Image
21.2.2014 0 Comments

Česká firma Socialbakers získala zo Silicon Valley investíciu 26 miliónov dolárov

socialbakers.jpg Česká spoločnosť Socialbakers, zaoberajúca sa analýzami sociálnych sietí a optimalizáciou, získala od dvoch investorov zo Silicon Valley investíciu vo výške 26 miliónov dolárov. Finančné prostriedky získané z fondov Index Ventures a Earlybird Venture Capital potvrdzujú status spoločnosti ako popredného poskytovateľa podnikovej sociálnej analýzy založenej na SaaS v celosvetovej miere.

Socialbakers majú ambície stať sa vo svojej oblasti štandardom, ktorý pri práci so sociálnymi sieťami používajú jednak samotné značky, ale napríklad aj agentúry a pod. Medzinárodná klientska základňa firmy zahŕňa polovicu spoločností z Fortune 500. Získanú investíciu chce Socialbakers venovať na vývoj nových produktov, posilnenie podpory klientov a upevňovanie pozície na trhu v USA, ale aj na iných svetových trhoch.

„Táto investícia posilní našu pozíciu v oblasti analýzy sociálnych sietí, publikovania a reklamy v tejto oblasti v Spojených štátoch a po celom svete," vyjadril sa Jan Řežáb, výkonný šéf a spoluzakladateľ firmy.

„Socialbakers sú v takej pozícii, aby sa stali jednou z vedúcich spoločností v oblasti analýzy sociálnych sietí, niekým, kto definuje novú generáciu aplikácií sociálneho marketingu, postavených na porozumení kontextu," uviedol Jan Hammer z Index Ventures.

Sociálna analytika založená na SaaS zažila v minulom roku exponenciálny rast, s čím súvisí aj prílev kapitálu do tejto oblasti a rastúci dopyt po nástrojoch, ktoré pomáhajú podnikom pochopiť zákonitosti vnímania značky na sociálnych sieťach. Socialbakers zaznamenal rýchly rast v medzinárodnom rozsahu.

Spoločnosť so sídlom v Prahe sa vlani rozrástla zo 150 zamestnancov na terajších 300, pričom v tomto roku plánuje zvýšiť ich počet na 400. Pribudli aj nové pobočky v New Yorku, Singapure, Paríži a v Mníchove. Za posledných 12 mesiacov do jej klientely pribudlo 1000 nových zákazníkov. Sú medzi nimi aj také zvučné mená ako Samsung, LVMH, Discovery, Disney a Universal.

Zdroj: finanznachrichten.de


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá