18.9.2012 0 Comments

Cloudovú platformu GFI MAX teraz globálne využíva viac ako 6 000 poskytovateľov riadených služieb

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), oznámila, že cloudovú platformu GFI MAX RemoteManagement momentálne celosvetovo využíva takmer 6 500 poskytovateľov riadených služieb (MSP - Managed Service Providers), čo je o 30 % viac než na začiatku tohto roka. Tento míľnik znamená ďalšie potvrdenie pokračujúceho výrazného rastu, keď začiatkom roka 2012 činila zákaznícka základňa GFI MAX 5 000 poskytovateľov MSP, čo vtedy znamenalo zdvojnásobenie v priebehu dvoch rokov.

V Českej republike a na Slovensku je v súčasnosti registrovaných viac ako 170 MSP partnerov, ktorí poskytujú svojim zákazníkom cloudové služby prostredníctvom platformy GFI MAX RemoteManagement. Za posledných 12 mesiacov vzrástol počet sledovaných serverov v ČR a na Slovensku o takmer 30 % a počet sledovaných staníc o 73 %.

„Zákazníci služieb GFI MAX platia iba za to, čo skutočne využívajú, a pritom sa môžu plne sústrediť na svoje kľúčové obchodné ciele," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu GFI Česká republika a Slovensko. „Dynamický nárast počtu partnerov a počtu sledovaných zariadení svedčí o tom, že stále viac zákazníkov si uvedomuje výhody cloudových riešení. S nedávno zavádzanými službami, ako správa antivírusu, on-line zálohovanie dát alebo archivácia elektronickej pošty, zvyšuje GFI MAX komfort podnikových zákazníkov a stojí za rastom obratu mnohých poskytovateľov riadených služieb."

S viac ako 500 000 prihláseniami zo strany poskytovateľov riadených služieb každý mesiac v 125 krajinách posilňuje GFI MAX svoju reputáciu hlavného hráča na trhu MSP a katalyzátora rastúcich príjmov distribučných partnerov. Úspech GFI MAX RemoteManagement je založený na poskytovaní softvéru, ktorý pomáha MSP partnerom v raste ich podnikania ponukou jednoducho implementovateľných služieb umožňujúcich zákazníkom platiť iba za poskytnuté služby bez rizika závislosti na dodávateľovi.

Stále viac MSP poskytovateľov má záujem o rozšírenie svojho podnikania, zvýšenie obratu a uvoľnenie zdrojov, a preto využívajú GFI MAX na poskytovanie proaktívnych služieb s vysokou pridanou hodnotou svojim podnikovým zákazníkom - každý mesiac je realizovaných viac ako 2,5 milióna automatizovaných úloh údržby a viac ako 175 miliónov jednotlivých kontrol. Okrem toho sú takmer 4 milióny vzdialených relácií podporovaných funkcionalitou GFI MAX Take Control, ktoré poskytujú nepretržitý prístup k vzdialeným staniciam či serverom bez nutnosti fyzickej prítomnosti v zákazníckej lokalite.

Platforma GFI MAX ponúka celý rad služieb poskytujúcich ochranu pred problémami počítačových sietí, ako sú napríklad externé hrozby typu napadnutia siete a krádeže firemných dát. Každý mesiac je uložených do karantény prostredníctvom GFI MAX Managed Antivirus viac ako 500 000 hrozieb. Popri tom bolo v priebehu uplynulého roka s pomocou GFI MAX MailProtection proti prieniku do zákazníckych sietí blokovaných viac ako 5 miliárd spamových e-mailov.

Nedávno bola uvedená služba Managed Online Backup, ktorá vzbudila u zákazníkov mimoriadnu pozornosť. Táto nová služba dovoľuje automatizované zálohovanie a jednoduchú obnovu dát a je teraz súčasťou ponuky portfólia MSP poskytovateľov, vrátane centrálnej správy z dashboardu GFI MAX, ktorý môže niesť brand MSP partnera.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá