Image
23.5.2014 0 Comments

Cisco žiada Obamu, aby NSA neinštalovala do ich zariadení zadné vrátka

cisco_nsa.jpg CEO spoločnosti Cisco Systems poslal minulý týždeň list americkému prezidentovi Barackovi Obamovi, v ktorom žiada o nastavenie nových štandardov na fungovanie NSA.

Reagoval tak na uverejnenie fotografií na internete, ktoré ukazujú, že personál NSA otvára škatule so zariadeniami Cisco. Objavili sa obvinenia, že jednotka NSA Tailored Access Operations (TAO) zachytila dodávku zariadení určených na export cestou od výrobcu k zákazníkom a inštalovala do nich zadné vrátka, ktoré jej majú pomôcť pri sledovaní a získavaní informácií o rôznych spravodajských cieľoch.

Obvinenia vychádzajú z dokumentov NSA, ktoré novinár Glenn Greenwald získal od Edwarda Snowdena a poskytol ich ako sprievodný materiál k svojej knihe No Place To Hide.

„Jednoducho nemôžeme takto fungovať, naši zákazníci veria, že sme schopní dodávať im výrobky, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy integrity a bezpečnosti," píše Chambers v liste. „Ak sú tieto obvinenia pravdivé, takéto akcie podkopávajú dôveru v naše odvetvie a v schopnosť technologických firiem dodávať výrobky do celého sveta."

Preto Chambers žiada, aby sa vytvorili nové pravidlá, ktoré zabezpečia, že príslušné ochranné opatrenia a obmedzenia, ktoré slúžia na ciele národnej bezpečnosti, budú zároveň vyhovovať aj potrebám globálneho obchodu.

Zdroj: reuters.com
arstechnica.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá