolo menené od roku 2012 spolu s iPadom 4. Je pravda, že displej je ostrý, ale v porovnaní s iPhonom ľahko rozoznáš jednotlivé pixely. Podľa viacerých analytikov Apple použije displej so 4K rozlíšením (2334 × 3112), čo by bol poriadny skok od súčasného rozlíšenia iPadu Air 2 (1532 × 2048).

ipad-mini-retina-201410-gallery5.jpg

Batéria

Batérie použité v iPadoch sú vo všeobecnosti dobré, ale batéria s dlhšou výdržou, ako má tá v iPade Air 2 (7340 mAh), by nebola na zahodenie. Rozmery a stenčovanie iPadu si možno vyžiadajú svoju obeť a dúfajme, že Apple nepoužije menej výkonnú batériu z predošlého modelu.

Apple by sa mal zamerať na skutočné zlepšovanie svojich produktov ako celku, a nielen na jednotlivé časti, neustále zlepšovať o malé krôčiky svoje produkty, ale už konečne prísť s niečím odlišným. Mať produkt značky Apple neznamená vlastniť len placku s logom jablka, ale skutočnú kvalitu a výkon, za ktorý sa oplatí zaplatiť nemalú sumu.

10869-3325-141022-iPad_Air_2-Teardown-l.png

Zdroj: Svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá