Image
2.8.2016 0 Comments

Chcete, aby váš smartfón lietal? Vďaka bezdrôtovej nabíjačke OvRcharge bude aj levitovať

Na portáli Kickstarter sa nedávno objavil projekt bezdrôtovej nabíjačky na telefóny, ktorá spôsobí, že váš smartfón bude levitovať nad nabíjacou základňou. Volá sa OvRcharge, kombinuje indukčné nabíjanie a magnetickú levitáciu a stojí za ním firma AR Designs.

Systém sa skladá z dvoch častí – drevenej nabíjacej základne a špeciálneho krytu na telefón, ktorý má funkciu indukčného prijímača elektriny zo základne a magnetu. Telefón sa pri nabíjaní bude vznášať nad základňou. Keď batéria dosiahne úplnú kapacitu (čo v prípade štandardných smartfónov potrvá 4 až 5 hodín), nabíjanie sa zastaví, ale telefón bude ďalej levitovať a pomaly sa točiť.

Vzhľadom na veľkú rozmanitosť veľkostí a tvarov telefónov nebudú všetky smartfóny podporujúce bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s krytom. AR Designs hovorí, že bude ponúkať kryty pre najpopulárnejšie smartfóny (vrátane najnovších iPhonov). Pre ostatné smartfóny bude potrebné ešte špeciálne príbalové puzdro od iného výrobcu.

OvRcharge môže podporovať zariadenia s hmotnosťou až 600 gramov (pokiaľ ide o levitáciu), takže okrem smartfónov bude fungovať aj s mnohými tabletmi. Rozmery základne sú 140 × 33 × 140 mm. Existuje aj model Ultra s rozmermi  170 × 35 × 170 mm a výkonom 700 mAh, výkon základného modelu je 500 mAh.

Prví prispievatelia mohli získať nabíjačku OvRcharge za 209 dolárov, táto ponuka je však už vypredaná, v súčasnosti sa dá kúpiť za 239 dolárov. Dodávky by sa v prípade úspešného zavŕšenia kampane mali začať v decembri.

Zdroj: slashgear.com

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá