23.3.2015 0 Comments

Citrix predstavuje ďalšiu generáciu prvotriednej platformy NetScaler

V porovnaní s konkurenčnými produktami prináša až o 300 percent lepší pomer cena a výkon

Spoločnosť Citrix oznámila dostupnosť produktovej série NetScaler® MPX 25000. Ide o najnovšiu verziu extrémne spoľahlivého, prevereného a osvedčeného ovládača pre dodávanie aplikácií (ADC, Application delivery controller), určeného pre poskytovateľov komunikačných služieb. Novinka zahrňuje technológiu Citrix TriScale® a môže sa v tomto odvetví pochváliť najlepším pomerom cena/výkon. Nová generácia platformy NetScaler je zariadenie s rozmermi dvoch rackových jednotiek (2RU) s priepustnosťou 160 gigabitov za sekundu. Vďaka tomu môžu operátori v rámci S/Gi-LAN škálovať mobilnú prenosovú kapacitu až na hodnotu 3,5 terabitov za sekundu a súčasne chrániť svoje doterajšie investície. Spolu s tým, ako sa operátori stále častejšie orientujú na virtualizáciu sieťových služieb, môže séria NetScaler MPX 25000 umožniť prechod konverzií do multitenantnej platformy podporujúcej desiatky virtuálnych inštancií ADC. Nové zariadenia riešia problémy s nákladovou stránkou škálovania prenosové kapacity, s nevyužívaním tzv. uviaznutých investícií aj s absenciou alternatív podporujúcich fyzické aj virtuálne prostredie.

Mobilní sieťoví operátori v budúcnosti uspejú len vtedy, ak nájdu spôsob ako uspokojiť narastajúce požiadavky pri súčasnom dramatickom poklese ceny za jednotku prenosovej kapacity. Naviac ale budú musieť rozvíjať jednotlivé prvky v rôznych cenových úrovniach. Produktová rada MPX 25000 je ideálnym nástrojom pre dosiahnutie efektivity v prostredí cloudu, vrátane súvisiacich ekonomických oblastí. Na rozdiel od konkurencie, ktorá pre výrobu ADC produktov využíva proprietárne obvody ASIC, stavia spoločnosť Citrix svoje zariadenia NetScaler na bežne dostupných komponentoch architektúry x86-84. Výhodou tohto prístupu je možnosť ponúknuť na základe prudšieho rastu výkonu procesorov za jednotkovú cenu zariadenie s lepším pomerom cena/výkon. V spojení so softvérovo definovanou architektúrou to prináša operátorom flexibilitu migrácie z fyzických na virtuálne zariadenia na rovnakej platforme. Bez ohľadu na to, či sú implementácie prevedené týmto spôsobom alebo v podobe nových nasadení, ponúkajú virtuálne inštancie NetScaler úplne rovnaké funkcie, ako zariadenia NetScaler MPX 25000.

Podpora cloudovej ekonomiky prináša nový štandard v pomere cena/výkon

Zariadenie ADC NetScaler ako popredná platforma pre verejné a telekomunikačné cloudy, ktoré vyžadujú prevádzku desiatok tisíc serverov, umožňuje nákladovo efektívne nasadenie v širokom spektre záťaží. Extrémne spoľahlivá, preverená a osvedčená séria NetScaler MPX 25000 sa môže pochváliť:

  • 1,5x väčším pomerom cena/výkon, než konkurenčný hardware určený k montáži do racku
  • 3x väčším pomerom cena/výkon, než konkurenčné zariadenia v bežnom prevedení

Poskytovatelia komunikačných služieb môžu profitovať aj z ďalších možností a výhod série NetScaler MPX 25000:

  • Škálovateľné mobilné S/Gi-LAN služby, ktoré operátorom umožňujú škálovať všetky spôsoby použitia siete a to vrátane optimalizácie a rozkladania záťaže na úrovni brány, prekladanie adries pre rozsiahle siete (CGNAT - Carrier-Grade NAT) a riadenie prevádzky na úrovni dát aj rozkladanie záťaže z pohľadu riadenia pre protokoly LTE DNS, SMPP, SIP a Diameter.
  • Konsolidácia viacerých spôsobov využitia na jednej platforme, vďaka čomu môžu operátori znížiť počet špecifických scenárov nasadení, ktoré pridávajú prostrediu S/Gi-LAN na zložitosti a vedú k neefektivite. Najúčinnejšie scenáre konsolidácie sú prekladanie adries pre carrier grade siete (CGNAT), rozkladanie záťaže na úrovni dát či riadenie prevádzky.
  • Minimalizácia tzv. uviaznutých investícií, ktorá operátorom pomáha chrániť ich investície do sieťovej infraštruktúry a to pomocou horizontálne škálovateľného clusteringu s technológiou Citrix TriScale®. Operátori tak môžu s viac zariadeniami zachádzať ako s jediným logickým a funkčným celkom. Popri zvyšovaní kapacity umožňuje tento prístup minimalizovať priame investície aj obmedziť nutnosť obstarávania nového hardwaru.
  • Preklenutie medzery virtualizácie sieťových služieb, čo operátorom pomáha s ochranom a prechodom ich sieťovej infraštruktúry do multitenantného prostredia podporujúceho až 80 virtuálnych inštancií ADC pomocou technológie Citrix TriScale s možnosťou vertikálneho škálovania.

Klaus Oestermann, Viceprezident a riaditeľ Networking, Cloud and Service Provider Platform Group, spoločnosti Citrix dodáva:

„Diskontinuita spojená v mobilnom priemysle s virtualizáciou sieťových služieb predstavuje pre operátorov výzvu k zmene architektúry a k prehodnoteniu súčasnej podoby ich sietí. Na základe našich skúseností s nasadením vo viac ako 140 mobilných sieťach aj v najväčších svetových cloudoch, môže spoločnosť Citrix aj naďalej prinášať technologické inovácie, ktoré pomáhajú mobilným operátorom s transformáciou ich sietí. To je možné vďaka platforme NetScaler - jedinému plne softvérovo definovanému riešeniu ADC v tomto odvetví. Spolu s tým, ako mobilní operátori započali prechod S/Gi-LAN na tento nový model, zdôraznili nám, ako veľmi potrebujú svoje siete okamžite škálovať a znížiť nákladovosť poskytovaných služieb. Do novej platformy NetScaler MPX 25000 sme preto zapracovali všetko, čo vieme o cloudovej ekonomike. Tieto naše znalosti a skúsenosti tak ponúkame v zariadení, ktoré u ADC riešení pre mobilné siete výrazne zvyšuje pomer výkon/cena."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá