9.10.2012 0 Comments

Cloudové riešenie Symantec Endpoint Protection

Spoločnosť Symantec Corp (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila novú verziu produktu pre manažment ochrany koncových staníc Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013, ktorá prináša malým a stredným podnikom (SMB) cloudové služby a aj tradičné on-premise riešenia v jedinom produkte. Nová verzia prináša zjednodušené nasadenie a správu produktu prostredníctvom cloud manažmentu. V prípade, že nie sú ešte SMB zákazníci na cloud pripravení, majú možnosť využiť klasickú centrálnu serverovú správu a na cloud potom veľmi ľahko prejsť. Môžu tak chrániť svoje informácie v čase, kedy sa cielené útoky na firmy s 250 alebo menej zamestnancami zdvojnásobili a dosiahli už 36% všetkých cielených útokov.

Malé a stredné firmy potrebujú škálovateľné, ľahko nasaditeľné a spravovateľné bezpečnostné riešenie proti webovým útokom. Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 ponúka jednoduchú, rýchlu a efektívnu ochranu proti vírusom a malware s využiteľnosťou až pre 250 koncových staníc.

"Malé a stredné podniky sú v súčasnosti štyrikrát viac ohrozené útokmi škodlivého softvéru ako väčšie organizácie. Často hrozí riziko straty informácií len preto, že sú nákup, implementácia, každodenné riadenie a koniec koncov aj samotné prevádzkovanie bezpečnostných systémov je pre malé firmy príliš zložité", hovorí Jakub Jiříček, bezpečnostný konzultant spoločnosti Symantec. "Dnešné oznámenie potvrdzuje snahu spoločnosti Symantec ponúknuť jednoduché a ľahké bezpečnostné riešenie, ktoré dokáže minimalizovať riziká a ochrániť podnikanie malým firmám aj pri rýchlo sa meniacich bezpečnostných hrozbách."

Jednoduchá, rýchla a účinná ochrana proti kybernetickým útokom
• Špičková bezpečnosť a ochrana proti vírusom a malware, podporovaná technológiou Symantec Insight a Symantec Online Network for Advanced Response (SONAR) rýchlo a ľahko detekuje nové hrozby.
• Jednoduché a výkonné služby v cloude alebo centrálna serverová správa, možnosť prechodu do cloudu bez dodatočných nákladov, úspora investícií.
• Kompatibilné s Windows 8

Cloud-managed služba poskytuje ďalšie výhody pre malé a stredné podniky
• Jednoduchá inštalácia za niekoľko minút, ktorá nevyžaduje žiadnych špecializovaných pracovníkov alebo školenie. Nie je potrebný žiadny hardvér pre inštaláciu alebo upgrade. Užívateľsky prívetivá webová konzola umožňuje malým a stredným firmám zmeniť nastavenie zabezpečenia, nastaviť upozornenie a zobrazenie správ pomocoun niekoľlkých kliknutí.
• Správa USB zariadení. Nové funkcie pre detekciu a ochranu pred škodlivými súbormi z pamäťových zariadení USB.

Partner Management Console
Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 je podporovaný riadiacou konzolou pre partnerov Symantec. Tá im umožňuje lepšie monitorovať a spravovať aplikácie Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 a Symantec Backup Exec.cloudových zákazníkov prostredníctvom jediného webového portálu.

Ceny a dostupnosť
Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 je okamžite k dispozícii prostredníctvom siete distribútorov a autorizovaných predajcov v Českej a Slovenskej republike.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá