Image
7.7.2014 0 Comments

Čínski výrobcovia ponúkajú firmvér Windows 8.1 pre androidové tablety

windows-81-tablet.jpg S rastúcim počtom čínskych tabletov dodávaných s procesormi Intelu sa objavila jedna zvláštnosť. Niektorí výrobcovia ponúkajú zákazníkom možnosť zmeniť operačný systém na svojich tabletoch z Androidu na Windows zadarmo. Napríklad CnGadget poskytuje inštrukcie na stiahnutie operačného systému Windows 8.1 na svoj tablet Teclast x98 3G.

Ide o model za 230 dolárov, dodávaný s operačným systémom Android 4.2 Jelly Bean.

Teclast x98 má 9,7-palcový displej s rozlíšením 2048 × 1536 pixelov (netýka sa ho teda ponuka Microsoftu na licenciu Windows zadarmo pre 9-palcové a menšie zariadenia), 2 GB RAM, 32 GB interného úložiska, štvorjadrový procesor Intel Atom Z3735D Bay Trail a 8500 mAh batériu. Inštalácia Windows na tablete odstráni androidový softvér, no možno niekto objaví aj spôsob na dual-boot dvoch operačných systémov na takýchto tabletoch.

Medzi výrobcami androidových tabletov ponúkajúcimi firmvér systému Windows pre svoje tablety je aj Onda. Umožňuje to najmenej pri dvoch svojich tabletoch - Onda V819i a Onda V975.

Je prinajmenšom nezvyčajné, ak výrobca akéhokoľvek zariadenia ponúka firmvér systému Windows ako súbor na stiahnutie. Navyše sa dá pochybovať o tom, či sa Onda a Teclast obťažovali získať povolenie Microsoftu na sprístupnenie súborov na internete.

No ak teraz hľadáte lacný tablet s Windows a s vysokým rozlíšením displeja, môžete si ho vytvoriť podľa svojho vkusu. Stačí, ak si kúpite lacný androidový tablet a premeníte ho na lacný tablet s Windows. Návod síce nie je určený pre úplných začiatočníkov, ale ide to.

Zdroj: liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá