Image
21.7.2016 3 Comments

Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach

Štyridsaťročný hazardný hráč z Česka, ktorý bol súčasťou ruského gamblerského syndikátu, operujúceho aj v kasínach v Spojených štátoch, Európe a Macau, vyhral v singapurských kasínach 20 000 dolárov na hracích automatoch podvodom uskutočneným za pomoci smartfónu. V Singapure ide vraj o prvý prípad využitia smartfónu na takéto účely.

Radoslav Škubník, ktorý sa priznal k trom prípadom podvádzania v rôznych kasínach, bol odsúdený na 22 mesiacov väzenia. Jeho ruskí spolupáchatelia Vladislav Logačov a Andrej Jegorov ešte čakajú na súdny verdikt.

Bývalý obchodný riaditeľ Škubník sa zmeriaval na hracie automaty istých výrobcov. Podvod prebiehal tak, že vedúci tímu (master) natáčal herné vzory automatov na smartfón a záznam odosielal na neznáme servery na analýzu a dekódovanie. Dekódované údaje následne vedúci distribuoval hráčom. Tí potom prišli k rovnakému automatu, vyzbrojení dekódovanými údajmi, a čakali, kým ich zariadenie upozorní na blížiacu sa ďalšiu veľkú výhru. Každý hráč potom dostal 10 % z výhry a vedúci tímu dostal 5 % od každého hráča. Zvyšok patril syndikátu.

Políciu upozornil na podvod bezpečnostný pracovník z kasína Marina Bay Sands 8. mája. Vyšetrovaním sa zistilo, že syndikát získal takýmto spôsobom výhry vo výške 120 000 dolárov.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

3 Comments

 1. hmm reakcia na: Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach
  28.7.2016 07:07
  tiež si myslím, že je to len jeho/ich šikovnosť...skôr sa mali výrobcovia automatov nad sebou zamyslieť, či nezmenia taktiku "ďalšieho zatočenia" a nie posielať ľudí do basy :D veď to je do plaču... Kde je napísané, že nemôžem používať smartfón v kasíne ? (možno teraz už je). na ten istý, ale trochu iný súdok.... mrzí ma, že ľudia sú takí hlúpi a stále do kasín chodia... Dávajú tak peniaze tým najväčších hajzlom, politikom, policajtom.....proste špinavcom....to fakt chcete ??? to isté cigarety....serem na zdravie, ale aby som dával za každú krabičku štátu tak obrovské peniaze ? prečooooo prebohaaa ?
  Reagovať
 2. hrac2 reakcia na: Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach
  23.7.2016 09:07
  zariadenia sice obsahuju generator nahodných cisel, ale ten je ovplyvnovaný algoritmom v prospech kasina (takze az tak nahodne to nie je), a o to slo, odhadnut algoritmus a predikovat moznu vyhru....gratalujem...kde su pani, musia byt aj zbojnici!
  Reagovať
 3. hrac reakcia na: Český gambler získal podvodom s využitím smartfónu 20 000 dolárov v kasínach
  22.7.2016 15:07
  V com spociva teda ten podvod ? Ze vedel co mu padne v nasledujuce zatocenie ? Ved to je hlupost kasina ze ma automaty s predpovedatelnym generatorom, nech skusia ist s tym na web.
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá