18.9.2012 0 Comments

Cloudovú platformu GFI MAX teraz globálne využíva viac ako 6 000 poskytovateľov riadených služieb

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), oznámila, že cloudovú platformu GFI MAX RemoteManagement momentálne celosvetovo využíva takmer 6 500 poskytovateľov riadených služieb (MSP - Managed Service Providers), čo je o 30 % viac než na začiatku tohto roka. Tento míľnik znamená ďalšie potvrdenie pokračujúceho výrazného rastu, keď začiatkom roka 2012 činila zákaznícka základňa GFI MAX 5 000 poskytovateľov MSP, čo vtedy znamenalo zdvojnásobenie v priebehu dvoch rokov.

V Českej republike a na Slovensku je v súčasnosti registrovaných viac ako 170 MSP partnerov, ktorí poskytujú svojim zákazníkom cloudové služby prostredníctvom platformy GFI MAX RemoteManagement. Za posledných 12 mesiacov vzrástol počet sledovaných serverov v ČR a na Slovensku o takmer 30 % a počet sledovaných staníc o 73 %.

„Zákazníci služieb GFI MAX platia iba za to, čo skutočne využívajú, a pritom sa môžu plne sústrediť na svoje kľúčové obchodné ciele," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu GFI Česká republika a Slovensko. „Dynamický nárast počtu partnerov a počtu sledovaných zariadení svedčí o tom, že stále viac zákazníkov si uvedomuje výhody cloudových riešení. S nedávno zavádzanými službami, ako správa antivírusu, on-line zálohovanie dát alebo archivácia elektronickej pošty, zvyšuje GFI MAX komfort podnikových zákazníkov a stojí za rastom obratu mnohých poskytovateľov riadených služieb."

S viac ako 500 000 prihláseniami zo strany poskytovateľov riadených služieb každý mesiac v 125 krajinách posilňuje GFI MAX svoju reputáciu hlavného hráča na trhu MSP a katalyzátora rastúcich príjmov distribučných partnerov. Úspech GFI MAX RemoteManagement je založený na poskytovaní softvéru, ktorý pomáha MSP partnerom v raste ich podnikania ponukou jednoducho implementovateľných služieb umožňujúcich zákazníkom platiť iba za poskytnuté služby bez rizika závislosti na dodávateľovi.

Stále viac MSP poskytovateľov má záujem o rozšírenie svojho podnikania, zvýšenie obratu a uvoľnenie zdrojov, a preto využívajú GFI MAX na poskytovanie proaktívnych služieb s vysokou pridanou hodnotou svojim podnikovým zákazníkom - každý mesiac je realizovaných viac ako 2,5 milióna automatizovaných úloh údržby a viac ako 175 miliónov jednotlivých kontrol. Okrem toho sú takmer 4 milióny vzdialených relácií podporovaných funkcionalitou GFI MAX Take Control, ktoré poskytujú nepretržitý prístup k vzdialeným staniciam či serverom bez nutnosti fyzickej prítomnosti v zákazníckej lokalite.

Platforma GFI MAX ponúka celý rad služieb poskytujúcich ochranu pred problémami počítačových sietí, ako sú napríklad externé hrozby typu napadnutia siete a krádeže firemných dát. Každý mesiac je uložených do karantény prostredníctvom GFI MAX Managed Antivirus viac ako 500 000 hrozieb. Popri tom bolo v priebehu uplynulého roka s pomocou GFI MAX MailProtection proti prieniku do zákazníckych sietí blokovaných viac ako 5 miliárd spamových e-mailov.

Nedávno bola uvedená služba Managed Online Backup, ktorá vzbudila u zákazníkov mimoriadnu pozornosť. Táto nová služba dovoľuje automatizované zálohovanie a jednoduchú obnovu dát a je teraz súčasťou ponuky portfólia MSP poskytovateľov, vrátane centrálnej správy z dashboardu GFI MAX, ktorý môže niesť brand MSP partnera.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá