21.5.2015 0 Comments

Citrix načrtol svoju víziu transformácie IT

Citrix na svojej konferencii Citrix Synergy™ odhalila ako mení IT paradigmu tým, že zavádza infraštruktúru, riadiacu sa heslom „raz vybuduj, potom nasaď čokoľvek". Novinka zjednodušuje riadenie sietí a umožňuje používať ľubovoľné koncové zariadenia. To znamená, že spoločnosti môžu okamžite využívať nové spôsoby práce, bez kompromisov v oblasti bezpečnosti, agility a používateľskej skúsenosti.

Moderné pracovné prostredie už nie je obmedzené na fyzické miesto alebo špecifické zariadenie. Používateľom totiž poskytuje digitáne nástroje, ktoré potrebujú, na to, aby mohli svoju prácu vykonávať odkiaľkoľvek. Aj kvôli tomu sú dnes firmy pod intenzívnym tlakom a snažia sa reagovať na stále rastúci dopyt po tom, aby používateľská skúsenosť a pracovné aplikácie boli podobné tým, aké používajú bežní spotrebitelia. Súčasťou toho je aj okamžitý a bezproblémový prístup k dátam a službám, ako aj BYOD programom, ktoré umožnia na prácu používať najnovšie zariadenia. Až doteraz neboli IT riešenia natoľko flexibilné, aby dokázali zahrnúť všetky tieto požiadavky. Nové požiadavky na hardvér či služby, si vyžadovali veľké úpravy bezpečnostných politík, riadiacich procesov a nastavení prístupov pre konečných používateľov.

„Faktom je, že neustále sa meniace spotrebiteľské trhy už sú schopné určiť aké technológie chcú ľudia využívať v práci - a úplne oprávnene, keďže výrazne zvyšujú produktivitu a efektivitu," povedal Mark Templeton, prezident a CEO spoločnosti Citrix. „Chceme nájsť spôsob ako pomôcť firmám implementovať inovácie a zároveň sa im prispôsobiť. Vďaka zavedeniu on-demand IT do oblasti pracovného prostredia, môžu naši zákazníci využívať a nasadzovať nové zdroje v priebehu minút a jednoducho ich riadiť, bez ohľadu kde sa práve nachádzajú alebo aké zariadenie používajú. To všetko s vyšším zabezpečením a rastúcou používateľskou produktivitou a obchodnou agilitou."

„V rámci IT disponujeme tromi iniciatívami: monetizáciou, modernizáciou a mobilizáciou," povedal Derek Monahan, riaditeľ divízie IT Services v spoločnosti Aer Lingus. „Platforma Citrix nám dáva schopnosť reálne implementovať všetky tri iniciatívy a môžeme si byť istí, že táto dlhodobá investícia nám v budúcnosti poskytne konkurenčné výhody."

Účastníci konferencie Citrix Synergy™ sa dozvedeli, ako Citrix umožňuje organizáciám využívať bezpečnú a flexibilnú infraštruktúru. Tá im pomôže dosiahnuť zvyšovať hodnotu svojej investície do produktov a služieb od Citrixu. Zároveň aj prinesie ich lepšiu návratnosť, zatiaľ čo podporuje používateľov, aby pracovali kreatívne a produktívne:

  • Citrix vytvára novú úroveň cloudových služieb, ktorá spája svety on-premise a cloudu, čo umožňuje IT manažérom vytvárať bezpečné mobilné pracovné prostredie, ktoré obsahuje pracovné plochy, aplikácie a dáta z akéhokoľkvek zdroja v rámci infraštruktúry, tak aby najlepšie spĺňali ich špecifické požiadavky.
  • Citrix posilňuje svoje vedúce postavenie v oblasti doručovania aplikácií a virtualizácie desktopov (VDI - Virtual Desktop Infrastructure) vďaka inováciám, ktoré zlepšujú používateľskú skúsenosť, uľahčujú zvyšovanie bezpečnosti, poskytujú vyššiu flexibilitu správy a zjednodušujú upgrady a migrácie.
  • Citrix pokračuje v rozširovaní svojej ponuky v oblasti zdieľania dokumentov a súborov. Predstavil pracovné prostredie, ktoré môžu zákazníci mať neustále „pri sebe" na štyroch rôznych typoch zariadení. Spoločnosť poskytuje nový prístup k obmedzenému zdieľaniu dokumentov, ktorý závisí od obsahu súborov a umožňuje bezpečnú spoluprácu kedykoľvek príde inšpirácia alebo nejaký podnet.
  • Citrix odhalil svoju víziu v oblasti dodávania sieťových zariadení (Delivery Networking) pre unifikovaný systém, ktorý zabezpečuje dodanie všetkých aplikácií škálovaním a optimalizáciou podnikových hybridných cloudov
  • Citrix demonštroval nový technologický vývoj v rámci podnikového riadenia mobility (EMM - Enterprise mobility management), spojeného s integráciami a rozšíreným partnerským ekosystémom, pričom zákazníkom poskytuje vyššiu bezpečnosť, lepšiu používateľskú skúsenosť a väčšiu flexibilitu.

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

DHL Supply Chain ponúka pracovné príležitosti na západnom Slovensku

28.10.2016 12:00

Spoločnosť DHL Supply Chain otvorila v septembri novú prevádzku v logistickom parku pri Senci. Je to už v poradí tretia prevádzka prinášajúca do západného regiónu nové pracovné príležitosti. O firme a ...

Tlačové správy

Používatelia nelicencovaného softvéru môžu dostať až 8 rokov nepodmienečne. Podnikatelia, stojí vám za to riskovať?

28.10.2016 11:28

Za nelicencovaný  softvér tvrdý trest IT správe dát a licencovaným softvérom, zdá sa, slovenskí podnikatelia neprikladajú dostatočnú pozornosť. Pritom konateľom firiem, ktoré porušujú zákon a pracujú ...

Tlačové správy

René Parák odchádza z postu riaditeľa komunikácie spoločnosti O2 Slovakia

28.10.2016 11:23

Dlhoročný šéf komunikácie spoločnosti O2 Slovakia René Parák ukončí k 31. októbru 2016 svoje pôsobenie na tejto pozícii. Do konca roka 2016 bude René Parák pôsobiť vo funkcii Predsedu správnej rady Fé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá