17.7.2014 0 Comments

Čítanie „za pochodu“ sa stáva trendom, praktizuje ho až tretina opýtaných

Čítanie „za pochodu" na letiskách, v MHD alebo pri prechádzke mestom, sa v dnešnej dobe stáva trendom. Praktizuje ho totiž až tretina ľudí, ktorí si čítajú elektronický obsah prostredníctvom čítačiek, tabletov či mobilov.

Vyplýva to z medzinárodného prieskumu, ktorý si medzi svojimi spotrebiteľmi urobila spoločnosť Pocketbook, ktorá za sedem rokov svojej existencie predala vyše 2 milióny elektronických zariadení vo vyše tridsiatich krajinách sveta.

Nie všetky elektronické zariadenia sú však na čítanie „za pochodu" uspôsobené. „Na kvalitu čítania pôsobia cez deň najmä slnečné lúče, ktoré pri zariadeniach s LCD obrazovkou odrážajú svetlo, čo bráni čítaniu," hovorí Martin Doležal z Pocketbook.

Naproti tomu, kvalitné čítačky elektronických kníh v súčasnosti fungujú na technológii elektronického papiera (E Ink), ktorého optické vlastnosti sa podobajú vlastnostiam fyzického papiera, čím vytvárajú pozitívne emócie a navyše sú šetrné aj pre oči.

„Kým v minulosti chceli ľudia jedno zariadenie s rôznymi funkciami, dnes preferujú rôzne zariadenia na rôzne účely - mobil na telefonovanie, tablet na multimediálnu komunikáciu a čítačku na čítanie," uzatvára Martin Doležal z Pocketbook.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá