Image
23.5.2014 0 Comments

Cisco žiada Obamu, aby NSA neinštalovala do ich zariadení zadné vrátka

cisco_nsa.jpg CEO spoločnosti Cisco Systems poslal minulý týždeň list americkému prezidentovi Barackovi Obamovi, v ktorom žiada o nastavenie nových štandardov na fungovanie NSA.

Reagoval tak na uverejnenie fotografií na internete, ktoré ukazujú, že personál NSA otvára škatule so zariadeniami Cisco. Objavili sa obvinenia, že jednotka NSA Tailored Access Operations (TAO) zachytila dodávku zariadení určených na export cestou od výrobcu k zákazníkom a inštalovala do nich zadné vrátka, ktoré jej majú pomôcť pri sledovaní a získavaní informácií o rôznych spravodajských cieľoch.

Obvinenia vychádzajú z dokumentov NSA, ktoré novinár Glenn Greenwald získal od Edwarda Snowdena a poskytol ich ako sprievodný materiál k svojej knihe No Place To Hide.

„Jednoducho nemôžeme takto fungovať, naši zákazníci veria, že sme schopní dodávať im výrobky, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy integrity a bezpečnosti," píše Chambers v liste. „Ak sú tieto obvinenia pravdivé, takéto akcie podkopávajú dôveru v naše odvetvie a v schopnosť technologických firiem dodávať výrobky do celého sveta."

Preto Chambers žiada, aby sa vytvorili nové pravidlá, ktoré zabezpečia, že príslušné ochranné opatrenia a obmedzenia, ktoré slúžia na ciele národnej bezpečnosti, budú zároveň vyhovovať aj potrebám globálneho obchodu.

Zdroj: reuters.com
arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá