Image
2.8.2016 0 Comments

Chcete, aby váš smartfón lietal? Vďaka bezdrôtovej nabíjačke OvRcharge bude aj levitovať

Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil projekt bezdrôtovej nabíjačky na telefóny, ktorá spôsobí, že váš smartfón bude levitovať nad nabíjacou základňou. Volá sa OvRcharge, kombinuje indukčné nabíjanie a magnetickú levitáciu a stojí za ním firma AR Designs.

Systém sa skladá z dvoch častí – drevenej nabíjacej základne a špeciálneho krytu na telefón, ktorý má funkciu indukčného prijímača elektriny zo základne a magnetu. Telefón sa pri nabíjaní bude vznášať nad základňou. Keď batéria dosiahne úplnú kapacitu (čo v prípade štandardných smartfónov potrvá 4 až 5 hodín), nabíjanie sa zastaví, ale telefón bude ďalej levitovať a pomaly sa točiť.

Vzhľadom na veľkú rozmanitosť veľkostí a tvarov telefónov nebudú všetky smartfóny podporujúce bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s krytom. AR Designs hovorí, že bude ponúkať kryty pre najpopulárnejšie smartfóny (vrátane najnovších iPhonov). Pre ostatné smartfóny bude potrebné ešte špeciálne príbalové puzdro od iného výrobcu.

OvRcharge môže podporovať zariadenia s hmotnosťou až 600 gramov (pokiaľ ide o levitáciu), takže okrem smartfónov bude fungovať aj s mnohými tabletmi. Rozmery základne sú 140 × 33 × 140 mm. Existuje aj model Ultra s rozmermi  170 × 35 × 170 mm a výkonom 700 mAh, výkon základného modelu je 500 mAh.

Prví prispievatelia mohli získať nabíjačku OvRcharge za 209 dolárov, táto ponuka je však už vypredaná, v súčasnosti sa dá kúpiť za 239 dolárov. Dodávky by sa v prípade úspešného zavŕšenia kampane mali začať v decembri.

Zdroj: slashgear.com

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá