17.7.2014 0 Comments

Čítanie „za pochodu“ sa stáva trendom, praktizuje ho až tretina opýtaných

Čítanie „za pochodu" na letiskách, v MHD alebo pri prechádzke mestom, sa v dnešnej dobe stáva trendom. Praktizuje ho totiž až tretina ľudí, ktorí si čítajú elektronický obsah prostredníctvom čítačiek, tabletov či mobilov.

Vyplýva to z medzinárodného prieskumu, ktorý si medzi svojimi spotrebiteľmi urobila spoločnosť Pocketbook, ktorá za sedem rokov svojej existencie predala vyše 2 milióny elektronických zariadení vo vyše tridsiatich krajinách sveta.

Nie všetky elektronické zariadenia sú však na čítanie „za pochodu" uspôsobené. „Na kvalitu čítania pôsobia cez deň najmä slnečné lúče, ktoré pri zariadeniach s LCD obrazovkou odrážajú svetlo, čo bráni čítaniu," hovorí Martin Doležal z Pocketbook.

Naproti tomu, kvalitné čítačky elektronických kníh v súčasnosti fungujú na technológii elektronického papiera (E Ink), ktorého optické vlastnosti sa podobajú vlastnostiam fyzického papiera, čím vytvárajú pozitívne emócie a navyše sú šetrné aj pre oči.

„Kým v minulosti chceli ľudia jedno zariadenie s rôznymi funkciami, dnes preferujú rôzne zariadenia na rôzne účely - mobil na telefonovanie, tablet na multimediálnu komunikáciu a čítačku na čítanie," uzatvára Martin Doležal z Pocketbook.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá