23.5.2014 0 Comments

Cisco vypísalo súťaž pre startupy. Rozdá štvrť milióna dolárov

Spoločnosť Cisco vyhlásila celosvetovú súťaž, ktorou chce podporiť ďalší rozvoj internetu vecí. Do tejto súťaže sa môžu s projektmi a nápadmi prihlásiť začínajúce firmy (startupy) z celého sveta. Traja víťazi, ktorých mená oznámia na Svetovom fóre internetu vecí v Chicagu, si podelia sumu 250-tisíc dolárov. Prihlásiť sa môžu všetci podnikatelia s dobrými nápadmi až do 1. júla 2014.

Vyhlásením Ceny za inovácie internetu vecí chce Cisco podporiť a inšpirovať novú generáciu mladých podnikateľov a začínajúcich firiem, aby sa nebáli pustiť do náročnejších projektov, využívajúcich nové technológie. Do súťaže sa môžu prihlásiť nové i už existujúce firmy, prispievajúce k rozvoju internetu vecí, prostredníctvom webovej stránky www.cisco.com/go/iotchallenge.

Projekty možno prihlasovať až do 1. júla 2014. Prihlášky musia byť výhradne v angličtine a projekt musí byť zaradený do jednej z piatich kategórií - Aplikácie, Analytické nástroje, Manažment, Siete a Veci (Things). Osemnásť semifinalistov vyberú odborníci spoločnosti Cisco, jeden projekt pošle do semifinále verejnosť. Do finále následne postúpi šesť projektov. Tri víťazné si prevezmú ocenenia na Svetovom fóre internetu vecí, ktoré sa tento rok bude konať v Chicagu od 14. do 16. októbra.

Všetky tri víťazné firmy získajú okrem finančnej odmeny aj podporu od spoločnosti Cisco vo forme školení, odborného vedenia a sprostredkovania obchodných príležitostí nielen od spoločnosti Cisco ale aj od jej partnerov. Víťazi okrem toho budú mať prístup k vývoju, testovaniu a pilotnej prevádzke nových technológií, rovnako ako aj k potenciálnym investíciám a partnerskej spolupráci.

Pojem Internet vecí (Internet of Things) označuje stále rastúcu sieť zariadení a senzorov, ktoré sú pripojené na internet a navzájom medzi sebou komunikujú. Vytvárajú tak nové možnosti spracovávania informácií z nášho okolia, ktoré sme doteraz nevedeli využiť. Odborníci Cisco očakávajú, že v roku 2020 bude takých zariadení v celosvetovej sieti prepojených 50 miliárd.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá