27.5.2014 0 Comments

Cloud, mobilita a Big data. Bez inovácií sa dnes nedá konkurovať, upozorňuje SAP

Cloud, mobilné riešenia, sociálne média a Big data. SAP predstavil svojim partnerom a zákazníkom nástroje a aplikácie reagujúce na tieto hlavné trendy súčasného technologického vývoja v oblasti podnikových IT. Na najvýznamnejšom podujatí roka SAP Fórum 2014 spoločnosť po prvýkrát spojila dva trhy - Slovensko a Česko, a ponúkla prehľad riešení pre prediktívne analýzy a analýzy dát, business intelligence, in-memory platformu SAP HANA, aplikácie pre mobilné zariadenia, HR, a samozrejme svoju najdôležitejšiu stratégiu zameranú na rozvoj a podporu cloud computingu.

„SAP bol vždy vnímaný ako rešpektovaný technologický líder. Verím, že vysoké tempo našich inovácií si udržíme aj v budúcnosti," povedal Richard Guga, generálny riaditeľ SAP Slovensko. Narážal tak predovšetkým na potrebu nielen neustáleho vývoja nových a modernizácie existujúcich produktov, ale aj na nevyhnutnosť prispôsobovať sa veľmi rýchlym zmenám zákazníckych priorít. „Dnes sa 72 percent zdrojov využíva na to, aby podnikový IT vôbec fungoval. Len 28 percent zostáva na inovácie. Základnou požiadavkou je tak radikálne zjednodušenie, tento pomer sa musí otočiť," povedal Roman Knap, generálny riaditeľ SAP Česká republika.

SAP si uvedomuje, že svet sa mení. „Sú tu trendy, ktoré nemôže žiadna spoločnosť ignorovať. V blízkej budúcnosti budú tri štvrtiny pracujúcich z generácie Y, teda ľudí, pre ktorých sú napríklad mobilné technológie neoddeliteľnou súčasťou ich života. O 15 rokov bude online 50 miliárd zariadení. Už dnes vyše 70 percent lídrov biznisu hovorí, že bojovým poľom sa stávajú zákaznícke skúsenosti," upozornil Roman Knap.

Na firmách preto je, aby neustále zlepšovali dostupnosť svojich riešení, ich užívateľskú prívetivosť a neignorovali fenomén cloud computingu. „Jasne badateľný je aj na našich trhoch. I veľké korporácie si zvykajú na fakt, že dáta nemajú u seba. Aj keď sme stále pomerne konzervatívni v porovnaní s Amerikou, cloud je čoraz dôležitejším nástrojom pre budúcu konkurencieschopnosť slovenských a českých firiem," tvrdí Knap.

Už spomínané zákaznícke skúsenosti ako jeden z fenoménov budúcnosti sú hnacím motorom inovácií oblasti (prediktívnych) analýz dát. Tie musia prebiehať v reálnom čase a umožniť tak používateľovi okamžite reagovať na potreby trhu. Musí byť dokonca schopný predvídať, čo napríklad konkrétny klient od firmy očakáva. To mu umožní individualizovať ponuku, ale napríklad aj plánovať zdroje v reálnom čase. „Pretože dnes ste na retailovom trhu buď rýchli, alebo mŕtvi," upozornil vo svojej prednáške Eduard Míka, spolumajiteľ a člen dozornej rady Mall.cz .

Dvojdňové česko-slovenské SAP Fórum 2014 v Brne bolo určené pre zákazníkov a partnerov spoločnosti SAP. Takmer 700 účastníkom okrem prednášok a prezentácií ponúklo aj workshopy SAP Fiori pre mobilné aplikácie a SAP HANA, ktorý sa venoval in-memory riešeniu kombinujúcemu vlastnosti databázy a aplikačnej platformy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá