Image
30.3.2015 0 Comments

Chrome s doplnkom Data Saver zrýchli sťahovanie dát a zvýši bezpečnosť

google.jpg Google vydal doplnok Data Saver pre Chrome, ktorý prináša funkciu kompresie dát aj na desktopy. Doteraz bola dostupná len pre telefóny a tablety s operačným systémom Android a iOS. V súčasnosti si beta verziu tohto rozšírenia môžete stiahnuť z Chrome Web Store.

Proxy služba kompresie dát Googlu je určená na úsporu sťahovaných dát. Stránky sa načítajú rýchlejšie a zvýši sa aj bezpečnosť, pretože proxy servery Googlu kontrolujú stránky na prítomnosť škodlivého kódu. Ak je táto funkcia zapnutá, Chrome bude používať servery Googlu na kompresiu navštívených stránok pred ich stiahnutím. Skomprimuje sa kód HTML a pravdepodobne aj obrázky sa prevedú do úspornejšieho formátu WebP.

chrome_data_saver.png

Na použitie Data Saver však budete potrebovať verziu Chrome 41 a vyššiu. Doplnok by mal byť zapnutý v predvolenom nastavení hneď po inštalácii. Ak ho chcete vypnúť, kliknite na ikonu Data Saver v lište ponúk a vyberte voľbu Vypnúť Data Saver (Turn Off Data Saver). Voľbou Zapnúť Data Saver (Turn On Data Saver) ho v prípade potreby môžete opäť zapnúť.

chrome_data_saver_turn_on.png

Funkcia kompresie dát sa prvýkrát objavila v beta verzii Chrome 26 pre Android pred dvoma rokmi a dlhší čas bola označená ako experimentálna. Oficiálne bola potom uvedená v januári 2014 v Chrome 32 pre Android a iOS. V tom čase Google sľúbil, že služba zníži prenos dát pri prehliadaní webových stránok na mobilnom zariadení až o 50 %. V Chrome pre Android a iOS je však táto funkcia predvolene vypnutá.

Je to tak pravdepodobne preto, že služba smeruje vašu internetovú prevádzku cez servery spoločnosti a Google predpokladá odpor zo strany obhajcov ochrany osobných údajov.

Úspora dát však nefunguje na zabezpečených stránkach s prístupom cez HTTPS a nemožno ju použiť v anonymnom režime prehliadača.

Zdroj: venturebeat.com
omgchrome.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá