23.5.2014 0 Comments

Cisco vypísalo súťaž pre startupy. Rozdá štvrť milióna dolárov

Spoločnosť Cisco vyhlásila celosvetovú súťaž, ktorou chce podporiť ďalší rozvoj internetu vecí. Do tejto súťaže sa môžu s projektmi a nápadmi prihlásiť začínajúce firmy (startupy) z celého sveta. Traja víťazi, ktorých mená oznámia na Svetovom fóre internetu vecí v Chicagu, si podelia sumu 250-tisíc dolárov. Prihlásiť sa môžu všetci podnikatelia s dobrými nápadmi až do 1. júla 2014.

Vyhlásením Ceny za inovácie internetu vecí chce Cisco podporiť a inšpirovať novú generáciu mladých podnikateľov a začínajúcich firiem, aby sa nebáli pustiť do náročnejších projektov, využívajúcich nové technológie. Do súťaže sa môžu prihlásiť nové i už existujúce firmy, prispievajúce k rozvoju internetu vecí, prostredníctvom webovej stránky www.cisco.com/go/iotchallenge.

Projekty možno prihlasovať až do 1. júla 2014. Prihlášky musia byť výhradne v angličtine a projekt musí byť zaradený do jednej z piatich kategórií - Aplikácie, Analytické nástroje, Manažment, Siete a Veci (Things). Osemnásť semifinalistov vyberú odborníci spoločnosti Cisco, jeden projekt pošle do semifinále verejnosť. Do finále následne postúpi šesť projektov. Tri víťazné si prevezmú ocenenia na Svetovom fóre internetu vecí, ktoré sa tento rok bude konať v Chicagu od 14. do 16. októbra.

Všetky tri víťazné firmy získajú okrem finančnej odmeny aj podporu od spoločnosti Cisco vo forme školení, odborného vedenia a sprostredkovania obchodných príležitostí nielen od spoločnosti Cisco ale aj od jej partnerov. Víťazi okrem toho budú mať prístup k vývoju, testovaniu a pilotnej prevádzke nových technológií, rovnako ako aj k potenciálnym investíciám a partnerskej spolupráci.

Pojem Internet vecí (Internet of Things) označuje stále rastúcu sieť zariadení a senzorov, ktoré sú pripojené na internet a navzájom medzi sebou komunikujú. Vytvárajú tak nové možnosti spracovávania informácií z nášho okolia, ktoré sme doteraz nevedeli využiť. Odborníci Cisco očakávajú, že v roku 2020 bude takých zariadení v celosvetovej sieti prepojených 50 miliárd.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá