Image
2.8.2016 0 Comments

Chcete, aby váš smartfón lietal? Vďaka bezdrôtovej nabíjačke OvRcharge bude aj levitovať

Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil projekt bezdrôtovej nabíjačky na telefóny, ktorá spôsobí, že váš smartfón bude levitovať nad nabíjacou základňou. Volá sa OvRcharge, kombinuje indukčné nabíjanie a magnetickú levitáciu a stojí za ním firma AR Designs.

Systém sa skladá z dvoch častí – drevenej nabíjacej základne a špeciálneho krytu na telefón, ktorý má funkciu indukčného prijímača elektriny zo základne a magnetu. Telefón sa pri nabíjaní bude vznášať nad základňou. Keď batéria dosiahne úplnú kapacitu (čo v prípade štandardných smartfónov potrvá 4 až 5 hodín), nabíjanie sa zastaví, ale telefón bude ďalej levitovať a pomaly sa točiť.

Vzhľadom na veľkú rozmanitosť veľkostí a tvarov telefónov nebudú všetky smartfóny podporujúce bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s krytom. AR Designs hovorí, že bude ponúkať kryty pre najpopulárnejšie smartfóny (vrátane najnovších iPhonov). Pre ostatné smartfóny bude potrebné ešte špeciálne príbalové puzdro od iného výrobcu.

OvRcharge môže podporovať zariadenia s hmotnosťou až 600 gramov (pokiaľ ide o levitáciu), takže okrem smartfónov bude fungovať aj s mnohými tabletmi. Rozmery základne sú 140 × 33 × 140 mm. Existuje aj model Ultra s rozmermi  170 × 35 × 170 mm a výkonom 700 mAh, výkon základného modelu je 500 mAh.

Prví prispievatelia mohli získať nabíjačku OvRcharge za 209 dolárov, táto ponuka je však už vypredaná, v súčasnosti sa dá kúpiť za 239 dolárov. Dodávky by sa v prípade úspešného zavŕšenia kampane mali začať v decembri.

Zdroj: slashgear.com

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá