Image
10.6.2016 1 Comments

Česi vytvorili 100 % prírodné jedlo pre geekov

Superjedlo z čisto rastlinných surovín, ktoré si ľahko pripravíte kedykoľvek len pridaním vody, vymýšľal autor Štěpán Andrle viac ako dva roky. Vo februári uviedol spolu so svojím tímom vyvážený kokteil AnaPur oficiálne na trh a teraz spustil ostrú prevádzku.

Koktail AnaPur vznikal s myšlienkou vyriešenia rýchleho, dostupného, ​​ale pritom vyváženého stravovania. Zakladateľ projektu Štěpán Andrle nestíhal cez deň v kancelárii „riešiť“ jedlo a na opakujúce sa rýchlovky ho čoskoro prešla chuť. Vymyslel preto superjedlo v podobe sušenej zmesi, ktorú stačí zaliať vodou, premiešať a o minútu vypiť.

AnaPur sa vyrába v Prahe na Vinohradoch z rastlinných surovín pochádzajúcich z rôznych kútov sveta. Obsahuje všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály v ideálnom pomere. Než Štěpán Andrle dospel k súčasnej receptúre, vyskúšal okolo päťdesiat ingrediencií a takmer osemdesiatkrát zmenil zloženie, aby dosiahol čisto prírodný obsah.

Dnešný recept AnaPuru obsahuje 19 rastlinných surovín, medzi nimi napr. mandle, ovos, orechy, žihľavu, ale aj chlorellu, mladú pšenicu, koreň maca či lukumu.

Všetky suroviny sú vybrané a namiešané tak, aby dodali telu optimálne množstvo bielkovín, sacharidov, tukov, vlákniny, vitamínov a minerálov. Kokteil obsahuje aj prospešné antioxidanty a fytosteroly, ktoré pre človeka síce nemusia byť nevyhnutné, ale často robia zdravé jedlo zdravým.

„Podarilo sa nám vytvoriť zdravé superjedlo, ktoré pripravíte do minúty bez tepelnej úpravy, bez špinavého riadu, odpadu a plytvania surovinami. Je vegánske a pri výrobe doň nepridávame žiadne syntetické látky, konzervanty, emulgátory ani umelé dochucovadlá,“ hovorí Štěpán Andrle, zakladateľ projektu AnaPur.

Koncept rýchleho a zdravého stravovania je určený pre ľudí, ktorí v priebehu dňa nestíhajú alebo sa nechcú zaoberať nákupom či prípravou jedla. „Narážam na čoraz viac ľudí, ktorí sedia celý deň pri počítači alebo behajú po schôdzkach a rovnako ako ja kedysi riešia dilemu - najesť sa rýchlo alebo zdravo? A práve pre takéto situácie som vyvinul AnaPur,“ vysvetľuje Štěpán Andrle. Medzi zákazníkmi AnaPuru sú tak programátori, manažéri, obchodní cestujúci, ako aj čerstvé mamičky.

Autor: TS AnaPur.cz

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

1 Comments

  1. zdrave? reakcia na: Česi vytvorili 100 % prírodné jedlo pre geekov
    12.6.2016 21:06
    Neni zdravšie vstať a ísť niekam na "menej zdravé" jedlo, ako celý deň sedieť bez pohybu a duševného oddychu?
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá