Image
23.5.2014 0 Comments

Cisco žiada Obamu, aby NSA neinštalovala do ich zariadení zadné vrátka

cisco_nsa.jpg CEO spoločnosti Cisco Systems poslal minulý týždeň list americkému prezidentovi Barackovi Obamovi, v ktorom žiada o nastavenie nových štandardov na fungovanie NSA.

Reagoval tak na uverejnenie fotografií na internete, ktoré ukazujú, že personál NSA otvára škatule so zariadeniami Cisco. Objavili sa obvinenia, že jednotka NSA Tailored Access Operations (TAO) zachytila dodávku zariadení určených na export cestou od výrobcu k zákazníkom a inštalovala do nich zadné vrátka, ktoré jej majú pomôcť pri sledovaní a získavaní informácií o rôznych spravodajských cieľoch.

Obvinenia vychádzajú z dokumentov NSA, ktoré novinár Glenn Greenwald získal od Edwarda Snowdena a poskytol ich ako sprievodný materiál k svojej knihe No Place To Hide.

„Jednoducho nemôžeme takto fungovať, naši zákazníci veria, že sme schopní dodávať im výrobky, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy integrity a bezpečnosti," píše Chambers v liste. „Ak sú tieto obvinenia pravdivé, takéto akcie podkopávajú dôveru v naše odvetvie a v schopnosť technologických firiem dodávať výrobky do celého sveta."

Preto Chambers žiada, aby sa vytvorili nové pravidlá, ktoré zabezpečia, že príslušné ochranné opatrenia a obmedzenia, ktoré slúžia na ciele národnej bezpečnosti, budú zároveň vyhovovať aj potrebám globálneho obchodu.

Zdroj: reuters.com
arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá