Image
7.7.2014 0 Comments

Čínski výrobcovia ponúkajú firmvér Windows 8.1 pre androidové tablety

windows-81-tablet.jpg S rastúcim počtom čínskych tabletov dodávaných s procesormi Intelu sa objavila jedna zvláštnosť. Niektorí výrobcovia ponúkajú zákazníkom možnosť zmeniť operačný systém na svojich tabletoch z Androidu na Windows zadarmo. Napríklad CnGadget poskytuje inštrukcie na stiahnutie operačného systému Windows 8.1 na svoj tablet Teclast x98 3G.

Ide o model za 230 dolárov, dodávaný s operačným systémom Android 4.2 Jelly Bean.

Teclast x98 má 9,7-palcový displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov (netýka sa ho teda ponuka Microsoftu na licenciu Windows zadarmo pre 9-palcové a menšie zariadenia), 2 GB RAM, 32 GB interného úložiska, štvorjadrový procesor Intel Atom Z3735D Bay Trail a 8500 mAh batériu. Inštalácia Windows na tablete odstráni androidový softvér, no možno niekto objaví aj spôsob na dual-boot dvoch operačných systémov na takýchto tabletoch.

Medzi výrobcami androidových tabletov ponúkajúcimi firmvér systému Windows pre svoje tablety je aj Onda. Umožňuje to najmenej pri dvoch svojich tabletoch - Onda V819i a Onda V975.

Je prinajmenšom nezvyčajné, ak výrobca akéhokoľvek zariadenia ponúka firmvér systému Windows ako súbor na stiahnutie. Navyše sa dá pochybovať o tom, či sa Onda a Teclast obťažovali získať povolenie Microsoftu na sprístupnenie súborov na internete.

No ak teraz hľadáte lacný tablet s Windows a s vysokým rozlíšením displeja, môžete si ho vytvoriť podľa svojho vkusu. Stačí, ak si kúpite lacný androidový tablet a premeníte ho na lacný tablet s Windows. Návod síce nie je určený pre úplných začiatočníkov, ale ide to.

Zdroj: liliputing.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá