Image
30.3.2015 0 Comments

Chrome s doplnkom Data Saver zrýchli sťahovanie dát a zvýši bezpečnosť

google.jpg Google vydal doplnok Data Saver pre Chrome, ktorý prináša funkciu kompresie dát aj na desktopy. Doteraz bola dostupná len pre telefóny a tablety s operačným systémom Android a iOS. V súčasnosti si beta verziu tohto rozšírenia môžete stiahnuť z Chrome Web Store.

Proxy služba kompresie dát Googlu je určená na úsporu sťahovaných dát. Stránky sa načítajú rýchlejšie a zvýši sa aj bezpečnosť, pretože proxy servery Googlu kontrolujú stránky na prítomnosť škodlivého kódu. Ak je táto funkcia zapnutá, Chrome bude používať servery Googlu na kompresiu navštívených stránok pred ich stiahnutím. Skomprimuje sa kód HTML a pravdepodobne aj obrázky sa prevedú do úspornejšieho formátu WebP.

chrome_data_saver.png

Na použitie Data Saver však budete potrebovať verziu Chrome 41 a vyššiu. Doplnok by mal byť zapnutý v predvolenom nastavení hneď po inštalácii. Ak ho chcete vypnúť, kliknite na ikonu Data Saver v lište ponúk a vyberte voľbu Vypnúť Data Saver (Turn Off Data Saver). Voľbou Zapnúť Data Saver (Turn On Data Saver) ho v prípade potreby môžete opäť zapnúť.

chrome_data_saver_turn_on.png

Funkcia kompresie dát sa prvýkrát objavila v beta verzii Chrome 26 pre Android pred dvoma rokmi a dlhší čas bola označená ako experimentálna. Oficiálne bola potom uvedená v januári 2014 v Chrome 32 pre Android a iOS. V tom čase Google sľúbil, že služba zníži prenos dát pri prehliadaní webových stránok na mobilnom zariadení až o 50 %. V Chrome pre Android a iOS je však táto funkcia predvolene vypnutá.

Je to tak pravdepodobne preto, že služba smeruje vašu internetovú prevádzku cez servery spoločnosti a Google predpokladá odpor zo strany obhajcov ochrany osobných údajov.

Úspora dát však nefunguje na zabezpečených stránkach s prístupom cez HTTPS a nemožno ju použiť v anonymnom režime prehliadača.

Zdroj: venturebeat.com
omgchrome.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá