Image
30.3.2015 0 Comments

Chrome s doplnkom Data Saver zrýchli sťahovanie dát a zvýši bezpečnosť

google.jpg Google vydal doplnok Data Saver pre Chrome, ktorý prináša funkciu kompresie dát aj na desktopy. Doteraz bola dostupná len pre telefóny a tablety s operačným systémom Android a iOS. V súčasnosti si beta verziu tohto rozšírenia môžete stiahnuť z Chrome Web Store.

Proxy služba kompresie dát Googlu je určená na úsporu sťahovaných dát. Stránky sa načítajú rýchlejšie a zvýši sa aj bezpečnosť, pretože proxy servery Googlu kontrolujú stránky na prítomnosť škodlivého kódu. Ak je táto funkcia zapnutá, Chrome bude používať servery Googlu na kompresiu navštívených stránok pred ich stiahnutím. Skomprimuje sa kód HTML a pravdepodobne aj obrázky sa prevedú do úspornejšieho formátu WebP.

chrome_data_saver.png

Na použitie Data Saver však budete potrebovať verziu Chrome 41 a vyššiu. Doplnok by mal byť zapnutý v predvolenom nastavení hneď po inštalácii. Ak ho chcete vypnúť, kliknite na ikonu Data Saver v lište ponúk a vyberte voľbu Vypnúť Data Saver (Turn Off Data Saver). Voľbou Zapnúť Data Saver (Turn On Data Saver) ho v prípade potreby môžete opäť zapnúť.

chrome_data_saver_turn_on.png

Funkcia kompresie dát sa prvýkrát objavila v beta verzii Chrome 26 pre Android pred dvoma rokmi a dlhší čas bola označená ako experimentálna. Oficiálne bola potom uvedená v januári 2014 v Chrome 32 pre Android a iOS. V tom čase Google sľúbil, že služba zníži prenos dát pri prehliadaní webových stránok na mobilnom zariadení až o 50 %. V Chrome pre Android a iOS je však táto funkcia predvolene vypnutá.

Je to tak pravdepodobne preto, že služba smeruje vašu internetovú prevádzku cez servery spoločnosti a Google predpokladá odpor zo strany obhajcov ochrany osobných údajov.

Úspora dát však nefunguje na zabezpečených stránkach s prístupom cez HTTPS a nemožno ju použiť v anonymnom režime prehliadača.

Zdroj: venturebeat.com
omgchrome.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá