17.7.2014 0 Comments

Čítanie „za pochodu“ sa stáva trendom, praktizuje ho až tretina opýtaných

Čítanie „za pochodu" na letiskách, v MHD alebo pri prechádzke mestom, sa v dnešnej dobe stáva trendom. Praktizuje ho totiž až tretina ľudí, ktorí si čítajú elektronický obsah prostredníctvom čítačiek, tabletov či mobilov.

Vyplýva to z medzinárodného prieskumu, ktorý si medzi svojimi spotrebiteľmi urobila spoločnosť Pocketbook, ktorá za sedem rokov svojej existencie predala vyše 2 milióny elektronických zariadení vo vyše tridsiatich krajinách sveta.

Nie všetky elektronické zariadenia sú však na čítanie „za pochodu" uspôsobené. „Na kvalitu čítania pôsobia cez deň najmä slnečné lúče, ktoré pri zariadeniach s LCD obrazovkou odrážajú svetlo, čo bráni čítaniu," hovorí Martin Doležal z Pocketbook.

Naproti tomu, kvalitné čítačky elektronických kníh v súčasnosti fungujú na technológii elektronického papiera (E Ink), ktorého optické vlastnosti sa podobajú vlastnostiam fyzického papiera, čím vytvárajú pozitívne emócie a navyše sú šetrné aj pre oči.

„Kým v minulosti chceli ľudia jedno zariadenie s rôznymi funkciami, dnes preferujú rôzne zariadenia na rôzne účely - mobil na telefonovanie, tablet na multimediálnu komunikáciu a čítačku na čítanie," uzatvára Martin Doležal z Pocketbook.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá