Image
21.2.2014 0 Comments

Česká firma Socialbakers získala zo Silicon Valley investíciu 26 miliónov dolárov

socialbakers.jpg Česká spoločnosť Socialbakers, zaoberajúca sa analýzami sociálnych sietí a optimalizáciou, získala od dvoch investorov zo Silicon Valley investíciu vo výške 26 miliónov dolárov. Finančné prostriedky získané z fondov Index Ventures a Earlybird Venture Capital potvrdzujú status spoločnosti ako popredného poskytovateľa podnikovej sociálnej analýzy založenej na SaaS v celosvetovej miere.

Socialbakers majú ambície stať sa vo svojej oblasti štandardom, ktorý pri práci so sociálnymi sieťami používajú jednak samotné značky, ale napríklad aj agentúry a pod. Medzinárodná klientska základňa firmy zahŕňa polovicu spoločností z Fortune 500. Získanú investíciu chce Socialbakers venovať na vývoj nových produktov, posilnenie podpory klientov a upevňovanie pozície na trhu v USA, ale aj na iných svetových trhoch.

„Táto investícia posilní našu pozíciu v oblasti analýzy sociálnych sietí, publikovania a reklamy v tejto oblasti v Spojených štátoch a po celom svete," vyjadril sa Jan Řežáb, výkonný šéf a spoluzakladateľ firmy.

„Socialbakers sú v takej pozícii, aby sa stali jednou z vedúcich spoločností v oblasti analýzy sociálnych sietí, niekým, kto definuje novú generáciu aplikácií sociálneho marketingu, postavených na porozumení kontextu," uviedol Jan Hammer z Index Ventures.

Sociálna analytika založená na SaaS zažila v minulom roku exponenciálny rast, s čím súvisí aj prílev kapitálu do tejto oblasti a rastúci dopyt po nástrojoch, ktoré pomáhajú podnikom pochopiť zákonitosti vnímania značky na sociálnych sieťach. Socialbakers zaznamenal rýchly rast v medzinárodnom rozsahu.

Spoločnosť so sídlom v Prahe sa vlani rozrástla zo 150 zamestnancov na terajších 300, pričom v tomto roku plánuje zvýšiť ich počet na 400. Pribudli aj nové pobočky v New Yorku, Singapure, Paríži a v Mníchove. Za posledných 12 mesiacov do jej klientely pribudlo 1000 nových zákazníkov. Sú medzi nimi aj také zvučné mená ako Samsung, LVMH, Discovery, Disney a Universal.

Zdroj: finanznachrichten.de


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá