15.4.2015 0 Comments

Cloud cloudov dostane nový impulz. Cisco bude spolupracovať s Microsoftom na platforme pre Intercloud

Súčasná generácia cloudových služieb si vyžaduje kompatibilitu medzi hardvérom, softvérom, sieťou, úložiskom a zdrojom výpočtového výkonu. Pre poskytovateľov cloudových služieb je náročné zabezpečiť integráciu infraštruktúry s aplikačnou vrstvou, potrebnú pre uvádzanie nových cloudových služieb na trh. Spoločnosti Cisco a Microsoft ponúkajú riešenie v podobe cloudovej architektúry Cisco pre cloudovú platformu Microsoft (Cisco Cloud Architecture for the Microsoft Cloud Platform) - integrovaného riešenia, ktoré prepája Windows Azure Pack s konceptom aplikačne orientovanej infraštruktúry (Cisco ACI).

Poskytovatelia cloudových služieb budú vďaka tomuto riešeniu schopní rýchlo dodávať hybridné cloudové služby s podstatne nižšími nákladmi a nárokmi na prevádzku. Správu nových typov služieb poskytovateľom zjednoduší aj integrácia Microsoft System Center 2012 R2 s Cisco Unified Computing System (UCS) Manager. Inými slovami, spoločné riešenie od spoločností Cisco a Microsoft zjednoduší a zrýchli poskytovateľom cloudových služieb cestu od tradičných ponúk infraštruktúry ako služby (IaaS) ku kombinovaným riešeniam, spájajúcim IaaS, platformu ako službu (PaaS) a softvér ako službu (SaaS).

Tlak na znižovanie nákladov na vlastníctvo a zároveň rýchly rozvoj cloudových technológií vedie stále viac firiem k tomu, že svoju vlastnú infraštruktúru virtualizujú a presúvajú do dátových centier," vysvetľuje František Baranec, obchodný riaditeľ spoločnosti Cisco Slovensko. „Ale samotné cloudové služby už narážajú na isté obmedzenia. Preto je podľa nás čas na spojenie cloudov do väčšej siete, ktorá umožní poskytovateľom rýchlejšie vychádzať v ústrety meniacim sa požiadavkám zákazníkov," dodal.

Cisco a Microsoft okrem toho plánujú komplexne podporovať svojich partnerov, ktorí tento ekosystém budú využívať a to počas celého obchodného cyklu od pomoci s uvádzaním nových služieb na trh, cez generovanie dopytu až po udržiavanie zákazníkov. „Spolupráca so spoločnosťou Microsoft umožní ďalej rozšíriť aj ponuku riešení, založených na hybridnom cloude, pri ktorých časť služieb a aplikácií prevádzkujú zákazníci vo svojom privátnom cloude a časť v prostredí poskytovateľa," hovorí F. Baranec.

Cloud už nestačí. Preto cloud cloudov

Spoločne so svojimi partnermi buduje spoločnosť Cisco globálnu sieť navzájom prepojených cloudov, ktorú nazýva Intercloud. Sieť má byť odpoveďou na výzvy internetu všetkého (Internet of Everything) a má ponúkať prevádzku aplikácií, analýzu dát v reálnom čase, „takmer nekonečnú" škálovateľnosť a dodržiavanie miestnych zákonov, upravujúcich miestnu príslušnosť dát. V posledných dňoch sa do Intercloudu zapojilo ďalších 14 partnerov, čím ich počet dosiahol 60. Celý ekosystém teraz zahŕňa viac ako 350 dátových centier v 50 štátoch sveta.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá