15.4.2015 0 Comments

Cloud cloudov dostane nový impulz. Cisco bude spolupracovať s Microsoftom na platforme pre Intercloud

Súčasná generácia cloudových služieb si vyžaduje kompatibilitu medzi hardvérom, softvérom, sieťou, úložiskom a zdrojom výpočtového výkonu. Pre poskytovateľov cloudových služieb je náročné zabezpečiť integráciu infraštruktúry s aplikačnou vrstvou, potrebnú pre uvádzanie nových cloudových služieb na trh. Spoločnosti Cisco a Microsoft ponúkajú riešenie v podobe cloudovej architektúry Cisco pre cloudovú platformu Microsoft (Cisco Cloud Architecture for the Microsoft Cloud Platform) - integrovaného riešenia, ktoré prepája Windows Azure Pack s konceptom aplikačne orientovanej infraštruktúry (Cisco ACI).

Poskytovatelia cloudových služieb budú vďaka tomuto riešeniu schopní rýchlo dodávať hybridné cloudové služby s podstatne nižšími nákladmi a nárokmi na prevádzku. Správu nových typov služieb poskytovateľom zjednoduší aj integrácia Microsoft System Center 2012 R2 s Cisco Unified Computing System (UCS) Manager. Inými slovami, spoločné riešenie od spoločností Cisco a Microsoft zjednoduší a zrýchli poskytovateľom cloudových služieb cestu od tradičných ponúk infraštruktúry ako služby (IaaS) ku kombinovaným riešeniam, spájajúcim IaaS, platformu ako službu (PaaS) a softvér ako službu (SaaS).

Tlak na znižovanie nákladov na vlastníctvo a zároveň rýchly rozvoj cloudových technológií vedie stále viac firiem k tomu, že svoju vlastnú infraštruktúru virtualizujú a presúvajú do dátových centier," vysvetľuje František Baranec, obchodný riaditeľ spoločnosti Cisco Slovensko. „Ale samotné cloudové služby už narážajú na isté obmedzenia. Preto je podľa nás čas na spojenie cloudov do väčšej siete, ktorá umožní poskytovateľom rýchlejšie vychádzať v ústrety meniacim sa požiadavkám zákazníkov," dodal.

Cisco a Microsoft okrem toho plánujú komplexne podporovať svojich partnerov, ktorí tento ekosystém budú využívať a to počas celého obchodného cyklu od pomoci s uvádzaním nových služieb na trh, cez generovanie dopytu až po udržiavanie zákazníkov. „Spolupráca so spoločnosťou Microsoft umožní ďalej rozšíriť aj ponuku riešení, založených na hybridnom cloude, pri ktorých časť služieb a aplikácií prevádzkujú zákazníci vo svojom privátnom cloude a časť v prostredí poskytovateľa," hovorí F. Baranec.

Cloud už nestačí. Preto cloud cloudov

Spoločne so svojimi partnermi buduje spoločnosť Cisco globálnu sieť navzájom prepojených cloudov, ktorú nazýva Intercloud. Sieť má byť odpoveďou na výzvy internetu všetkého (Internet of Everything) a má ponúkať prevádzku aplikácií, analýzu dát v reálnom čase, „takmer nekonečnú" škálovateľnosť a dodržiavanie miestnych zákonov, upravujúcich miestnu príslušnosť dát. V posledných dňoch sa do Intercloudu zapojilo ďalších 14 partnerov, čím ich počet dosiahol 60. Celý ekosystém teraz zahŕňa viac ako 350 dátových centier v 50 štátoch sveta.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá