Image
5.5.2015 0 Comments

České UPC spúšťa novú interaktívnu televíziu Horizon

aplikacie.jpg Služba Horizon, ktorú odštartuje UPC v Česku už 1. mája, je spojením živého televízneho vysielania, on-line obsahu, internetových aplikácií a on-line videopožičovne. Na základe momentálne sledovaných programov vám služba odporučí podobné tituly, ktoré by vás mohli zaujímať.

Počet kanálov sa odvíja od predplateného balíčka káblovej televízie UPC. Nový programový sprievodca je vybavený fulltextovým vyhľadávaním, preto už viac nebudete musieť vyberať z programu konkrétny diel vášho obľúbeného seriálu. Systém si ho automaticky vyhľadá a nahrá všetky jeho ďalšie epizódy. Okrem iného vám cielene vyhľadá detailné informácie o sledovanom filme a jeho hereckom obsadení.

vyhladavanie.jpg

V rámci on-line videopožičovne filmov a seriálov MyPrime s mesačným poplatkom 99 Kč získate neobmedzený prístup k celej ponuke titulov. V súčasnosti zahŕňa asi 400 filmov a 550 epizód seriálov. Ich počet sa bude postupne zvyšovať. Jazykom filmov bude spočiatku len český dabing. Neskôr sa budú pridávať aj zahraničné programy v originálnom znení s českými titulkami.

Myprime.jpg

Čo sa týka kvality obrazu, najčastejšie sa bude striedať full HD rozlíšenie s HD, v niektorých prípadoch môže ísť aj o menej kvalitné SD. Orientáciu vo videotéke uľahčí systém inteligentného odporúčania obsahu podľa toho, čo radi a často sledujete. V priebehu nasledujúcich týždňov môžete očakávať aj sedemdňový TV archív.

Služba Horizon bude poskytovať aplikácie Facebook, Twitter, YouTube, Flickr, Wikipédia, Picasa i spravodajstvo CNN. Ich ponuka by sa mala rozšíriť o české spravodajstvo, fotoalbumy, videoslužby či rádiá. Vďaka aplikácii Mood Lounge si budete môcť dokonca vychutnať pohľad na horiaci krb, letnú oblohu či šumiace more.

settopbox.jpg

Interaktívnu televíziu využijú zákazníci so set-top boxom Kaon 700 a pomocou aktualizácie firmvéru budú na novú službu automaticky prevedení. Prípadne starý set-top box vymenia za nový HD DVR MediaBox, ktorý bude obsahovať aj modem a Wi-Fi router. Ten bude okrem iného vybavený 500 GB pevným diskom, na ktorý môžete nahrávať až tri programy súčasne. V budúcnosti sa počíta s tým, že nahrané programy budú sprístupnené aj pre tablety a telefóny.

ovladac.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá