Image
21.2.2014 0 Comments

Česká firma Socialbakers získala zo Silicon Valley investíciu 26 miliónov dolárov

socialbakers.jpg Česká spoločnosť Socialbakers, zaoberajúca sa analýzami sociálnych sietí a optimalizáciou, získala od dvoch investorov zo Silicon Valley investíciu vo výške 26 miliónov dolárov. Finančné prostriedky získané z fondov Index Ventures a Earlybird Venture Capital potvrdzujú status spoločnosti ako popredného poskytovateľa podnikovej sociálnej analýzy založenej na SaaS v celosvetovej miere.

Socialbakers majú ambície stať sa vo svojej oblasti štandardom, ktorý pri práci so sociálnymi sieťami používajú jednak samotné značky, ale napríklad aj agentúry a pod. Medzinárodná klientska základňa firmy zahŕňa polovicu spoločností z Fortune 500. Získanú investíciu chce Socialbakers venovať na vývoj nových produktov, posilnenie podpory klientov a upevňovanie pozície na trhu v USA, ale aj na iných svetových trhoch.

„Táto investícia posilní našu pozíciu v oblasti analýzy sociálnych sietí, publikovania a reklamy v tejto oblasti v Spojených štátoch a po celom svete," vyjadril sa Jan Řežáb, výkonný šéf a spoluzakladateľ firmy.

„Socialbakers sú v takej pozícii, aby sa stali jednou z vedúcich spoločností v oblasti analýzy sociálnych sietí, niekým, kto definuje novú generáciu aplikácií sociálneho marketingu, postavených na porozumení kontextu," uviedol Jan Hammer z Index Ventures.

Sociálna analytika založená na SaaS zažila v minulom roku exponenciálny rast, s čím súvisí aj prílev kapitálu do tejto oblasti a rastúci dopyt po nástrojoch, ktoré pomáhajú podnikom pochopiť zákonitosti vnímania značky na sociálnych sieťach. Socialbakers zaznamenal rýchly rast v medzinárodnom rozsahu.

Spoločnosť so sídlom v Prahe sa vlani rozrástla zo 150 zamestnancov na terajších 300, pričom v tomto roku plánuje zvýšiť ich počet na 400. Pribudli aj nové pobočky v New Yorku, Singapure, Paríži a v Mníchove. Za posledných 12 mesiacov do jej klientely pribudlo 1000 nových zákazníkov. Sú medzi nimi aj také zvučné mená ako Samsung, LVMH, Discovery, Disney a Universal.

Zdroj: finanznachrichten.de


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá