9.10.2012 0 Comments

Cloudové riešenie Symantec Endpoint Protection

Spoločnosť Symantec Corp (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila novú verziu produktu pre manažment ochrany koncových staníc Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013, ktorá prináša malým a stredným podnikom (SMB) cloudové služby a aj tradičné on-premise riešenia v jedinom produkte. Nová verzia prináša zjednodušené nasadenie a správu produktu prostredníctvom cloud manažmentu. V prípade, že nie sú ešte SMB zákazníci na cloud pripravení, majú možnosť využiť klasickú centrálnu serverovú správu a na cloud potom veľmi ľahko prejsť. Môžu tak chrániť svoje informácie v čase, kedy sa cielené útoky na firmy s 250 alebo menej zamestnancami zdvojnásobili a dosiahli už 36% všetkých cielených útokov.

Malé a stredné firmy potrebujú škálovateľné, ľahko nasaditeľné a spravovateľné bezpečnostné riešenie proti webovým útokom. Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 ponúka jednoduchú, rýchlu a efektívnu ochranu proti vírusom a malware s využiteľnosťou až pre 250 koncových staníc.

"Malé a stredné podniky sú v súčasnosti štyrikrát viac ohrozené útokmi škodlivého softvéru ako väčšie organizácie. Často hrozí riziko straty informácií len preto, že sú nákup, implementácia, každodenné riadenie a koniec koncov aj samotné prevádzkovanie bezpečnostných systémov je pre malé firmy príliš zložité", hovorí Jakub Jiříček, bezpečnostný konzultant spoločnosti Symantec. "Dnešné oznámenie potvrdzuje snahu spoločnosti Symantec ponúknuť jednoduché a ľahké bezpečnostné riešenie, ktoré dokáže minimalizovať riziká a ochrániť podnikanie malým firmám aj pri rýchlo sa meniacich bezpečnostných hrozbách."

Jednoduchá, rýchla a účinná ochrana proti kybernetickým útokom
• Špičková bezpečnosť a ochrana proti vírusom a malware, podporovaná technológiou Symantec Insight a Symantec Online Network for Advanced Response (SONAR) rýchlo a ľahko detekuje nové hrozby.
• Jednoduché a výkonné služby v cloude alebo centrálna serverová správa, možnosť prechodu do cloudu bez dodatočných nákladov, úspora investícií.
• Kompatibilné s Windows 8

Cloud-managed služba poskytuje ďalšie výhody pre malé a stredné podniky
• Jednoduchá inštalácia za niekoľko minút, ktorá nevyžaduje žiadnych špecializovaných pracovníkov alebo školenie. Nie je potrebný žiadny hardvér pre inštaláciu alebo upgrade. Užívateľsky prívetivá webová konzola umožňuje malým a stredným firmám zmeniť nastavenie zabezpečenia, nastaviť upozornenie a zobrazenie správ pomocoun niekoľlkých kliknutí.
• Správa USB zariadení. Nové funkcie pre detekciu a ochranu pred škodlivými súbormi z pamäťových zariadení USB.

Partner Management Console
Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 je podporovaný riadiacou konzolou pre partnerov Symantec. Tá im umožňuje lepšie monitorovať a spravovať aplikácie Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 a Symantec Backup Exec.cloudových zákazníkov prostredníctvom jediného webového portálu.

Ceny a dostupnosť
Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 2013 je okamžite k dispozícii prostredníctvom siete distribútorov a autorizovaných predajcov v Českej a Slovenskej republike.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá