23.5.2014 0 Comments

Cisco vypísalo súťaž pre startupy. Rozdá štvrť milióna dolárov

Spoločnosť Cisco vyhlásila celosvetovú súťaž, ktorou chce podporiť ďalší rozvoj internetu vecí. Do tejto súťaže sa môžu s projektmi a nápadmi prihlásiť začínajúce firmy (startupy) z celého sveta. Traja víťazi, ktorých mená oznámia na Svetovom fóre internetu vecí v Chicagu, si podelia sumu 250-tisíc dolárov. Prihlásiť sa môžu všetci podnikatelia s dobrými nápadmi až do 1. júla 2014.

Vyhlásením Ceny za inovácie internetu vecí chce Cisco podporiť a inšpirovať novú generáciu mladých podnikateľov a začínajúcich firiem, aby sa nebáli pustiť do náročnejších projektov, využívajúcich nové technológie. Do súťaže sa môžu prihlásiť nové i už existujúce firmy, prispievajúce k rozvoju internetu vecí, prostredníctvom webovej stránky www.cisco.com/go/iotchallenge.

Projekty možno prihlasovať až do 1. júla 2014. Prihlášky musia byť výhradne v angličtine a projekt musí byť zaradený do jednej z piatich kategórií - Aplikácie, Analytické nástroje, Manažment, Siete a Veci (Things). Osemnásť semifinalistov vyberú odborníci spoločnosti Cisco, jeden projekt pošle do semifinále verejnosť. Do finále následne postúpi šesť projektov. Tri víťazné si prevezmú ocenenia na Svetovom fóre internetu vecí, ktoré sa tento rok bude konať v Chicagu od 14. do 16. októbra.

Všetky tri víťazné firmy získajú okrem finančnej odmeny aj podporu od spoločnosti Cisco vo forme školení, odborného vedenia a sprostredkovania obchodných príležitostí nielen od spoločnosti Cisco ale aj od jej partnerov. Víťazi okrem toho budú mať prístup k vývoju, testovaniu a pilotnej prevádzke nových technológií, rovnako ako aj k potenciálnym investíciám a partnerskej spolupráci.

Pojem Internet vecí (Internet of Things) označuje stále rastúcu sieť zariadení a senzorov, ktoré sú pripojené na internet a navzájom medzi sebou komunikujú. Vytvárajú tak nové možnosti spracovávania informácií z nášho okolia, ktoré sme doteraz nevedeli využiť. Odborníci Cisco očakávajú, že v roku 2020 bude takých zariadení v celosvetovej sieti prepojených 50 miliárd.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá