Image
21.7.2016 3 Comments

Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach

Štyridsaťročný hazardný hráč z Česka, ktorý bol súčasťou ruského gamblerského syndikátu, operujúceho aj v kasínach v Spojených štátoch, Európe a Macau, vyhral v singapurských kasínach 20 000 dolárov na hracích automatoch podvodom uskutočneným za pomoci smartfónu. V Singapure ide vraj o prvý prípad využitia smartfónu na takéto účely.

Radoslav Škubník, ktorý sa priznal k trom prípadom podvádzania v rôznych kasínach, bol odsúdený na 22 mesiacov väzenia. Jeho ruskí spolupáchatelia Vladislav Logačov a Andrej Jegorov ešte čakajú na súdny verdikt.

Bývalý obchodný riaditeľ Škubník sa zmeriaval na hracie automaty istých výrobcov. Podvod prebiehal tak, že vedúci tímu (master) natáčal herné vzory automatov na smartfón a záznam odosielal na neznáme servery na analýzu a dekódovanie. Dekódované údaje následne vedúci distribuoval hráčom. Tí potom prišli k rovnakému automatu, vyzbrojení dekódovanými údajmi, a čakali, kým ich zariadenie upozorní na blížiacu sa ďalšiu veľkú výhru. Každý hráč potom dostal 10 % z výhry a vedúci tímu dostal 5 % od každého hráča. Zvyšok patril syndikátu.

Políciu upozornil na podvod bezpečnostný pracovník z kasína Marina Bay Sands 8. mája. Vyšetrovaním sa zistilo, že syndikát získal takýmto spôsobom výhry vo výške 120 000 dolárov.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

3 Comments

 1. hmm reakcia na: Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach
  28.7.2016 07:07
  tiež si myslím, že je to len jeho/ich šikovnosť...skôr sa mali výrobcovia automatov nad sebou zamyslieť, či nezmenia taktiku "ďalšieho zatočenia" a nie posielať ľudí do basy :D veď to je do plaču... Kde je napísané, že nemôžem používať smartfón v kasíne ? (možno teraz už je). na ten istý, ale trochu iný súdok.... mrzí ma, že ľudia sú takí hlúpi a stále do kasín chodia... Dávajú tak peniaze tým najväčších hajzlom, politikom, policajtom.....proste špinavcom....to fakt chcete ??? to isté cigarety....serem na zdravie, ale aby som dával za každú krabičku štátu tak obrovské peniaze ? prečooooo prebohaaa ?
  Reagovať
 2. hrac2 reakcia na: Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach
  23.7.2016 09:07
  zariadenia sice obsahuju generator nahodných cisel, ale ten je ovplyvnovaný algoritmom v prospech kasina (takze az tak nahodne to nie je), a o to slo, odhadnut algoritmus a predikovat moznu vyhru....gratalujem...kde su pani, musia byt aj zbojnici!
  Reagovať
 3. hrac reakcia na: Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach
  22.7.2016 15:07
  V com spociva teda ten podvod ? Ze vedel co mu padne v nasledujuce zatocenie ? Ved to je hlupost kasina ze ma automaty s predpovedatelnym generatorom, nech skusia ist s tym na web.
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá